ارسال رایگان برای سفارشات بالای 500 هزار تومان

ورود / ثبت نام

ارسال رایگان برای سفارشات بالای 500 هزار تومان

معجزه جوانسازی پوست با کلاژن

فهرست محتوا

علم پس از سال ها تحقیق به این دستاورد رسید که پوست جوانی و طراوت خود را مدیون کلاژن است. اگر بخواهیم از یک معجزه برای جوانسازی و جوان ماندن پوست اشاره ای داشته باشیم آن کلاژن خواهد بود. تقریبا در تمامی روش های زیبایی پوست و ترمیم بافت های صورت که به جوانسازی آن منتهی می شود همگی تنها یک هدف را دنبال می کنند، اینکه چطور کلاژن سازی را در پوست تحریک کنند. این کار با انواع روش های تهاجمی، کم تهاجمی و غیر تهاجمی انجام می شود و رواج بسیار دارد. از این رو در این متن از داروخانه آنلاین ویتامین ث می خواهیم جوانسازی پوست با کلاژن را بررسی کنیم.

خرید قرص کلاژن همراه با مشاوره تخصصی رایگان هم اکنون در داروخانه آنلاین ویتامین ث امکان پذیر است. ما در ویتامین ث تلاش می‌کنیم قدم‌های مهمی در راه سلامت ایرانیان برداریم. از روش‌های رایج جذب کلاژن بیشتر مصرف مکمل است که با انواع مختلف تولید شده و در بازار وجود دارند. می‌توانید از کپسول، پودر یا قرص‌ کلاژن استفاده کنید. کیفیت مکمل‌های کلاژن ایرانی نسبت به کپسول کلاژن خارجی و حتی کپسول کلاژن امریکایی در یک سطح بوده و همگی دارای مجوز وزارت بهداشتی هستند.

جوانسازی پوست با کلاژن چگونه امکان پذیر است؟

برای اینکه بدانیم کلاژن دقیقا چطور موجب جوانسازی پوست می شود باید از کارکرد آن در پوست مطلع شویم. کلاژن به وفور در بدن یافت می شود و در انواع بافت های بدن یک انسان وجود دارد. کلاژن سلول های بافت هایی نظیر پوست، ماهیچه، استخوان، مو، ناخن، تاندون و مفاصل را محکم در کنار هم نگاه می دارد. وقتی انسجام بین سلولی کم شود شلی پوست و ماهیچه و حتی بر اثر این افتادگی ها چین و چروک ها بر روی پوست ظاهر می شود. کلاژن در لایه میانی پوست ساخته شده و تولید آن تا سن 25 سالگی فعال و پس از آن رو به کاهش می رود.

جوانسازی پوست با کلاژن چگونه امکان پذیر است؟

برای همین است که از سن 30 سالگی به بعد پوست صورت به مراقبت و نگهداری بیشتری نیازمند است. وقتی در پوست کلاژن سازی صورت می گیرد در لایه های عمیق پوست آب میان بافتی حفظ شده صورت و ماهیچه ها پر تر به نظر می رسند. از این رو پوستی که کلاژن سازی می کند دیر تر به مراحل پیری نزدیک می شود. امروزه با کمک تکنیک های مختلف و با تحریک کلاژن سازی، لایه های زیرین پوست را مجبور به کلاژن سازی می کنند و از این رو به جوانسازی آن کمک می شود.

جوانسازی پوست با کرم های کلاژن ساز

اولین محصولی که برای رساندن کلاژن به پوست صورت، تولید شد کرم های کلاژن بودند و بعد مکمل ها و تکنیک های جوانسازی وارد عرصه زیبایی پوست شدند. کرم های جوانساز پوست کلاژن در واقع سعی دارند از نزدیک ترین مسیر یعنی پوست، مولکول های کلاژن را به اپیدرم و درم پوست برسانند. مولکول های کلاژن بسیار بزرگ و سنگین هستند و جذب راحت آنها از طریق کرم ها کاری دشوار است. برای همین شرکت های تولید کننده کلاژن را به حالت هیدرولیزشده تبدیل کرده و از آن در کرم ها استفاده می کنند. در صورتی که پپتیدهای کلاژن به درم پوست برسند کلاژن سازی در پوست تحریک خواهد شد و در غیر اینصورت مصرف کرم ها تاثیری بر جوانسازی پوست با کلاژن نخواهند داشت.

جوانسازی پوست با کرم های کلاژن ساز

جوانسازی پوست با پودر کلاژن

پودر کلاژن یکی از راه های رساندن سریع کلاژن به بدن است که نه تنها موجب جوانسازی پوست، بلکه برای تقویت استخوان، مفاصل و ناخن ها و همچنین افزایش عضله سازی در بدن می شود. این پودر محلول در آب است و می توانید آن را در همه نوشیدنی ها ریخته و استفاده کنید. متناسب با قرص، پودرهای کلاژن جذب سریع تری دارند و تحقیقات نشان می دهد کلاژن های زود جذب به سرعت، کلاژن سازی را در بدن پیش می برند اما در نهایت میزان اثر بخشی آن با دیگر اشکال مکمل های کلاژن فرقی ندارد.

برای افردی که با خوردن قرص و کپسول مشکل دارند استفاده از این نوع کلاژن خوراکی بسیار اثر بخش است. جوانسازی پوست با کلاژن در اشکال پودری آن با کمک کلاژن هیدرولیز شده انجام می پذیرد. از آنجایی که این پودر طعم خوبی دارد و می توان آن را در نوشیدنی ها مصرف کرد طرفداران بسیاری را به خود اختصاص داده است.

جوانسازی پوست با پودر کلاژن

جوانسازی پوست باقرص کلاژن

در مقایسه با پودرهای کلاژن قرص کلاژن دیر تر جذب بدن می شود، زیرا تا غشای ژلاتینی این قرص شکسته و مواد داخلی آن تجزیه و جذب شوند مدتی زمان لازم خواهد بود. اما اثر بخشی آن فوق العاده است. با مصرف منظم قرص های کلاژن می توانید کلاژن سازی در بدن را فعال کنید و این تنها شامل جوانسازی پوست نمی شود، وقتی کلاژن به صورت خوراکی وارد بدن شد بر روی همه ارگان های بافتی در بدن تاثیر مثبت می گذارد. قرص کلاژن مستقیما در لایه درم پوست کلاژن سازی را تحریک کرده و پس از چند هفته تاثیرات آن در پوست نمایان می شود.

روش و طرز استفاده از کرم کلاژن

از آنجایی که جوانسازی پوست با کلاژن در اشکال کرم به صورت موضعی انجام می گیرد، باید بدانید پوست صورت حتما تمیز و عاری از هرگونه آلودگی باشد تا منافذ پوست بتوانند راحت مواد داخلی کرم و کلاژن را جذب خود کنند. وقتی صورت را تمیز کردید می توانید مقداری از آن را بر روی پوست با ماساژ رو به بالا در جهت عضلات صورت جذب پوست کنید. در روز می توان 1 تا 2 بار از این کرم ها استفاده کرده که معمولا پیشنهاد می شود پس از استحمام باشد. وقتی پس از حمام از کرم کلاژن استفاده می کنید پوست آمادگی بیشتری برای جذب کلاژن دارد زیرا منافذ تمیز و باز تر هستند و نفوذ مواد مغذی راحت تر صورت می گیرد.

طرز استفاده از کرم کلاژن

روش و طرز استفاده از پودر کلاژن

یکی از مزیت های پودر کلاژن این است که هم می توانید آن را در نوشیدنی های خیلی سرد و یا خیلی گرم و هم در اسموتی ها و آب میوه ها از آن استفاده کنید. در واقع می توانید با پودر کلاژن نوشیدنی های خود را برای جوانسازی پوست با کلاژن از این ماده، غنی کنید. شما برای مصرف از پودر کلاژن می توانید در هر زمانی از روز صبح با چای و قهوه یا آب میوه و شب با چای و دمنوش و یا در طی روز با هر نوشیدنی دیگری در دو وعده اقدام کنید. مصرف پودر کلاژن بیشتر از 2 بار در روز پیشنهاد نمی شود.

طرز استفاده از پودر کلاژن

روش و طرز استفاده از قرص کلاژن

قرص کلاژن را می توانید با غذا یا قبل از غذا مصرف کنید اگر گوارش شما دچار حساسیت شد آن را حتما با غذا میل کنید. اینکه چه میزان قرص کلاژن در روز باید مصرف کنید بستگی به شرکت سازنده محصول دارد یعنی مصرف در هر برند تولید کننده متفاوت است. توصیه می شود برای مصرف قرص های کلاژن ساز به نحوه استفاده آن که در راهنمای دارو درج شده است دقت کنید. حتما قرص کلاژن با یک لیوان آب مصرف شود، زیرا حل شوندگی و جذب بهتری خواهد داشت.

مواد طبیعی حاوی کلاژن

علاوه بر اینکه با مصرف کرم، قرص و پودر کلاژن می توانیم کلاژن سازی در پوست و بدن را تحریک کنیم. این پروتئین در مواد طبیعی نیز وجود دارد. که در ادامه آنها را معرفی می کنیم.

مواد طبیعی حاوی کلاژن

✔ گوشت سفید

مرغ، ماهی و میگو از گوشت های سفید محسوب می شود. مرغ سرشار از بافت های همبند است و ماهی و میگو نیز سرشار از کلاژن هستند. استفاده از آب مرغ در اشکال غذایی سوپ و نوشیدنی بسیار موثر است سوپ گردن مرغ دارای کلاژن فراوان و غنی است.

✔ عصاره آب قلم

طی تحقیقات در علم تغذیه به اثبات رسیده است که مصرف آب قلم یا عصاره آب قلم جوانسازی با کلاژن در پوست را افزایش می دهد. آب قلم در سلامتی استخوان و مفاصل نیز تاثیر فراوانی دارد. عصاره آب قلم دارای آمینو اسیدهایی با نام پرولین و گلیسین است که به تقویت بافت های هم بند و کلاژن سازی در پوست می پردازد.

✔ سبزیجات

سبزیجات سبز رنگ نظیر اسفناج، کلم بروکلی، سبزی خوردن و کاهو ها حاوی فیتوکمیکال‌ها بوده و و خواص آنتی اکسیدانی دارند، ویتامین ث موجود در این نوع از سبزیجات محرک کلاژن سازی در بدن بوده و میزان ان را افزایش می دهد.

راهکارهای کلاژن سازی پوست

راهکارهای متعددی برای کلاژن سازی پوست وجود دارد از راهکارهای طبیعی تا تکنیک های پزشکی مسیر برای دستیابی به کلاژن سازی در پوست صورت وجود دارد.

✔ مصرف غذاهایی سرشار از ویتامین ث

✔ استفاده از کرم های کلاژن ساز

✔ مصرف مکمل های قرصی و پودری کلاژن

✔ استفاده از انواع لیزرهای جوانسازی پوست

کلاژن سازی با تزریق نخ کلاژن، آمپول های کلاژن و ژل

کلام پایانی

برای رسیدن به یک پوست سالم و جوان باید تدابیر مراقبتی را به عمل آورد. این تدابیر راهکارهایی است که علم در حوزه سلامت و جوانی پوست در اختیار ما قرار داده که مصرف مکمل ها و کرم های کلاژن ساز چند راه برای رسیدن به آن است. کلاژن یکی از معجزه های جوانسازی پوست می باشد. با مصرف مواد خوراکی حاوی کلاژن در انواع غذاها و مصرف مکمل های خوراکی و کرم ها می توان روش های غیر تهاجمی کلاژن سازی پوست را تجربه کرد که موثر خواهند بود.

منبع

0 0 رای ها
امتیاز به مقاله

به اشتراک بگذارید

guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها