ارسال رایگان برای سفارشات بالای 500 هزار تومان

ورود / ثبت نام

ارسال رایگان برای سفارشات بالای 500 هزار تومان

سریع ترین راه جوانسازی پوست

سریع ترین راه برای جوانسازی پوست صورت

فهرست محتوا

همه افراد دوست دارند پوستی صاف، جوان و بی عیب و نقص داشته باشند اما با گذشت زمان و رسیدن به سالهای میانسالی چین و چروک پوست هم پدیدار می شود که طبیعی است. امروزه با پیشرفت تکنولوژی در حوزه زیبایی پوست، روش های متداول و مختلفی وجود دارد که می توانید با آنها پوست خود را جوان تر کنید از انواع تزریق ها، جراحی ها و اشعه های لیزر گرفته تا جدیدترین متدهای روز دنیا، برای همین دیگر جوانسازی پوست یک آرزوی محال نیست، تنها مهم است در این زمینه کسب اطلاعات کرده و یکی از بهترین و سریع ترین راه جوانسازی پوست را انتخاب کنید. اینبار در داروخانه آنلاین ویتامین ث می خواهیم در مورد سریع ترین راه جوانسازی پوست صورت مطالبی را بررسی کنیم که اگر کنجکاو هستید در ادامه با ما باشید.

جوانسازی پوست چیست؟

جوانسازی پوست روشی است که در هر حالتی برای درمان و یا بهتر شدن شرایط پوستی شما در نظر گرفته می شود. اگر آفتاب سوختگی، جای لک و جوش و یا چین و چروک دارید جوانسازی پوست روش درمانی و بر طرف کردن آن است. برای جوانسازی پوست روش های مختلفی وجود دارد که بر حسب شرایط پوستی هر فرد متغییر خواهد بود. در هر صورت تمامی این روش ها مثل لایه برداری ها، رساندن مواد مغذی به لایه های زیرین پوست، تزریق های زیبایی همگی راه و روشی برای بهبود وضعیت پوست است. که در ادامه به آنها می پردازیم.

جوانسازی پوست چیست؟

سریع ترین راه جوانسازی پوست کدام است؟

اگر بخواهیم در راستای سلامتی پوست و جوان ماندن پوست مسیری را در نظر بگیریم باید آب کافی بنوشیم، از آبرسان پوستی استفاده کنیم، ضد آفتاب را فراموش نکنیم، مکمل های پوست مصرف کنیم و پوست صورت خود را با شوینده مناسب بشوییم. اما در هر صورت چین و چروک ها در بازه سنی مشخصی به سراغ همه افراد می آید که اجتناب ناپذیر است پس باید در این مرحله برای جوانسازی پوست از علم و تکنولوژی کمک بگیریم.

سریع ترین راه جوانسازی پوست صورت یک روش است با نام هایفو تراپی، اما هایفو تراپی چیست؟ این تکنیک امواج متمرکز فراصوتی است که با شدت بالا به پوست منتقل می شود. این روش با سفت کردن و کشیدن پوست به سمت و جهت عضلات باعث لیفت صورت شده و در نتیجه از افتادگی ها و چروک های پوستی جلوگیری می کند.

در واقع امواجی که در دستگاه های سونوگرافی مورد استفاده قرار می گیرد که به امواج فراصوت اولتراساوند موسوم هستند به جوانسازی پوست کمک می کنند که کاملا نیمه تهاجمی، بی ضرر و بدون بدرد است. در هایفو به آن سطح از پوست که وظیفه کلاژن سازی دارد امواجی را منتقل می کنند و به این صورت کار کلاژن سازی که متوقف و یا کم شده دوباره آغاز می گردد. به این ترتیب با فعال شدن کلاژن سازی در لایه ها، پوست سفت تر و مستحکم تر می شود و جوان تر به نظر می رسد.

هایفو باعث رسیدن امواج به لایه های زیرین پوست شده و سلول های پوستی را تحریک می کند و در واقع تخریب می شوند اما این تخریب مضر نیست زیرا سلول ها دوباره تلاش برای باز سازی می کنند و این فرآیند بازسازی در واقع به تحریک گلاژن سازی کمک می کند.

انواع لیزرهای جوانسازی صورت

لیزر یکی از دستاوردهایی است که در علم زیبایی و سلامتی پوست کاربرد فرآوان دارد. یعنی تکنولوژی است که نواقص ظاهری پوست را در سریع ترین حالت ممکن بر طرف کرده و معمولا نتیجه بخش است. در ادامه به ترتیب الویت لیزرهای جوانسازی پوست را بررسی می کنیم.

انواع لیزرهای جوانسازی صورت

✅ هایفو تراپی

این روش لیزر درمانی کم تهاجمی و بی ضرر است و یکی از متاخرترین روش ها برای سریع ترین راه جوانسازی پوست است. در واقع در این روش با رساندن امواج اولتراساوند به لایه ها پوست به تحریک ساخت نوعی پروتئین به نام کلاژن کمک کرده و پوست به ترمیم نواقص خود می پردازد.

✅ آر اف فرکشنال

با افزایش سن ممکن است لکه های پوستی ظاهر شوند و یا آسیب های پوستی موسوم به آفتاب سوختگی، جای زخم و جوش و یا حتی چین و چروک را بخواهیم از بین ببریم. تکنیک لیزر درمانی آر اف فرکشنال با نفوذ به لایه های زیرین زخم های کوچکی را به بافت ماهیچه ای وارد می کند و پوست با تلاش برای خوب کردن و ترمیم زخم ها در واقع سعی می کند تا یک روند جوانسازی را پیش ببرد و به این ترتیب  پوست خود به درمان خود می پردازد.

✅ فرکشنال co2

این نوع از لیزر در واقع با تعداد جلسات کمتر به بهبود لک ها، کک و مک و آفتاب سوختگی و همچنین چین و چروک گردن و روی سینه کمک می کند. متناسب با دیگر لیزرها از آسیب پوستی و قرمزی کمتری برخوردار است. این لیزر مختص افرادی است که دارای لک های فوق العاده تیره هستند.

✅ لیزر اربیوم

اربیوم یکی ار بهترین لیزرها برای از بین بردن چین و چروک های اطراف دهان و دور چشم است و معمولا برای نواحی خیلی حساس کاربرد دارد و میزان درجه لیزر آن متناسب با نوع پوست هر فرد توسط پزشک تعیین می شود. این لیزر هم سبب تحریک ساخت کلاژن در پوست می شود.

✅ لیز اسکارلت

در این روش از لیزردرمانی از میکرونیدلینگ برای جوانسازی پوست استفاده می کنند. معمولا برای درمان منافذ باز پوست، جای جوش و زخم از این لیزر درمانی کمک می گیرند. همچنین کشیدن و لیفت پوست یکی دیگر از مزایای استفاده از لیزر اسکارلت است. در این روش اشعه لیزر به کمک سوزن های ریزی که وارد پوست می شوند به لایه های زیرین پوست می رسد و کمی درد و عارض درمانی را در پی دارد.

بهترین روش های جوانسازی پوست صورت چیست؟

سه روش دسته بندی برای جوانسازی پوست صورت وجود دارد:

بهترین روش های جوانسازی پوست صورت چیست؟

✔ روش های تهاجمی: جراحی های زیبایی پلاستیک، لیفت و کشیدن پوست

✔ روش نیمه تهاجمی: هایفوتراپی، اندولیفت، تزریق ژل، بوتاکس و چربی

✔ روش های غیر تهاجمی: استفاده از مواد مراقبتی پوست، کرم های جوانساز و ضد چین و چروک و ماسک های خانگی

کاربردهای هایفوتراپی چیست؟

سریع ترین راه جوانسازی پوست لیزر درمانی با هایفو تراپی است که موجب از بین بردن تمام عوارض ناشی از کمبود کلاژن سازی در پوت صورت می شود. از جمله کاربردهای هایفو تراپی می توان به موارد زیر اشاره نمود.

✔ کوچک کردن منافذ باز پوست

✔ بر طرف کردن افتادگی و پف پلک

✔ کشیدن پوست صورت و یا لیفت

✔ زاویه سازی فک

✔ برطرف کردن افتادگی غبغب

✔ درمان چین و چروک گردن

✔ درمان افتادگی پوست صورت

✔ بهبود چین و چروک صورت

روش های کم تهاجمی جوان سازی پوست

در روش های کم تهاجمی یا نیمه تهاجمی، پوست کمتر دچار عوارض پس از جوانسازی می شود و در واقع دوره درمان کوتاه تری دارد که موارد زیرین شامل این روش هستند.

روش های کم تهاجمی جوان سازی پوست

✔ لیزر درمانی ها (هایفو تراپی، اندولیفت)

✔ تزریق ژل

✔ تزریق نخ

✔ تزریق چربی

✔ تزریق بوتاکس

لیزر اندولیفت

در واقع تمامی لیزرها بدون ایجاد جراحت های پوستی شدید و عوارض درمانی به تخریب لایه های زیرین پوست سبب شده و این تخریب از نوع مفید است. لیزر اندولیف هم با فعال کردن پروسه ترمیمی پوست موجب جوانسازی پوست می شود. این روش باعث ساخت رشته های کلاژن در پوست خواهد شد. در روش اندولیفت با یک فیبر ظریف نوری اشعه لیزر را به لایه های میانی پوست منتقل می کنند.

کربوکسی تراپی

یکی دیگر از روش های بدون جراحی، کربوکسی تراپی است. که با کربن دی اکسید انجام می شود. در این روش با تزریق کربن دی اکسید به زیر پوست گردش خون تحریک شده و سیاهی های دور چشم و لب و سلولیت ها از بین می رود. که نوعی جوانسازی پوست محسوب می شود.

کربوکسی تراپی

تزریق ژل

برای فرم دهی، حجم دهی و باز کردن پوست ناشی از روند پیری این روش انجام می پذیرد که یکی از سریع ترین راه جوانسازی پوست هم محسوب می شود. در این روش ماده ای موسوم به ژل که از موادی چون: هیالورونیک اسید، هیدروکسیل آپاتیت کلسیم، اسید پلی ال لاکتیک، پلی متیل متاکریلات تشکیل شده است را به محل مورد نظر تزریق می کنند. که برای رفع چروک، افتادگی و فرم دهی بیشترین کاربرد را دارد که توسط پزشک انجام می شود.

تزریق چربی

در این روش با استفاده از چربی های قسمتی از بدن خود فرد نظیر چربی شکم، آن را به صورت منتقل می کنند. در واقع با این کار جاهایی که بر اثر بالا رفتن سن خالی شده مثل گونه و چانه را پر می کنند. ابتدا چربی از محل مورد نظر با نظارت پزشک خارج می شود و پس از آماده سازی در یک فرآیند بخصوص به جای دیگری با تزریق منتقل می شود.

تزریق بوتاکس

مواد تشکیل دهنده ماده بوتاکس کلستریدیوم است که نوعی باکتری محسوب می گردد. به بوتاکس سم هم می گویند که بسیار ضعیف است و ضرری برای بدن ایجاد نمی کند با تزریق بوتاکس به هر منطقه چین و چروک ها باز شده و پوست حرکتی نمی کند و به اصطلاح فلج می شود. این روش ایمن و متداول است و یکی از کاربردی ترین روش ها برای جوانسازی پوست است.

تزریق بوتاکس

کلام پایانی

جوانسازی پوست روش های متفاوتی دارد که متناسب با نیاز افراد و هزینه های درمانی، می توان آنها را انتخاب نمود. سریع ترین راه جوانسازی پوست می تواند استفاده از لیزرهای جوانساز باشد اما بهتر خواهد بود ابتدا با پزشک مشورت کنید. زیرا کاربرد لیزرها برای رفع چین و چروک و شلی صورت و یا رفع لک و جای جوش و آسیب های آفتاب سوختگی در هر کدام از این دستگاه ها متفاوت است. اما بهره بردن از این تکنولوژی ها راهی آسان و ایمن برای جوانسازی پوست است که باید تحت نظر متخصص انجام پذیرد.

منبع

0 0 رای ها
امتیاز به مقاله

به اشتراک بگذارید

guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها