ارسال رایگان برای سفارشات بالای 500 هزار تومان

ورود / ثبت نام

ارسال رایگان برای سفارشات بالای 500 هزار تومان

سن مصرف کلاژن

از چه سنی باید مصرف قرص های کلاژن را شروع کنیم؟

فهرست محتوا

وقتی که به بزرگسالی وارد می شویم دیگر زمان آن است تا به سلامتی بدن، پوست، مو و سایر چیزها اهمیت بدهیم. کسانی که به سلامتی پوست خود اهمیت می دهند معمولا استفاده از محصولات مراقبتی و مکمل های پوست و مو را از جوانی آغاز می کنند. اهمیت به سلامتی بدن و پوست صورت، یکی از رازهای جوان ماندن است که همه افراد باید آن را جدی بگیرند.

قرص کلاژن هم یکی از مکمل هایی است که به مراقبت از پوست کمک کرده و برای جلوگیری از پیری پوست و چین و چروک، بسیار پر طرفدار و کار آمد است. اما بسیاری از افراد دقیقا نمی دانند که سن مصرف کلاژن چه زمانی است، از این رو در این بخش از مطالب مربوط به مکمل ها تصمیم داریم تا در وبلاگ داروخانه آنلاین ویتامین ث به موضوع سن مصرف کلاژن و مکمل های آن بپردازیم.

از چه سنی کلاژن مصرف کنیم؟

کلاژن یک پروتئین است که از بافت های بدن مثل پوست در لایه های عیق محافظت کرده و سلول ها و فیبرهای پوست و عضلات را منسجم و سفت در کنار هم نگهداری می کند. اما کلاژن تنها در پوست وجود ندارد بلکه در استخوان، غضروف، ربات ها، مو و ناخن ها هم یافت می شود و برای سالم ماندن آنها یک عنصر پروتئینی ضروری به حساب می آید.

از چه سنی کلاژن مصرف کنیم؟

بدن انسان در دوران جوانی به وفور و به طور طبیعی کلاژن را می سازد و نیازی به مکمل یا چیزی مضاعف به آن ندارد اما با ورود به نیمه دوم دهه 20 زندگی کم کم از شدت تولید کلاژن کاسته می شود و بدن به سرعت به سمت میانسالی پیش می رود. برای پیش گیری از پیری پوست و یا مشکلات عضله و استخوان باید قبل از این که نشانه ها آغاز گردند شروع به مصرف مکمل کنید البته که این شکل اصولی مصرف مکمل کلاژن است با این حال تقریبا همه افراد در هر سنی می توانند کلاژن مصرف کنند و تاثیرات خوبی هم دارد.

وقتی بدن ما تولید کلاژن را کم می کند فیبرهای پروتئینی کم کم ضعیف شده و از بین می روند و متوجه می شویم که پوستمان کم آب تر و نازک تر شده است و کم کم چین و چروک ها شروع به ظاهر شدن می کنند و استخوان و غضروف ها آسیب پذیر تر شده و موها کم حجم و نازکتر می شوند که باید مراقبت از آنها را شروع کنیم پس برای پاسخ به این سوال که سن مصرف کلاژن چه زمانی است؟ باید بگوییم هرچه زودتر بهتر و در اسرع وقت، بهترین زمان برای شروع مصرف این مکمل از سن 20 تا 25 سالگی است و می تواند ادامه پیدا کند.

آیا مکمل کلاژن علائم پیری را کاهش می دهد؟

پیر شدن هم قسمتی از زندگی انسان است و نمی توان تا همیشه از آن جلوگیری کرد زیرا این طبیعت بشر است، شاید شنیده باشید که سن افراد بیشتر نه از روی عدد آن بلکه از روی پوست و بدن آنها مشخص می شود که شاید تا به امروز نمی دانستید ولی کلاژن برای سرحال نگهداشتن هر دوی آنها بسیار موثر است. اگر به سن مصرف کلاژن دقت داشته باشید می توانید علائم پیری را به تعویق انداخته و چین و چروک کمتری را بر روی پوست خود تجربه کنید. با این حال مصرف کلاژن برای افرادی که چین و چروک هم دارند موثر است و به کاهش آنها کمک می کند. کلاژن با جوانسازی فیبرهای پوست و عضلات صورت باعث استحکام ساختار پوست و مو می شود.

آیا مکمل کلاژن علائم پیری را کاهش می دهد؟

پوست تا چه سنی کلاژن می سازد؟

کلاژن سازی از دوران کودکی و تا اوایل دهه 20 زندگی هر فرد در اوج خود قرار دارد. بدن با مواد غذایی که دریافت می کند قادر خواهد بود تا کلاژن را در سلول های پوستی، استخوان، غضروف ها، مو و ناخن تولید و حفظ کند. از این رو دوران رشد و اوایل جوانی بدن انسان نیاز مبرمی به مصرف محصولات مراقبتی و مکمل های زیبایی ندارد زیرا طراوت و سلامت جوانی می تواند پشتیبان این موضوع باشد. اما پس از 25 تا سن 30 سالگی بدن وارد دوره جدیدی از بزرگسالی می شود که بهترین زمان برای رعایت نکات خود مراقبتی فیزیکی است.

در این دوره بهتر خواهد بود از مکمل های کلاژن، ویتامین ها و محصولات پوست و مو استفاده کرد تا از بروز چین و چروک و کدر شدن موها جلوگیری شود. پس از سن 30 سالگی به جرات می توان گفت بدن در ساخت کلاژن دیگر مشابه قبل عمل نخواهد کرد و تا سن چهل سالگی دیگر ساخت کلاژن به طور کلی در بدن متوقف شده است. پس نتیجه می گیریم بروز نشانه های پیری بر روی پوست به علت کاهش و قطع شدن تولید کلاژن در بدن است. سن مصرف کلاژن را باید همیشه مد نظر داشت اما وجود آن در بدن در تمامی سنین بسیار موثر و واجب است. پس به طور خلاصه می توانیم بگوییم پوست تا 25 سالگی در اوج تولید کلاژن است و تا 30 سالگی کاهش پیدا کرده و هرچه به سمت 40 سالگی می رویم دیگر کلاژنی در پوست و بدن تولید نخواهد شد.

پوست تا چه سنی کلاژن می سازد؟

کلاژن دقیقا چه کاری انجام می دهد؟

ساختار مستحکم پوست، استخوان، دندان، ماهیچه های بدن، تاندون و غضروف ها همگی به علت وجود کلاژن در آنها است. این پروتئین به عنوان مهم ترین عنصر در بدن به استحکام فیبرهای بافتی کمک می کند. فیبرهای پروتئینی و سلول های پوستی به طور خاص با گذر زمان خاصیت انعطافی و ساختار محکم خود را از دست می دهند.

کلاژن در سنین جوانی موجب کنار هم قرار دادن سلول های فیبر پروتئینی بدن می شود. از این رو علائم پیری در بافت های بدن مخصوصا پوست، مو و ماهیچه ها تا زمانی که بدن در حال کلاژن سازی است بروز پیدا نمی کنند. تولید و کاهش کلاژن در عمق پوست اتفاق می افتد برای همین در ساختار و ساختمان پوستی بدن بسیار اهمیت دارد.

کلاژن دقیقا چه کاری انجام می دهد؟

بهترین زمان خوردن قرص کلاژن ساز

اگر بخواهیم سن مصرف قرص کلاژن را وارد مبحث زمان خوردن این مکمل کنیم بهتر است تا زمانی که بدن قادر است کلاژن سازی را انجام بدهد این مکمل را مصرف کنید یعنی بین 20 تا 25 سالگی، زیرا هر چقدر میزان کلاژن در بدن بیشتر باشد کلاژن سازی هم تحریک شده و بیشتر می شود و به این صورت از افتادگی عضلات صورت و بدن می توان جلوگیری کرد.

در این بازه سنی می توان روزانه بین 1 تا 2 عدد مکمل را مصرف کرد. بهترین حالت مصرف با معده خالی است اما اگر گوارش شما حساسیتی نشان داد می توان همراه با یک میان وعده سبک یا غذا نیز میل کرد. اگر قرار است روزی 2 بار از قرص کلاژن استفاده کنید باید حتما 12 ساعت بین آنها فاصله باشد تا بدن بتواند جذب و تجزیه آن را به درستی انجام دهد.

دقت کنید هر سنی می تواند زمان خوردن قرص کلاژن باشد اما در این قسمت به بهترین زمان اشاره کردیم. سن مصرف کلاژن حتی می تواند در سن 50 سالگی هم باشد اما به طور کلی چین و چروک ها را از بین نمی برد ولی باعث کمتر شدن عمق آنها، پرتر شدن صورت و جوانی پوست و شادابی آن می شود.

بهترین زمان خوردن قرص کلاژن ساز

آیا می توانم مصرف کلاژن خود را افزایش دهم؟

علاوه بر اینکه قادر خواهید بود از مکمل های کلاژن استفاده کنید و متناسب با شرایط فیزیکی و نیاز سنی خود بین 1 تا 3 عدد از آن در روز مصرف نمایید برخی از مواد و افزودن آنها در رژیم غذایی هم می تواند کلاژن سازی را در بدن افزایش دهد.

استفاده از ویتامین C: ویتامین C به عنوان یک آنتی اکسیدان موجب تحریک کلاژن سازی در بدن می شود. تا حدی این ویتامین در این امر موثر است که می توان با مصرف مکمل های کلاژن حاوی ویتامین ث میزان استفاده از کلاژن و تولید آن در بدن را نیز افزایش داد. با خوردن مکمل های ویتامین C و یا مواد غذایی حاوی آن، نظیر مرکبات و سبزیجات می توان کلاژن سازی را افزایش داد.

استفاده از هیالورونیک اسید: علاوه بر این که هیالورونیک به عنوان یک مکمل هم وجود دارد و در برخی از قرص های کلاژن هم یافت می شود با مصرف مواد غذایی چون لوبیا و سبزیجات ریشه ای می توان مصرف کلاژن خود را افزایش داد.

مصرف آنتی اکسیدان ها: این ماده رابطه تنگاتنگی با تولید بیشتر کلاژن در بدن دارد. از این رو مصرف آن ضروری است. در واقع آنتی اکسیدان ها مشابه به کاتالیزور عمل می کنند و ساخت کلاژن را در بافت پوست و اندام های عضلانی بالا می برند. مهم ترین کاری که انجام می دهد محافظت از پوست در برابر رادیکال های آزاد است با مصرف چای سبز، خرمالو، انار، ریحان و چای پونه می توان مصرف کلاژن خود را افزایش داد.

آیا می توانم مصرف کلاژن خود را افزایش دهم؟

کلام پایانی

سن مصرف کلاژن در واقع رمز رسیدن به نتایج فوق العاده مثبت از این مکمل خواهد بود. افرادی که به سلامت پوست و موی خود اهمیت می دهند می دانند که جدی گرفتن سن مراقبت از پوست بسیار در جوان نگه داشتن آن اهمیت دارد. استفاده از مکمل کلاژن در هر سنی میسر است اما بهترین زمان اوج جوانی است که بدن همچنان از زیبایی پوست پشتیبانی می کند.

0 0 رای ها
امتیاز به مقاله

به اشتراک بگذارید

guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها