ارسال رایگان برای سفارشات بالای 500 هزار تومان

ارسال رایگان برای سفارشات بالای 500 هزار تومان

شربت زینک برای اشتها کودکان

آیا شربت زینک سولفات برای اشتها کودکان مفید است؟

فهرست محتوا

کودکان در مقاطع مختلف سنین رشد دچار بی اشتهایی می شوند و این یک معضل نگران کننده برای والدین است. وقتی کودک مواد غذایی را به میزان قابل توجهی دریافت نکند بدن آن، در برابر بیماری ها ضعف پیدا خواهد کرد. از این بابت مهم است تا کودک اشتهای از دست رفته اش را باز یابد. والدین گاهی برای اینکار از شربت های خوراکی مانند شربت زینک برای اشتها کودکان کمک می گیرند که اشتهای کودک را تحریک کرده اما عوارض جانبی بسیاری را هم برای او در پی دارد.

در صورتی که، با رساندن برخی ویتامین و مواد معدنی در قالب شربت، نظیر زینک می توان هم اشتهای از دست رفته کودک را باز گرداند و هم سبب رفع کمبود مواد مغذی در بدن او شد. در این سری مقالات داروخانه اینترنتی ویتامین ث به مبحث افزایش اشتهای کودکان با شربت زینک پرداخته ایم.

شربت زینک سولفات برای چیست؟

زینک سولفات یا سولفات روی از ترکیب ماده معدنی زینک بعلاوه نمک سولفات به وجود آمده است. زینک به طور خالص قدرت جذب شوندگی بالایی در بدن ندارد و گاهی برای تسریع جذب، از انواع ملح که سولفات هم جزعی از آن است استفاده می شود.

شربت زینک سولفات نوعی مکمل است در قالب شربت که برای رفع کمبودهای ناشی از روی استفاده می گردد.

افزایش اشتهای کودکان با شربت زینک

معمولا شربت زینک برای اشتهای کودکان و بهبود وضعیت رشد در آنها تجویز می شود، اما نوع 10 میلی گرم این شربت می تواند برای بزرگسالان و زنان باردار نیز مفید باشد. زینک به تنهایی در اکثر مواقع حساسیت هایی را در بدن به وجود می آورد که حساسیت گوارشی یکی از رایج ترین آنهاست اما ترکیب آن با سولفات و گلوکونات در شربت و مکمل های تقویت سیستم ایمنی و پوست و مو مشکلی را برای بدن به وجود نمی آورد، زینک سولفات مناسب ترین مکمل روی برای گوارش حساس کودکان است.

بهترین شربت زینک سولفات برای افزایش وزن کودکان

افزایش وزن به برخی گزینه های سلامتی در بدن کودک بستگی دارد. مشکلات خلقی، انواع بیماری های اطفال، تغذیه نا مناسب و کمبود ویتامین و املاح می تواند نقش تعیین کننده ای در کاهش وزن کودک داشته باشد. یکی از عوامل مهم در وزن کودک اشتهای آن است که بر اثر اختلالات روان کودک و فیزیک او می تواند کم یا زیاد باشد.

افزایش اشتهای کودکان با شربت زینک

بسیاری از پزشکان برای افزایش وزن کودک یک دوره درمانی با شربت زینک سولفات را در نظر می گیرند. این شربت یک مکمل است و به تنهایی توانایی افزایش وزن کودک را ندارد بلکه شربت زینک سولفات برای اشتهای نوزاد و کودک تجویز می گردد تا با تحریک اشتها و دریافت بیشتر مواد غذایی مغذی، موجب افزایش وزن در کودک شود. در واقع شربت زینک سولفات برای اشتهای کودکان، مشابه با یک محرک عمل می کند.

شربت مولتی سانستول پلاس زینک سانستول

 ✅ دارای انواع مواد مغذی موثر در رشد

 ✅ قوای سیستم ایمنی

 ✅ بهبود عملکرد سلولی

 ✅ رفع بی اشتهایی

شربت زینک سانستول موثر در عملکرد بهتر سلول های سیستم ایمنی و سرشار از انواع ویتامین B، C، A و زینک یا روی است. مصرف روزانه این شربت زینک سولفات، برای اشتهای نوزاد و کودک موثر واقع می شود.

شربت زینک پلاس یوروویتال

 ✅ بهبود رشد ذهنی

 ✅ تاثیر در رشد فیزیکی و استخوان

 ✅ بهبود اشتها

 ✅ تقویت حافظه

شربت زینک یوروویتال با طعم خوشمزه پرتقال، یک شربت زینک برای اشتهای کودکان و تقویت بدن آنهاست. همچنین دارای ویتامین B، روی، فولیک اسید و بیوتین بوده که سبب سیستم ایمنی قوی تر در آنها می شود.

شربت لیکو زینک ابیان فارمد

 ✅ کمک به افزایش اشتها

 ✅ رفع کم خونی شدید

 ✅ بهبود سلامت عمومی کودک

 ✅ تامین ویتامین های مورد نیاز کودک

این شربت زینک سولفات برای اشتهای نوزاد و کودک تاثیر داشته و به داشتن بدنی سالم در آنها، کنار برخی داروهای درمانی تجویز می شود.

چرا شربت زینک برای نوزادان مهم است؟

در روند هضم غذا آنزیم های بسیاری دخیل هستند که بیشترین آنها برای عملکرد بهتر و تنظیم سوخت و ساز به زینک نیاز دارند. نوزادانی که در تغذیه خود به میزان کافی زینک دریافت نمی کنند دچار مشکلاتی در روند رشد و نقص سیستم ایمنی می شوند. شربت زینک موجب برطرف نمودن نیاز نوزاد به روی و تقویت اشتهای او می شود که در روند وزن گیری نوزاد اهمیت فراوانی دارد.

چرا شربت زینک برای نوزادان مهم است؟

فواید شربت زینک سولفات در نوزادان و کودکان

گوارش کودک و نوزاد از ساختاری حساس تر نسبت به بزرگسالان برخوردار است و در عین حال به جذب سریع مواد مغذی نیز نیازمند است. از فواید اولیه شربت زینک سولفات در نوزاد و کودک خوردن راحت و مزه خوب آن می باشد. از دیگر فواید شربت زینک سولفات در نوزادان و کودکان می تواند به موارد زیر اشاره نمود:

فواید شربت زینک سولفات در نوزادان و کودکان

آیا شربت زینک سولفات برای اشتهای کودک مفید است؟

تاثیر زینک و اشتهای کودکان بیشتر به تقویت آنزیم های هضم در گوارش مربوط می شود. با افزایش این آنزیم ها اشتهای کودک تحریک شده و بیشتر به غذا خوردن تمایل پیدا می کند. شربت زینک سولفات علاوه بر میزان مشخصی روی از ویتامین های گروه B و ویتامین C نیز برخوردار است که در افزایش اشتها نقش داشته و جذب مواد مغذی در گوارش را راحت تر می گردانند. شربت زینک برای اشتهای کودکان که از کمبود روی در بدن برخوردار هستند بسیار موثر واقع می شود.

آیا شربت زینک سولفات برای اشتهای کودک مفید است؟

زینک مورد نیاز کودکان چقدر است؟

حتما بهتر خواهد بود برای جبران زینک مورد نیاز بدن کودکان از مکمل های شربت زینک کودکان استفاده کنید تا جذب بهتر و حساسیت کمتری داشته باشد. زینک مورد نیاز کودکان به صورت روزانه به شرح زیر است:

عوارض کمبود زینک و روی در کودکان

کودکانی که با کمبود زینک یا روی در بدن مواجه هستند دچار مشکلاتی از قبیل التیام نیافتن زخم، حساسیت های پوستی، مشکلات گوارشی علی الخصوص اسهال هستند. کمبود زینک می تواند بر اعصاب کودک تاثیر گذاشته و کودک را دچار اختلالات هوشی کند. با ادامه یافتن این فقر در بدن کودک به مرور زمان سیستم ایمنی او تضعیف شده و مکررا به بیماری های عفونی نظیر سرماخوردگی و آنفولانزا دچار می شود.

عوارض کمبود زینک و روی در کودکان

تاثیر زینک در افزایش قد کودکان

رشد قد در انسان یک عامل ژنتیکی است اما عواملی مثل کمبود برخی ویتامین ها و مواد معدنی بر روی عملکرد هورمون ها و آنزیم ها و رشد استخوان تاثیر گذاشته و سبب عدم رشد کافی در قد و استخوان می شود.

طی تحقیقات علمی که در مورد تاثیر زینک در افزایش قد کودکان صورت گرفته است، کودکانی که در مناطق محروم هستند و از تغذیه نامناسب برخوردار بوده اند رشد قدی کمتری در مقایسه کودکانی با تغذیه مناسب که از مکمل شربت زینک استفاده می کنند دارند. کودکانی که دچار بی اشتهایی هستند بیشتر در معرض عدم رشد کافی و کوتاهی قد خواهند بود تاثیر زینک و اشتهای کودکان علمی است و باید به آن توجه نمود.

تاثیر زینک در افزایش قد کودکان

کودکان باید قرص زینک مصرف کنند یا شربت زینک؟

البته که شربت زینک برای کودکان بهتر است زیرا هم خوراندن آن به کودک راحتر بوده و هم مزه بهتری دارد. شربت زینک طوری طراحی شده که کودک را دچار عوارض گوارش حساس نمی کند اما با توجه به تجویز پزشک ممکن است قرص یا کپسول آن هم، برای کودک شما تجویز شود که نظر پزشک همیشه در الویت قرار خواهد داشت.

آیا مکمل زینک برای درمان اسهال کودکان مفید است؟

اسهال در کودکان همیشه یک علت نداشته اما معمولا در پی سیستم ایمنی ضعیف رخ می دهد که بدن قدرت مقابله با باکتری یا ویروس را ندارد. ضمن اینکه کمبود زینک در بدن به عدم هضم و جذب غذا در روده منجر می شود و از همین رو اسهال رخ می دهد. مکمل زینک با تقویت سیستم ایمنی و تولید آنزیم های گوارشی به درمان اسهال کودکان کمک می کند.

نحوه مصرف زینک پلاس برای کودکان

با توجه به دوز مشخص شده متناسب با سن کودک میزان استفاده از زینک پلاس متفاوت خواهد بود.

  ✅ قرص زینک پلاس کودکان: روزی 1 مرتبه، بعد از غذا همراه با آب میل شود

  ✅ شربت زینک پلاس کودکان: روزی 1 بار به اندازه میزان مشخص شده روی درپوش شربت بعد از غذا میل شود

نحوه مصرف زینک پلاس برای کودکان

چگونگی تاثیر زینک در قد یا اشتهای کودک

زینک موجب ترشح بهتر هورمون رشد شده و در تکثیر سلولیِ استخوان موثر است از همین رو به بهبود رشد قدی کودک کمک می کند از طرفی تاثیر زینک و اشتهای کودکان به تقویت آنزیم های گوارشی مربوط می شود. با تولید این آنزیم در بدن، کودک اشتهای از دست رفته خود را باز میابد و احساس گرسنگی می کند.

کلام پایانی

همانطور که در طول این مطلب ذکر شد وجود روی در بدن کودک و نوزاد بسیار مهم و ضروری است. از آنجایی که کودکان به تغذیه خود آگاهی ندارند این وظیفه بر دوش والدین است تا یه برنامه غذایی مناسب همراه با مکمل های غذایی زینک مثل شربت زینک برای اشتهای کودکان فراهم کنند. با افزایش اشتها، کودک میل بیشتری به خوردن مواد غذایی پیدا می کند و از همین رو سیستم ایمنی قوی تر، رشد بهتر، هوش مناسب تری خواهد داشت.

0 0 رای ها
امتیاز به مقاله

به اشتراک بگذارید

guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها