ارسال رایگان برای سفارشات بالای 500 هزار تومان

ورود / ثبت نام

ارسال رایگان برای سفارشات بالای 500 هزار تومان

فواید قرص کلاژن

فواید قرص کلاژن چیست؟

فهرست محتوا

از فواید کلاژن برای بدن هرچه بگوییم کم است و باید فرمول های شیمیایی و جداول پزشکی را رسم کنیم تا ارتباط آن با سلامت عمومی بافت های بدن را متوجه شویم. کلاژن مشابه یک ماده منسجم کننده تمامی سلول های ساختار پوست، مو، ناخن، استخوان و عضله و اندام های عضلانی را در کنار هم نگهداشته و باعث استحکام ساختار و تقویت آنها می شود.

حال متصور شوید که به علت های طبیعی نظیر بالا رفتن سن یا شرایط های به وجود آمده غیر طبیعی بدن کمتر کلاژن تولید می کند و یا این ماده مهم در بدن کم شده است. اولین گزینه ای که پیشنهاد خواهد شد استفاده از قرص های کلاژن و یا مکمل های پودری و کپسولی آن است که بدن به آنها در تامین کلاژن و ساخت طبیعی آن پاسخ مثبتی می دهد. در این متن از داروخانه آنلاین ویتامین ث با ما باشید چون قرار است از فواید قرص کلاژن بگوییم.

قرص کلاژن چیست؟

قرص کلاژن نوعی مکمل غذایی است که در خود اسیدهای آمینه و بلوک های سازنده پروتئین را دارد. در برخی مواقع هم این قرص های کلاژن می توانند همراه با دیگر مواد مفید مانند ویتامین C و روی برای استحکام استخوان و ساخت و تکثیر سلولی بهتر و یا بیوتین برای پوست، مو و ناخنی سالمتر باشند. مکمل کلاژن می تواند از پیری پوست جلوگیری و به درخشندگی و حالت پذیری مو بیافزاید.

ابتدا کلاژن در محصولات مراقبتی به کار برده شد و معمولا در کرم های ضد چروک و جوانسازی پوست و شوینده و ماسک های مو، مورد استفاده قرار می گرفت اما به دلیل اینکه کلاژن در لایه های عمیق پوستی تولید و جذب می شود محققان دریافتند که بهتر است اگر این پروتئین به شکل مکمل خوراکی وارد بدن و جذب بافت ها شود.

قرص کلاژن چیست؟

قرص کلاژن چه فوایدی دارد؟

اغلب کسانی که می خواهند از فواید قرص کلاژن بهره مند شوند تنها بر روی پوست و مویی بهتر تمرکز دارند اما با ورود این قرص به بدن روی برخی اندام ها و عملکرد آنها تاثیر مثبتی می گذارند که در ادامه به آنها می پردازیم.

1. کاهش چین و چروک پوستی

بر اساس نتایج و مشاهدات، مصرف قرص کلاژن هیدرولیز شده در دو دوره یعنی 90 روز در کاهش چین و چروک پوستی موثر است. کلاژن هیدرولیز شده سریعتر جذب می شود و به پوست حالتی ارتجاعی داده و موجب حفظ رطوبت و آبرسانی پوست می شود.

کاهش چین و چروک پوستی

2. کمک به کاهش وزن

مکمل کلاژن پس از مدتی استفاده می تواند احساس سیری را در فرد ایجاد کند و از پر خوری جلوگیری شود. یکی از علت های پرخوری کمبود پروتئین در بدن است که کلاژن تا حدودی این حس گرسنگی کاذب را از بین می برد. در نتیجه فرد کالری کمتری دریافت کرده و باعث کاهش وزن می شود. در واقع به علت اینکه کلاژن یک پروتئین است می تواند به مدیریت کردن وزن در بدن کمک کننده باشد.

3. مو و ناخن مستحکم تر

از فواید قرص کلاژن می توان به تقویت ساختار پروتئینی مو اشاره داشت که به ضخیم تر و بلندتر شدن موها کمک می کند. همچنین کلاژن با حمایت از سلامتی فولیکول مو می تواند از سفید تر شدن سریع موها و یا خاکستری شدن آنها جلوگیری کند.

مصرف قرص کلاژن همچنین می تواند به تقویت ناخن ها، به وسیله اسید آمینه آرژنین که یک اسید آمینه نیمه ضروری در بدن است کمک کند و رشد سریعتری را در آنها خواهیم دید. نکته خیلی مهمی که در رابطه کلاژن برای ناخن وجود دارد حفظ رطوبت آن خواهد بود از این رو استحکام و سلامتی بیشتری خواهند داشت.

فواید قرص کلاژن

4. تسکین درد مفاصل

همین طور که با افزایش سن میزان تولید کلاژن در بدن کاهش پیدا می کند، احتمال بروز دژنراتیو مفصلی (تحلیل مفاصل) نظیر آرتروز بالا می رود. مصرف قرص کلاژن تا حد بسیاری موجب خواهد شد تا بافت مفاصل استحکام خود را بازیابند و از درد ناشی از تحلیل آنها می کاهد.

تسکین درد مفاصل

5. افزایش و تقویت توده عضلانی

تحقیقات نشان می دهد یکی از فواید قرص کلاژن می تواند سنتز پروتئین های ماهیچه ای نظیر کراتین باشد که موجب رشد عضلات می شود علی الخصوص در ورزشکاران و افراد مبتلا به سارکوپنی (تحلیل عضلات) به رشد و تقویت عضله کمک می کند.

تاثیرات کلاژن روی پوست

کلاژن یکی از عناصر و اجزای اصلی پوست است و به کنار هم قرار گرفتن سلول های پوستی کمک کرده و انسجام آنها را حفظ می کند. پس طبیعی است که قرص کلاژن سبب جلوگیری از افتادگی پوست که نوعی از دست رفتن کلاژن در آن است شود.

وقتی کلاژن در پوست کاهش پیدا می کند با خشکی پوست منجر به چین و چروک مواجه می شویم که کلاژن با حفظ رطوبت پوست از این عارضه جلوگیری می کند. با وارد شدن کلاژن به داخل بدن به طور خودکار کلاژن سازی طبیعی هم تحریک شده و همچنین به تولید دو پروتئین دیگر با نام های الاستین و فیبریلین کمک کرده و به ارتجاع پوست منجر می شود.

تاثیرات کلاژن روی پوست

فواید کلاژن برای سلامت استخوان

از مزایای کلاژن برای سلامتی استخوان ها می توان به حفظ تراکم مواد معدنی ذخیره شده در بافت استخوان اشاره نمود. در واقع با کنار هم نگهداشتن مواد ضروری داخلی استخوان از پوکی و تحلیل آن جلوگیری می کند. با قدم برداشتم به سمت پیری بافت داخلی استخوان و مفاصل تراکم خود را از دست می دهد، برای اینکه بدن با نزدیک شدن به دوران کهنسالی دیگر قادر به ساخت کلاژن نیست و توانایی تولید مواد ضروری برای سالم نگهداشتن و پدید آوردن استخوان های سفت و محکم را ندارد. پس باید از مواد غذایی حاوی کلاژن و یا قرص های کلاژن استفاده کرد تا کلاژن کاهش یافته در بدن به سطح طبیعی خود باز گردد.

فواید کلاژن برای سلامت استخوان

بهترین مکمل کلاژن کدام است؟

بهترین مکمل کلاژن را برحسب نیاز بدنی خود باید بررسی و پیدا کنید اما یکی از بهترین مکمل های کلاژن برای افرادی که می خواهند قرص کلاژن مصرف کنند گزینه زیر است.

– کلاژن گلد آدریان

دارای کلاژن هیدرولیز شده برای جذب بهتر و کمک به حفظ ساختار طبیعی مو و عضلات صورت، پر کردن چروک های صورت و گردن و افزایش الاستیته پوست بعلاوه درمان لک های به وجود آمده از آفتاب سوختگی ها. با مصرف مستمر این فرآورده می تواند کمبود کلاژن در بدن را به حداقل رساند.

بهترین مکمل های کلاژن برای تقویت و درمان ریزش مو

ریزش مو یکی از دغدغه های امروزی افراد است که مکمل کلاژن می تواند به بهبود آن کمک کرده یا از آن جلوگیری کند.

– قرص کلاژن گلد بیوتین و ویتامین C آدریان

 • کمک به کلاژن سازی در مو و جوانسازی فولیکول
 • کمک به استحکام مو و جوانسازی پوست
 • تقویت مو، ناخن و پوست
 • کاهش چین و چروک

پودر کلاژن بیوتی کلاژینو 30 ساشه

 • حاوی کلاژن، زینک، بیوتین، ویتامین ث و هیالورونیک اسید جهت حفظ ساختار پوست و مو
 • حفظ رطوبت ساقه مو
 • تحریک کلاژن سازی در پوست سر
 • رفع چین و چروک

این مکمل پودری بوده و قابلیت حل شدن در یک لیوان آب را دارد.

مزیت های مصرف قرص کلاژن چیست؟

 • رشد بهتر مو و ناخن
 • کاهش چین و چروک پوست
 • تقویت تحرک مفاصل وجلوگیری از تحلیل آن
 • کمک به سیری و کاهش وزن
 • استحکام استخوان
 • تقویت قلب و جلوگیری از گرفتگی عروق
 • کمک به خواب بهتر

مزیت های مصرف قرص کلاژن چیست؟

قرص کلاژن چند دوره باید مصرف شود؟

مصرف برخی از قرص های کلاژن بدون محدودیت است و می توان مدام استفاده نمود اما برای نتیجه مطلوب مصرف آن به مدت 8 تا 12 هفته یا دو دوره 90 روزه توصیه شده است زیرا اثر بخشی آن در بدن به سرعت اتفاق نمی افتد و نیاز دارد تا مدتی را از این محصول استفاده کنید. معمولا مصرف قرص کلاژن عوارضی را به دنبال ندارد اما برای اطمینان می توانید با پزشک داروساز مشورت کنید.

آیا کلاژن صورت را چاق می کند؟

مکمل های کلاژن به هیچ عنوان مواد چاق کننده صورت را همراه خود ندارد و در آنها هورمون های افزایش عضله هم به کار بده نشده است اما با کمک به انسجام سلولی و حفظ رطوبت در زیر پوست و بافت صورت به، پر تر بودن آن کمک می کند.

مواد معدنی و ویتامین های کلاژن ساز

کلاژن در بدن تولید می شود اما برخی از ویتامین ها و مواد معدنی در تولید بهتر آن نقش دارند.

کلام پایانی

فایده کلاژن برای بدن در واقع شبیه است به تعبیه یک اسکلت منسجم بین سلولی در بافت های آن، از این رو بهتر است با افزایش سن و جلوگیری از افتادگی، چین و چروک پوست و نازک شدن تار موها از فواید قرص کلاژن بهره ببرید. کلاژن بیشتر به جوانسازی پوست شهرت دارد در حالی که مصرف آن می تواند به حفظ سلامت بافت ها کمک کند. استفاده از سیگار، قرار گرفتن بدون کرم ضد آفتاب در برابر نور خورشید و مصرف مواد قندی، کلاژن سازی در پوست را متوقف می کند. بهتر خواهد بود اگر در کنار مصرف مواد غذایی حاوی کلاژن از مکمل آن هم در جهت کمک به ساخت بیشتر آن در بدن کمک کنید

0 0 رای ها
امتیاز به مقاله

به اشتراک بگذارید

guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها