ارسال رایگان برای سفارشات بالای 500 هزار تومان

ارسال رایگان برای سفارشات بالای 500 هزار تومان

ماسک مو و ریزش مو

آیا استفاده مداوم از ماسک مو باعث ریزش مو می شود؟

فهرست محتوا

در بین محصولات مراقبتی از مو ماسک های مو در بین بانوان از اهمیت ویژه ای برخوردار است. ماسک مو هم باعث نرم شدن و هم آبرسانی ساقه مو می شود. افرادی که موهای خود را در معرض مواد شیمیایی چون رنگ و دکلره قرار می دهند باید از محصولات مراقبتی مو استفاده کنند تا ساقه موها درخشان، نرم و بدون گره باشد.

اما با تمام محبوبیت باز هم ممکن است برای شما سوال پیش بیاید که آیا ماسک مو باعث ریزش مو می شود؟ آیا ممکن است کارکرد موقتی داشته باشد و به مرور زمان سبب ریزش شود؟ در این متن از داروخانه آنلاین ویتامین ث قصد داریم به موضوع ماسک مو و ریزش مو بپردازیم.

آیا ماسک مو باعث ریزش مو می‌ شود؟

ماسک مو یک محصول مراقبتی برای افرادی است که موهای خود را رنگ می کنند و یا به علت استفاده مداوم از لوازم حرارتی و شوینده ها دچار خشکی و شکنندگی موها شده اند. ماسک مو حاوی انواع روغن ها و مواد آبرسان است که باعث نرم تر شدن و رفع خشکی و موخره در موهای آسیب دیده می شود که متناسب با میزان آسیب دیدگی در ساقه مو می توان از محصولات با چربی یا آبرسانی بیشتر استفاده کرد.

آیا ماسک مو باعث ریزش مو می شود؟

ماسک مو باعث ریزش مو نمی شود زیرا که با ساقه در ارتباط است و اگر ماسک مویی که تهیه می کنید مرغوب باشد حتی بسیار می تواند برای سلامتی مو مفید باشد. تنها در یک حالت امکان دارد ماسک مو و ریزش مو نگران کننده باشد، در صورتی که مواد را به کف سر و ریشه موها بزنید. دقت داشته باشید این به آن معنا نیست که ماسک مو از مواد خطرناکی برخوردار است بلکه پوست سر و ریشه مو بسیار حساس هستند و با کوچیکترین ترکیبات نامتعارف ممکن است موجب آسیب دیدگی بشوند. پس ماسک مو محصولی است که برای ساقه موها مصرف می شود.

ماسک مو چیست؟

ماسک مو یک ماده آرایشی و بهداشتی است که در جهت مراقبت روزانه و هفتگی از موهای آسیب دیده فرموله شده است. در فرمولاسیون این ماسک ها از روغن و عصاره هایی چون نارگیل، رزماری، بادام، فندق، آووکادو، کره کاکائو، آلوئه ورا، انواع کراتین و پروتئین ها استفاده می شود.

ماسک مو چیست؟

موهای آسیب دیده معمولا خشک، وز و بی آب هستند و باید به واسطه برخی محصولات مراقبتی آنها را احیا کرد. ماسک مو ساقه موها را تغذیه و ترمیم می کند. متناسب با میزان آسیبی که موها دیده باشند ماسک موها متفاوت هستند. با توجه به تنوع این محصول در بازارِ محصولات مراقبت از مو، متناسب با نیاز خود می توانید تهیه و استفاده نمایید.

مزایای استفاده از ماسک مو برای ریزش مو

در مبحث ماسک مو و ریزش مو باید گفت که این محصولات تاثیری در ریزش و جلوگیری از آنها ندارند زیرا ریزش مو یک پروسه ای است که به چرخه زندگی مو و فولیکول ها مربوط می شود و ماسک یک ماده برای احیای ساقه مو است. اما یک نکته پر رنگ وجود دارد. موی انسان اگر خشک و شکننده شده باشد می تواند از ساقه شکسته و بریزد، درست است که ریشه مو سالم خواهد بود ولی مو از ساقه به دو نیم جدا شده و می شکند.

مزایای استفاده از ماسک مو برای ریزش مو

علت این اتفاق آسیب شدید مو به وسیله مواد شیمیایی و یا لوازم حرارتی است. در هر صورت عامل اصلی این عارضه عدم رطوبت کافی برای انعطاف پذیری مو است. ماسک مو تاثیر مستقیمی در حفظ سلامتی ساقه مو دارد و از شکنندگی آن جلوگیری می کند. بسیاری از ریزش ها در افراد از ریشه صورت نمی گیرد و به ساقه موها مربوط می شود. ماسک مو با ترکیبات مقوی و موثر خود باعث حفظ رطوبت، درخشانی و سلامتی موها می شود و از ریزش ساقه ای جلوگیری می کند.

تاثیر مستقیم ماسک برای درمان ریزش مو

وقتی فردی با ریزش مو رو به رو می شود اولین مرحله این است که علت ریزش مو مشخص شود. اگر ریزش موها به علت خشکی ساقه مو و شکنندگی آن باشد ماسک مو یک درمان محسوب می شود که با انتخاب درست و متناسب با نیاز مو تا درصد بالایی می تواند موها را احیا کند اما اگر ریزش موها به دلایل آلوپسی آندروژنیک و دلایل هورمونی یا بیماری های زمینه ای باشد با ماسک مو قابل درمان نخواهد بود. در واقع ماسک مو یک درمان موضعی برای ساقه مو است و در چرخه رشد مو و برطرف کردن اختلالات آن تاثیری ندارد. برای درمان ریزش موها اگر علت مشخص باشد باید حتما از داروهای درمانی و مکمل های خوراکی و تقویتی مو استفاده نمود.

تاثیر مستقیم ماسک برای درمان ریزش مو

آیا استفاده از ماسک مو از ریزش مو جلوگیری می کند؟

در حیطه محصولات ماسک مو و ریزش مو در صورتی که ماسک حاوی مواد تقویت کننده ای چون روغن آرگان، ویتامین های A و E، اسیدهای چرب غیر اشباع، کراتین، امگا 3، 6 و 9، دایمیتیکون و سیلیکون باشد می تواند از شکنندگی موها جلوگیری کرده و ریزش موی ساقه ای را بهبود بخشد.

اگر به ساقه موی خشک با میکروسکوپ نگاه کنید خواهید دید که از حالت انعطاف پذیری خود خارج شده و به شکل پوسته پوسته در آمده است که ظاهری خشک، بی حال و شکسته شدن به مو می دهد. این عارضه در مو موجب شکسته شدن مو از ساقه و ریختن آن می گردد. استفاده از یک ماسک موی خوب و غنی از مواد تشکیل دهنده ای که نام بردیم موجب ترمیم ساقه مو می شود.

محصولات ماسک مو و ریزش مو

نحوه استفاده از ماسک مو برای درمان ریزش مو

اگر به تازگی موهای خود را رنگ کرده اید باید از ماسک مو استفاده کنید تا از ریزش آن جلوگیری شود. هر ماسک مو نحوه مصرف متفاوتی دارد برخی از آنها برای استفاده در داخل حمام با موی خیس هستند که نیاز به آبکشی دارند و برخی هم بعد از حمام برای محافظت از مو به کار برده می شوند. معمولا در نحوه مصرف هر ماسک مو طریقه استفاده از آن را ذکر کرده اند. که به متداول ترین حالت مصرف این ماسک ها می پردازیم.

نحوه استفاده از ماسک مو برای درمان ریزش مو

ماسک مو داخل حمام: ابتدا تمامی موها را خیس کرده و پس از شستشو با شامپوی مناسب، ساقه موها را به ماسک مو آغشته می کنیم متناسب با دستور زمان بندی همان ماسک، مدتی بین 5 تا 10 دقیقه به موها استراحت می دهیم و آنها را آبکشی می کنیم. به یاد داشته باشید که مواد نباید با ریشه و کف سر تماس پیدا کند.

ماسک مو خارج از حمام: پس از اینکه موهای خود را شستید قبل از اینکه موها خشک شوند، باید ماسک را به ساقه و نوک موها بزنید و ماساژ دهید. دقت کنید که ماسک مو خارج از حمام را به مقدار زیاد به موها نزنید زیرا باعث سریعتر چرب شدن آن می شود. پس از گذشته یک ربع می توانید آنها را خشک کنید.

چندبار در هفته ماسک مو بزنیم؟

متناسب با میزان آسیب دیدگی موها تعداد دفعات استفاده از ماسک مو در افراد متفاوت خواهد بود. اگر برای ریزش موی ساقه ای یا جلوگیری از خشکی، ماسک را استفاده می کنید هفته ای 1 بار هم کافی است اما اگر موهای آسیب دیده ای دارید بهتر است هفته 2 تا 3 بار از ماسک مو برای تقویت و تغذیه موها کمک بگیرید. البته برخی از ماسک موها با فرمولاسیونی بر پایه آبرسانی را می توان در هربار استحمام استفاده کرد اما بهتر است هر روز از آن استفاده نشود.

بهترین ماسک مو برای افزایش رشد مو

ساختار مو از ریشه و ساقه تشکیل شده است که اختلال در هر قسمت آن در سلامتی موها تاثیر می گذارد. اگر ریشه مویی ضعیف داشته باشیم در درخشانی و ظاهر ساقه موها تاثیر می گذارد و اگر ساقه مویی شکننده و ناسالم داشته باشیم این عارضه می تواند بر روی ریشه و فولیکول ها هم تاثیر بگذارد.

بنابراین بهترین ماسک مو برای موها محصولی است که حاوی مواد مغذی و کامل کننده مراقبت موها باشد. بهتر است اگر از ماسک مو برای رفع آسیب دیدگی استفاده می کنید حتما در ترکیبات آن روغن نارگیل و بادام و عصاره عسل باشد که خاصیت ترمیمی بالایی دارند. در محصولات خیلی جدید تر و حرفه ای از روغن آرگان برای درخشندگی و آلوئه ورا برای آبرسانی استفاده می شود.

بهترین ماسک مو برای افزایش رشد مو

کلام پایانی

در مبحث این بخش از وبلاگ داروخانه ویتامین ث به موضوع آیا ماسک مو باعث ریزش مو می‌ شود؟ پرداختیم و رابطه ماسک مو و ریزش مو را بررسی کردیم. متوجه شدیم که ماسک صرفا یک محصول مراقبتی است و اگر علت ریزش موها جدی تر باشد و یا منشا هورمونی داشته باشد استفاده از ماسک ها بی تاثیر است.

بهتر است ابتدا علت ریزش موها را جویا شوید و سپس برای جلوگیری از شکنندگی و آسیب دیدگی، از ماسک های مو در جهت حفظ سلامتی آنها بهره ببرید. در آخر باید بگوییم که در انتخاب ماسک های مو دقت لازم را داشته باشید و از محصولات مرغوب و معتبر خریداری کنید. بهترین روش تهیه محصولات مراقبتی پوست و مو مراجعه به داروخانه های آنلاین است. تمامی محصولات داروخانه ها دارای اصالت کالا و معتبر هستند و می توانید از مرغوبیت آنها اطمینان حاصل کنید.

0 0 رای ها
امتیاز به مقاله

به اشتراک بگذارید

guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها