ارسال رایگان برای سفارشات بالای 500 هزار تومان

ارسال رایگان برای سفارشات بالای 500 هزار تومان

6 مکمل برتر برای عضله سازی؛ داروخانه اینترنتی ویتامین ث

فهرست محتوا

مکمل برتر برای عضله سازی را در داروخانه اینترنتی ویتامین ث ببینید. شما از چه مکمل هایی برای عضله سازی استفاده می کنید؟

ما در داروخانه اینترنتی ویتامین ث افتخار آشنایی با شما را داریم. در این مقاله در تلاشیم به شما کمک کنیم قبل از خرید محصول مورد نیازتان با داشتن اطلاعات لازم و کافی درباره محصول، بتوانید انتخابی درست و رضایت بخش داشته باشید. در ادامه با ما همراه باشید:

اگر به طور منظم ورزش می کنید، احتمالاً می خواهید بیشترین بازده را از تمرینات ورزشی خود داشته باشید. یکی از مزایای مهم ورزش، افزایش عضله و قدرت است. داشتن ماهیچه سالم به شما این امکان را می دهد که در طول ورزش و زندگی روزمره بهترین عملکرد را داشته باشید.

سه معیار اصلی که برای افزایش حداکثر عضله باید رعایت شود عبارتند از: دریافت کالری بیشتر از میزان سوزاندن آن، مصرف پروتئین بیشتر از تجزیه آن توسط بدن و داشتن برنامه ورزشی که برای عضلات چالش برانگیز است. گرچه رعایت همه این معیارها بدون مصرف مکمل های غذایی ممکن است. اما برخی مکمل ها می توانند به شما در رسیدن به اهداف خود کمک کنند.

6 مکمل ذکر شده در زیر ممکن است به شما کمک کنند تا با برنامه ورزشی خود عضله سازی کنید.

6 مکمل برتر برای عضله سازی

1. کراتین

  • اولین مکمل برتر برای عضله سازی

کراتین ماده ای است که به طور طبیعی در بدن تولید می شود. این ماده انرژی را برای ماهیچه ها و سایر بافت های بدن تأمین می کند. با این حال، مصرف آن به عنوان یک مکمل غذایی می تواند محتوای کراتین عضلانی را تا 40 درصد فراتر از سطح طبیعی خود افزایش دهد.

کراتین بر سلول های عضلانی و عملکرد ورزشی تأثیر می گذارد و باعث افزایش عضله می شود. در حقیقت، تحقیقات زیادی نشان می دهد که این ماده قدرت ماهیچه ها را بهبود می بخشد. اگر می خواهید عضله سازی کنید این خبر خوبی برای شما است. قدرت بیشتر به شما این امکان را می دهد که در حین تمرین بهتر عمل کنید و منجر به افزایش بیشتر حجم ماهیچه ها در طول زمان می شود.

کراتین همچنین می تواند محتوای آب را در سلول های ماهیچه ای افزایش دهد. این امر ممکن است باعث تورم اندک سلول های عضلانی و تولید سیگنال هایی برای رشد ماهیچه ها شود. علاوه بر این، این مکمل ممکن است سطح هورمون های درگیر در رشد ماهیچه ها مانند هورمون IGF-1 را افزایش دهد. علاوه بر این، برخی تحقیقات نشان می دهد که کراتین می تواند تجزیه پروتئین های موجود در ماهیچه ها را کاهش دهد.

به طور کلی، بسیاری از مطالعات انجام شده در مورد مکمل های کراتین و ورزش نشان می دهند کراتین می تواند به افزایش توده عضلانی کمک کند. کراتین نیز به طور گسترده مورد مطالعه قرار گرفته و مشخصات ایمنی برجسته ای دارد.

اگر به دنبال مکمل برای افزایش عضله هستید، ابتدا کراتین را در نظر بگیرید.

 

2. مکمل های پروتئینی

  • دومین مکمل برتر برای عضله سازی

دریافت پروتئین کافی برای عضله سازی ضروری است. به طور خاص، برای افزایش عضله، نیاز به مصرف پروتئین بیشتر از میزان تجزیه پروتئین از طریق فرایندهای طبیعی در بدن دارید. اگرچه ممکن است تمام پروتئین مورد نیاز خود را از مواد غذایی سرشار از پروتئین دریافت کنید،  اما برخی از افراد برای دریافت پروتئین کافی مشکل دارند.

مکمل های پروتئینی مختلفی وجود دارند. اما برخی از محبوب ترین آنها آب پنیر، کازئین و پروتئین سویا هستند. سایر مکمل های پروتئینی حاوی پروتئین جدا شده از تخم مرغ، گوشت گاو، مرغ یا منابع دیگر هستند. تحقیقات نشان می دهد مصرف پروتئین اضافی از طریق مکمل ها در افرادی که ورزش می کنند بیشتر از مصرف کربوهیدرات اضافی باعث افزایش عضله می شود.

با این حال، اثرات مصرف مکمل احتمالاً در افرادی که پروتئین کافی از رژیم غذایی معمولی خود دریافت نمی کنند، بیشتر است. در حقیقت، برخی تحقیقات نشان می دهد که اگر از رژیم غذایی با پروتئین بالا پیروی می کنید. مصرف مقدار زیاد مکمل های پروتئینی به افزایش عضلات کمک نمی کند.

بسیاری از افراد مقدار پروتئین مصرفی روزانه خود را نمی دانند. اگر فردی فعال و در تلاش برای عضله سازی هستید، 1.2 تا 2 گرم پروتئین به ازای کیلوگرم وزن بدن خود دریافت کنید.

لیست محصولات حاوی مکمل پروتئینی در داروخانه اینترنتی ویتامین ث

 

3. مکمل های افزایش دهنده وزن

  • سومین مکمل برتر برای عضله سازی

مکمل های افزایش دهنده وزن مکمل هایی هستند که به راحتی به شما در دریافت کالری و پروتئین کمک می کنند. آنها معمولاً توسط افرادی مصرف می شوند که برای عضله سازی تلاش می کنند. برخی افراد حتی در هنگام مصرف مقدار زیادی کالری و انجام تمرینات مقاومتی، به سختی عضله سازی می کنند.

اگرچه محتوای کالری مکمل های افزایش دهنده وزن متفاوت است. اما بیش از 1000 کالری در هر وعده در بین مکمل ها وجود ندارد. بسیاری از مردم تصور می کنند که این کالری از پروتئین ناشی می شود. زیرا برای عضله سازی بسیار مهم است. با این حال، بیشتر کالری ها در واقع از کربوهیدرات ها تأمین می شود.

اغلب 75 الی 300 گرم کربوهیدرات و 20 الی 60 گرم پروتئین در هر وعده از این مکمل های پرکالری وجود دارد. گرچه این محصولات می توانند به شما در مصرف کالری بیشتر کمک کنند. اما باید بدانید که هیچ چیز جادویی در مورد مکمل های افزایش دهنده وزن وجود ندارد.

برخی تحقیقات در بزرگسالان غیر فعال نشان داده اند که افزایش شدید کالری می تواند توده بدون چربی مانند ماهیچه ها را افزایش دهد. به شرطی که پروتئین کافی مصرف کنید. با این حال، تحقیقات در بزرگسالانی که تمرینات قدرتی انجام می دهند نشان داد که مصرف مکمل افزایش وزن ممکن است برای افزایش توده بدون چربی مؤثر نباشد.

به طور کلی، مکمل های افزایش دهنده وزن تنها در صورتی توصیه می شوند که برای خوردن غذای کافی دچار مشکل شده اید. همچنین مصرف این مکمل ها برای شما راحت تر از خوردن غذای واقعی است.

 

4. بتا آلانین

  • چهارمین مکمل برتر برای عضله سازی

بتا آلانین آمینو اسیدی است که خستگی را کاهش می دهد. ممکن است عملکرد ورزشی را افزایش دهد. علاوه بر این، اگر برنامه ورزشی را دنبال می کنید، بتا آلانین ممکن است به افزایش توده عضلانی کمک کند. یک مطالعه نشان داد که مصرف 4 گرم بتا آلانین در روز به مدت هشت هفته باعث افزایش توده بدون چربی بدن در کشتی گیران و بازیکنان فوتبال بیش از دارونما می شود.

یک مطالعه دیگر گزارش داد که افزودن مکمل بتا آلانین به یک برنامه تمرینی 6 هفته ای با شدت بالا، حجم بدن بدون چربی را حدود 0.45 کیلوگرم بیشتر از دارونما افزایش می دهد. اگرچه تحقیقات بیشتری در مورد بتا آلانین و افزایش عضله مورد نیاز است. اما این مکمل ممکن است در صورت ترکیب با یک برنامه ورزشی به افزایش عضلات کمک کند.

 

5. آمینو اسیدهای شاخه دار

  • پنجمین مکمل برتر برای عضله سازی

آمینو اسیدهای شاخه دار (BCAA) از سه آمینو اسید جداگانه تشکیل شده است: لوسین، ایزولوسین و والین. این آمینو اسیدها در اکثر منابع پروتئینی، به ویژه منابع حیوانی مانند گوشت، مرغ، تخم مرغ، لبنیات و ماهی یافت می شوند.

آمینو اسیدهای شاخه دار برای رشد ماهیچه ها بسیار مهم هستند و حدود 14 درصد از آمینو اسیدهای موجود در عضلات شما را تشکیل می دهند. تقریباً همه افراد هر روز این آمینو اسیدها را از طریق غذا دریافت می کنند. اما مصرف BCAA به عنوان مکمل نیز بسیار محبوب است.

تعداد کمی از تحقیقات نشان داده است که BCAA ممکن است در مقایسه با دارونما باعث افزایش عضله یا کاهش عضله شود. با این حال، تحقیقات دیگر نشان می دهد که مکمل BCAA ممکن است عضله سازی را در افرادی که برنامه های تمرینی منظمی دارند تحت تأثیر قرار ندهد.

این احتمال وجود دارد که مکمل های BCAA تنها در صورتی برای شما مفید باشد که پروتئین با کیفیت از طریق رژیم غذایی خود به اندازه کافی دریافت نمی کنید. قبل از اینکه BCAA ها به عنوان مکمل تقویت عضلات توصیه شوند. اطلاعات بیشتری در این باره مورد نیاز است.

 

6. HMB

  • ششمین مکمل برتر برای عضله سازی

بتا هیدروکسی بتا متیل بوتیرات (HMB) مولکولی است که وقتی بدن آمینو اسید لوسین را تجزیه می کند، تولید می شود. این ماده عامل برخی از اثرات مفید پروتئین و لوسین در رژیم غذایی است. ممکن است برای کاهش تجزیه پروتئین های ماهیچه ای مؤثر باشد.

اگرچه HMB به طور طبیعی توسط بدن تولید می شود. اما مصرف آن به عنوان مکمل باعث سطوح بالاتری می شود و ممکن است برای عضلات مفید باشد. چندین مطالعه در بزرگسالان ورزشکاران تازه کار نشان داده است که مصرف 3 الی 6 گرم HMB در روز می تواند بدون انجام تمرینات قدرتی باعث افزایش وزن توده بدون چربی در هنگام افزایش وزن شود.

با این حال، تحقیقات دیگر نشان می دهد که دوزهای مشابه HMB احتمالاً در افزایش توده عضلانی در بزرگسالان ورزشکار با تجربه مؤثر نیست. این ممکن است به این معنی باشد که HMB برای کسانی که شروع به ورزش می کنند یا شدت تمرینات خود را افزایش می دهند بیشتر مؤثر است.

 

دیگر مکمل برتر برای عضله سازی

چندین مکمل دیگر نیز وجود دارند که ادعا می شود حجم ماهیچه ها را افزایش می دهند. این مکمل ها شامل اسید لینولئیک مزدوج، تقویت کننده های تستسترون، گلوتامین و کارنیتین هستند.

 

  • اسید لینولئیک مزدوج یا CLA: CLA به گروهی از اسیدهای چرب امگا 6 اشاره دارد که اثرات متعددی روی بدن دارند. مطالعات در مورد CLA برای افزایش عضله نتایج متفاوتی به همراه داشته و مشخص نیست که آیا مفید است یا خیر.

 

  • تقویت کننده های تستسترون: مکمل های تقویت کننده تستسترون شامل دی آسپارتیک اسید، تریبولوس ترستریس، شنبلیله و آشواگاندا هستند. به احتمال زیاد این ترکیبات فقط برای افرادی که تستسترون پایینی دارند مفید است.

 

  • گلوتامین و کارنیتین: این مکمل ها احتمالاً در افزایش توده عضلانی در افراد جوان یا میانسال فعال مؤثر نیستند. با این حال، مطالعات نشان داده اند که کارنیتین می تواند برخی مزایا در افزایش توده عضلانی سالمندان داشته باشد.

 

کلام آخر درباره مکمل برتر برای عضله سازی

اگر برنامه تغذیه و ورزش شما کم باشد، مکمل ها نمی توانند حداکثر افزایش عضلات را برای شما فراهم کنند. برای افزایش عضله، باید کالری و پروتئین کافی مصرف کنید. همچنین تمرینات قدرتی داشته باشید. وقتی با رژیم تغذیه و ورزش به عضله سازی ایده آل خود نرسیدید، شاید بخواهید مکمل های غذایی را نیز در نظر داشته باشید.

مکمل های کراتین و پروتئین به احتمال زیاد موثرترین انتخاب ها برای افزایش عضله هستند، اما سایر مکمل ها ممکن است برای افراد خاصی مفید باشد.

 

اگر تمایل دارید از مکمل های عضله سازی معتبر استفاده کنید، داروخانه ویتامین ث محصولات متنوعی را به شما پیشنهاد می کند:

لیست محصولات متنوع از مکمل های عضله سازی از برندهای معتبر در داروخانه اینترنتی ویتامین ث

 

 

داروخانه اینترنتی ویتامین ث در خدمت شماست تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

دیگر مکمل های غذایی داروخانه اینترنتی ویتامین ث برای رفع کمبود ویتامین های بدن

0 0 رای ها
امتیاز به مقاله

به اشتراک بگذارید

guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها