ارسال رایگان برای سفارشات بالای 500 هزار تومان

ارسال رایگان برای سفارشات بالای 500 هزار تومان

مزایای پودر ویتامین C برای پوست صورت؛ داروخانه اینترنتی ویتامین ث

فهرست محتوا

مزایای پودر ویتامین C برای پوست صورت چیست؟ پاسخ به تمام سوالات شما در این رابطه در این مقاله.

ما در داروخانه اینترنتی ویتامین ث افتخار آشنایی با شما را داریم. در این مقاله در تلاشیم به شما کمک کنیم قبل از خرید محصول مورد نیازتان با داشتن اطلاعات لازم و کافی درباره محصول، بتوانید انتخابی درست و رضایت بخش داشته باشید. در ادامه با ما همراه باشید:

ویتامین C یک ماده مغذی ضروری است که عملکردهای زیادی در بدن انسان دارد. برخلاف بیشتر حیوانات، بدن انسان نمی تواند به خودی خود ویتامین C تولید کند بلکه باید ویتامین C را از طریق غذاهایی مانند مرکبات، فلفل دلمه ای و سبزیجات برگ دار در رژیم غذایی دریافت کند.

ویتامین C برای حفظ سلامت پوست بسیار مهم است. سلول های پوست از این ویتامین برای محافظت در برابر استرس ناشی از آلودگی، سیگار کشیدن و اشعه ماوراء بنفش استفاده می کنند. پوست صورت نیز برای ایجاد کلاژن به ویتامین C نیاز دارد. کلاژن پروتئینی است که بیش از 70 درصد وزن پوست خشک را تشکیل می دهد.

پودر ویتامین C یک محصول نسبتاً جدید در بازار است، که اخیراً محبوبیت زیادی پیدا کرده است. می توان آن را با سرم یا مرطوب کننده مخلوط کرد تا از پوست صورت محافظت کرده و علائم پیری را کاهش دهد.

به خواندن این مطلب ادامه دهید تا بدانید که آیا پودر ویتامین C می تواند به بهبود سلامت پوست صورت شما کمک کند یا خیر.

 

پودر ویتامین C برای پوست صورت مفید است؟

بله چون تمام انواع ویتامین C نمی توانند از پوست عبور کنند. برای اینکه پوست بتواند از مزایای ویتامین C استفاده کند، این ویتامین باید به شکلی به نام اسکوربیک اسید باشد. با این حال، اسکوربیک اسید ناپایدار است و هنگام قرار گرفتن در معرض گرما، اکسیژن یا نور تجزیه می شود.

اسکوربیک اسید موجود در پودر ویتامین C نسبت به سایر اشکال مقاوم تر است و تصور می شود که فواید آن بیشتر از ویتامین C موجود در سرم ها یا لوسیون ها است.

 

مزایای استفاده از ویتامین C برای صورت

 

1. ویتامین C به عنوان یک آنتی اکسیدان عمل می کند

  • اولین مزایای پودر ویتامین C برای پوست صورت

ویتامین C فراوان ترین آنتی اکسیدان در پوست شما است. سلول های پوست ویتامین C را ذخیره می کنند تا از آسیب ناشی از عوامل محیطی جلوگیری شود. اشعه ماوراء بنفش، آلودگی و سیگار کشیدن همگی با ایجاد رادیکال های آزاد به پوست آسیب می رسانند. رادیکال های آزاد مولکول های ناپایداری هستند که الکترون ها را از سلول های پوست بیرون می کشند و باعث آسیب می شوند.

 

2. ویتامین C باعث تولید کلاژن می شود

  • دومین مزایای پودر ویتامین C برای پوست صورت

کلاژن بیشتر وزن خشک پوست را تشکیل می دهد. بدن برای سنتز این پروتئین به ویتامین C نیاز دارد. بسیاری از علائم کمبود ویتامین C (اسکوربوت) در پوست به دلیل اختلال در سنتز کلاژن ایجاد می شود.

در مطالعه ای در سال 2015، گروهی از 60 زن سالم محلول حاوی ویتامین C را به مدت 60 روز روی صورت خود استفاده کردند. محققان دریافتند که محلول ویتامین C در القای سنتز کلاژن بسیار مؤثر است.

 

3. ویتامین C پوست را روشن می کند

  • سومین مزایای پودر ویتامین C برای پوست صورت

ویتامین C آنزیمی به نام تیروزیناز را مهار می کند. تیروزیناز اسید آمینه تیروزین را به ملانین تبدیل می کند، رنگدانه ای که به پوست شما رنگ می دهد.

مقاله ای که در سال 2019 در مجله پوست و زیبایی منتشر شده است، تأثیر ویتامین C موضعی بر لکه های پوستی ناشی از آسیب ناشی از نور خورشید را مورد بررسی قرار داده است. محققان 31 آزمایش بالینی را بر روی افراد قفقازی و چینی بین سنین 18 تا 50 سال انجام دادند. آنها دریافتند که ویتامین C ممکن است به طور بالقوه برای جلوگیری از علائم آسیب ناشی از نور خورشید مفید باشد.

 

لیست محصولات متنوع از برندهای معتبر برای روشن کردن پوست در داروخانه اینترنتی ویتامین ث

 

 

4. ویتامین C ویتامین E را نیز احیا می کند

  • چهارمین مزایای پودر ویتامین C برای پوست صورت

ویتامین E یکی دیگر از آنتی اکسیدان های مهم است که از پوست در برابر آسیب اکسیداتیو محافظت می کند. پس از قرار گرفتن پوست در معرض نور خورشید، سطح ویتامین E کاهش می یابد. تحقیقات نشان داده است که ویتامین C بعد از قرار گرفتن در معرض نور خورشید به احیای مجدد ویتامین E کمک می کند.

 

کاربرد های پودر ویتامین C بر روی صورت

تحقیقات محدودی در مورد تأثیر پودر ویتامین C بر روی پوست صورت انجام شده است. با این حال، بر اساس تحقیقات انجام شده از سایر اشکال موضعی ویتامین C، پودر ویتامین C می تواند مزایای زیر را داشته باشد:

 

1. پودر ویتامین C برای درمان آسیب های ناشی از نور خورشید

استفاده از ویتامین C به صورت ممکن است به کاهش لکه های تیره ناشی از آسیب نور خورشید کمک کند. ویتامین C موضعی مانع از تولید ملانین می شود، این همان چیزی است که به لکه های پوست رنگ تیره می دهد.

 

2. پودر ویتامین C برای جلوگیری از افتادگی پوست

به طور طبیعی پوست با افزایش سن کلاژن کمتری تولید می کند. از دست دادن کلاژن یکی از عواملی است که با بالا رفتن سن باعث افتادگی پوست می شود. استفاده از ویتامین C روی صورت ممکن است به بهبود تولید کلاژن در پوست کمک کند، به خصوص اگر زمان زیادی را زیر نور آفتاب می گذرانید یا ویتامین C کمی در رژیم غذایی خود دارید.

 

3. پودر ویتامین C برای رفع چین و چروک

با افزایش سن، پوست حالت کشسانی کمتری پیدا می کند و نازک تر می شود که این امر منجر به ایجاد چین و چروک می شود. اگرچه ایجاد چین و چروک تا حد زیادی از نظر ژنتیکی از قبل تعیین شده است، اما قرار گرفتن مکرر در معرض اشعه ماوراء بنفش می تواند کلاژن و الاستین را تجزیه کرده و باعث ایجاد پیری زودرس می شود. استفاده از پودر ویتامین C به صورت ممکن است از آن در برابر آسیب های ناشی از نور خورشید محافظت کند.

لیست محصولات متنوع از برندهای معتبر ضد چروک پوست در داروخانه اینترنتی ویتامین ث

4. ویتامین C برای ترمیم زخم

بدن انسان در تمام مراحل بهبود زخم به ویتامین C نیاز دارد. استفاده از ویتامین C روی زخم ممکن است روند بهبود را تسریع کرده و جای زخم را کاهش دهد.

 

5. ویتامین C برای محافظت از پوست در برابر آفتاب و آلودگی

پوست دائما در معرض آسیب ناشی از اشعه های مضر UV و آلودگی جوی قرار دارد که می تواند باعث ایجاد استرس اکسیداتیو شود. ویتامین C به عنوان یک آنتی اکسیدان عمل می کند تا از پوست در برابر این استرس محافظت کند. استفاده از پودر ویتامین C بر روی پوست صورت ممکن است به اشباع مقدار ویتامین C موجود در سلول های پوستی کمک کند.

 

ادعاهای اثبات نشده در مورد استفاده از پودر ویتامین C بر روی پوست صورت

برخی از مردم ادعا می کنند که پودر ویتامین C ممکن است موارد زیر را انجام دهد، اما این ادعاها فقط بر اساس شواهد حکایتی است.

 

1. ویتامین C برای حلقه های تیره زیر چشم

برخی افراد ادعا می کنند که ویتامین C در کاهش حلقه های تیره زیر چشم کمک می کند. ویتامین C ممکن است با تحریک تولید کلاژن به حلقه های دور چشم کمک کند.

 

2. ویتامین C برای لایه برداری

هنگامی که پودر ویتامین C را با یک مرطوب کننده یا لوسیون مخلوط می کنید، ممکن است این ترکیب دارای بافت ریز و درشت باشد. این ماسک ممکن است به لایه برداری صورت شما کمک کند.

 

نحوه استفاده از پودر ویتامین C روی صورت

هنگام استفاده از پودر ویتامین C بر روی پوست صورت، باید مطمئن شوید که از پودری استفاده می کنید که به منظور استفاده موضعی تهیه شده باشد. استفاده از پودر ویتامین C که به عنوان مکمل غذایی کاربرد دارد، به احتمال زیاد مؤثر نخواهد بود.

نحوه استفاده از پودر ویتامین C برای پوست صورت

  1. مقدار کمی پودر ویتامین Cرا در کف دست خود بریزید. بسته بندی محصول احتمالاً دستورالعمل های خاصی در مورد میزان استفاده از آن به شما می دهد.
  2. پودر ویتامین C را با سرم یا لوسیون در کف دست خود مخلوط کنید. تحقیقات نشان داده است که برای مفید بودن ویتامین C، باید حداقل 8 درصد محلول را تشکیل دهد. غلظت بالای 20 درصد ممکن است باعث تحریک پوست شود.
  3. محلول را یا روی کل صورت خود بمالید یا به عنوان درمان موضعی استفاده کنید.

مانند هر محصول مراقبت از پوست، بهتر است 24 ساعت قبل از استفاده از پودر ویتامین C روی کل صورت، مقدار کمی از آن را روی قسمت کوچکی از پوست بازو تست کنید. به این ترتیب می توانید ببینید آیا به آن حساسیت دارید یا خیر.

 

کلام آخر

تصور می شود که پودر ویتامین C نسبت به سایر انواع ویتامین C پایدارتر است. بنابراین می توانید آن را با سرم و لوسیون پوست مخلوط کنید تا به سلامت پوست خود کمک کنید. برای دریافت بهترین نتایج، باید کمتر از نسبت 4 به 1 ویتامین C به لوسیون یا سرم خود استفاده کنید.

 

اگر تمایل دارید برای مراقبت و بهبود پوست صورت خود از محصولات معتبر استفاده کنید، داروخانه ویتامین ث محصولات متنوعی را به شما پیشنهاد می کند:

لیست محصولات متنوع از برندهای معتبر برای پوست صورت در داروخانه اینترنتی ویتامین ث

 

 

داروخانه اینترنتی ویتامین ث در خدمت شماست تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

دیگر محصولات داروخانه اینترنتی ویتامین ث برای مراقبت از پوست و مو

0 0 رای ها
امتیاز به مقاله

به اشتراک بگذارید

guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها