ارسال رایگان برای سفارشات بالای 500 هزار تومان

ارسال رایگان برای سفارشات بالای 500 هزار تومان

از بین بردن جوش های سر سیاه با جوش شیرین کار درستی است؟ پاسخ به سوالات شما

فهرست محتوا

از بین بردن جوش های سر سیاه با جوش شیرین کار درستی است؟ در این مقاله به تمام سوالات شما درباره این موضوع کامل توضیح دادیم.

ما در داروخانه اینترنتی ویتامین ث افتخار آشنایی با شما را داریم. در این مقاله در تلاشیم به شما کمک کنیم قبل از خرید محصول مورد نیازتان با داشتن اطلاعات لازم و کافی درباره محصول، بتوانید انتخابی درست و رضایت بخش داشته باشید. در ادامه با ما همراه باشید:

 

از بین بردن جوش های سر سیاه با جوش شیرین

جوش های سرسیاه یکی از سرسخت ترین، اما در عین حال شایع ترین موارد آکنه است. اگرچه جوش های سرسیاه می توانند آزار دهنده باشند، اما درمان آنها نسبتاً آسان است.

کلید درمان جوش های سرسیاه، وقت و حوصله است. وقتی محصولات بدون نسخه جواب نمی دهند، یا اگر باعث خشکی پوست ما شوند، ممکن است وسوسه شوید سراغ اقدام درمانی دیگری بروید.

داروهای خانگی مانند جوش شیرین به عنوان روشی برای از بین بردن جوش های سر سیاه به طور “طبیعی” محبوبیت بیشتری دارند. هنوز نگرانی های قابل توجهی در مورد استفاده از جوش شیرین بر روی پوست شما – به ویژه صورت – وجود دارد.

 

از بین بردن جوش های سر سیاه با جوش شیرین ممنوع

چرا برای از بین بردن جوش های سر سیاه نباید از جوش شیرین استفاده کرد؟ به 4 نکته زیر توجه کنید:

 1. جوش شیرین توسط نهادهای آنلاین متعددی به عنوان راهی طبیعی برای از بین بردن جوش های سرسیاه تبلیغ می شود. از لحاظ تئوری، جوش شیرین در واقع می تواند یک اثر خشک کنندگی داشته باشد. طرفداران جوش شیرین، این روش درمانی را به دلیل توانایی بالقوه جوش شیرین در خشک کردن منافذ مسدود شده مورد استفاده قرار می دهند.
 2. مشکل استفاده از جوش شیرین بر روی پوست این است که می تواند بقیه پوست شما را نیز خشک کند.
 3. برخی از کاربران حتی ممکن است دچار درماتیت تماسی، نوعی اگزما شوند که در اثر واکنش های منفی به مواد و مواد شیمیایی ایجاد می شوند. این امر احتمالاً منجر به قرمزی، ایجاد بثورات و خارش پوست می شود.
 4. نکته اصلی این است که جوش شیرین بالقوه بیش از اینکه برای پوست شما مفید باشد به آن آسیب می رساند. به هر دلیلی ارزش استفاده از این ماده روی صورت را ندارد.

 

جایگزین جوش شیرین چیست؟

جوش شیرین برای از بین بردن موادی که منافذ پوست شما را مسدود کرده و منجر به جوش های سرسیاه می شود کم کاری می کند. اغلب اوقات، فراموش می کنیم که جوش های سرسیاه از چه چیزهایی ساخته شده اند: پوست مرده و سبوم (چربی). با در نظر گرفتن این موارد می توانید روش درمانی مناسب تری پیدا کنید.

درمان و پیشگیری از جوش های سر سیاه باید شامل روشی برای از بین بردن سلول های مرده پوست باشد که منافذ پوست شما را مسدود می کند و در عین حال چربی اضافی را نیز از بین می برد.

به جای استفاده از جوش شیرین، می توانید برخی از اقدامات درمانی زیر را در نظر بگیرید:

 

1. سالیسیلیک اسید یا BHA ها

به جای از بین بردن جوش های سر سیاه با جوش شیرین از سالیسیلیک اسید یا BHA ها استفاده کنید.

سالیسیلیک اسید نوعی بتا هیدروکسی اسید (BHA) است که شاید به دلیل توانایی آن در مبارزه با آکنه غیر التهابی (جوش های سرسیاه و سرسفید) بیشتر شناخته شده باشد. این اسید با از بین بردن سلول های مرده پوست و خشک کردن موادی که در فولیکول های مو گیر کرده اند، عمل می کند.

اسید سالیسیلیک می تواند بافت کلی پوست را نیز بهبود بخشد. حتی ممکن است در موارد شدیدتر آکنه به آرامش التهاب کمک کند.

هیدروکسی اسیدها مانند اسید سالیسیلیک به نسبت آلفا هیدروکسی اسیدها تحریک کمتری دارند. آلفا هیدروکسی اسیدها در درجه اول برای نگرانی های ضد پیری استفاده می شود و می تواند پوست شما را نسبت به آسیب های ناشی از آفتاب حساس تر کند.

سالیسیلیک اسید به طور گسترده ای در بازار موجود است. می توانید این ماده را در پاک کننده های روزانه، تونرها و مرطوب کننده های مرطوب شده با اسید پیدا کنید. سالیسیلیک اسید در محصولات جای جوش و برخی ماسک های لایه بردار نیز وجود دارد.

مهم نیست که کدام محصول را انتخاب می کنید، اما بهتر است کم شروع کنید و به تدریج در صورت نیاز به چندین برنامه یا غلظت بالاتر اسید سالیسیلیک کار کنید.

اثرات خشک کردن ممکن است گاهی باعث قرمزی و تحریک ناخواسته پوست شود، بنابراین ابتدا با 0.5 درصد شروع کنید. محصول انتخابی شما نباید بیش از 5 درصد غلظت داشته باشد. هر بار یک نوع محصول حاوی اسید سالیسیلیک انتخاب کنید؛ افزایش دو برابری این ماده می تواند خطر ابتلا به عوارض جانبی را افزایش دهد.

 

2. اسید سیتریک

به جای از بین بردن جوش های سر سیاه با جوش شیرین از اسید سیتریک استفاده کنید.

اسید سیتریک هم BHA و هم AHA است. اسید ساخته شده از عصاره مرکبات، در محصولات آرایشی و بهداشتی برای خنثی سازی PH طبیعی پوست شما استفاده می شود. این ماده در اعماق منافذ برای خشک شدن چربی و سلول های مرده پوست عمل کند.

وقتی به طور منظم استفاده می شود، می تواند منافذ مسدود شده پوست را نرم و صاف کند. اسید سیتریک به خصوص در تونرها و سرم هایی که قبل از مرطوب کننده روزانه استفاده می کنید، بسیار خوب عمل می کند.

 

3. ماسک های پاک کننده عمیق

به جای از بین بردن جوش های سر سیاه با جوش شیرین از ماسک های پاک کننده عمیق استفاده کنید.

ماسک های پاک کننده عمیق یک ماده اصلی برای هر فرد مستعد جوش های سرسیاه است. این نوع ماسک ها به ویژه برای انواع پوست مختلط و چرب بسیار خوب عمل می کنند.

با وجود تنوع ماسک های صورت موجود در بازار، انتخاب یک محصول مناسب کار آسانی نیست. با محصولاتی حاوی خاک رس، لجن دریایی یا زغال شروع کنید. این مواد باعث خشک شدن چربی های سطحی در هنگام بیرون کشیدن ناخالصی های منافذ پوست می شوند.

این نوع ماسک ها را می توانید در داروخانه ها یا فروشگاه های آرایشی بهداشتی پیدا کنید.

مهم نیست کدام محصول را انتخاب می کنید، فقط باید ماسک های خود را به سه بار در هفته محدود کنید. بیش از این ممکن است پوست شما را خشک کند.

 

4. روش پاکسازی با روغن

به جای از بین بردن جوش های سر سیاه با جوش شیرین از پاکسازی با روغن استفاده کنید.

اگرچه به نظر می رسد این روش یک اکسی مورون باشد، اما ثابت شده است که پاکسازی با روغن برای انواع پوست مفید است – حتی پوست چرب و مستعد جوش سرسیاه.

این فرآیند با استفاده از یک روغن پاک کننده به پوست شما و ماساژ دادن چربی اضافی، آرایش و آلودگی مؤثر است. پس از استفاده از روغن پاک کننده، به نظر می رسد که پاک کننده روزانه می تواند در منافذ پوستی موثرتر عمل کند.

بعضی از روغن های پاک کننده برای پوست های خشک تا نرمال با مرطوب کننده های مرغوب بهترین کار را می کنند. روغن های پاک کننده به طور گسترده ای در بازار و با قیمت های مختلف موجود است.

 

5. لایه بردار روزانه

به جای از بین بردن جوش های سر سیاه با جوش شیرین از لایه بردار روزانه استفاده کنید.

 • اگر مستعد جوش های سرسیاه هستید، می توانید از مقدار کمی لایه بردار ملایم روزانه استفاده کنید.
 • این لایه بردار همان ماسک یا میکرودرم ابریژن روزانه نیست که نباید هر روز انجام دهید. چنین محصولی از مواد لایه بردار کوچکتر تشکیل شده است که برای از بین بردن سلول های مرده پوست روی سطح قبل از اینکه در منافذ پوست شما گرفتار شوند، طراحی شده است.
 • می توانید این روش را اقدامی پیشگیرانه در برابر ایجاد جوش های سرسیاه در آینده بدانید.

 

از بین بردن جوش های سر سیاه با جوش شیرین ممنوع؛ از این کار به طور جدی پرهیز کنید

به نکات زیر توجه کنید:

 • از نظر تئوری جوش شیرین ممکن است جوش های سرسیاه را خشک کند. مشکل این است که این ماده می تواند بقیه پوست شما را نیز خشک کند.
 • با خشک شدن پوست، برای جبران آن منافذ پوست چربی بیشتری را برای مرطوب کردن تولید می کند که این کار منجر به تشدید جوش ها می شود.
 • اگر با وجود اینکه همه تلاش خود را می کنید اما هنوز هم از جوش های سر سیاه رنج می برید، ناامید نشوید.
 • برای نتیجه بهتر، به یک متخصص پوست مراجعه کنید. آنها ممکن است درمان های تجویزی را توصیه کنند یا حتی داروهای خوراکی را برای خلاص شدن از جوش های سرسیاه برای شما تجویز کنند.

 

آیا می خواهید اطلاعات بیشتری درباره آکنه و روش درمان آن داشته باشید؟ پیشنهاد می کنیم که خواندن مقاله زیر را از دست ندهید:

14 راهکار برای کاهش و کنترل جوش به همراه خرید محصولات ضد جوش

 

داروخانه اینترنتی ویتامین ث در خدمت شماست تا بهترین انتخاب را داشته باشید. لیست خرید محصولات ضد جوش آکنه را در لینک زیر می توانید مشاهده کنید:

خرید محصولات ضد جوش و آکنه

دیگر محصولات داروخانه اینترنتی ویتامین ث برای مراقبت از پوست و مو

0 0 رای ها
امتیاز به مقاله

به اشتراک بگذارید

guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها