ارسال رایگان برای سفارشات بالای 500 هزار تومان

ارسال رایگان برای سفارشات بالای 500 هزار تومان

روش های درمان افتادگی پوست صورت و علل ایجاد آن چیست – داروخانه اینترنتی ویتامین ث

فهرست محتوا

روش های درمان افتادگی پوست صورت را در این مقاله بخوانید. قبل از اینکه به این عارضه طبیعی دچار شوید می توانید با چند راهکار ساده از روند زودرس این اتفاق جلوگیری کنید.

ما در داروخانه اینترنتی ویتامین ث افتخار آشنایی با شما را داریم. در این مقاله در تلاشیم به شما کمک کنیم قبل از خرید محصول مورد نیازتان با داشتن اطلاعات لازم و کافی درباره محصول، بتوانید انتخابی درست و رضایت بخش داشته باشید. در ادامه با ما همراه باشید:

افتادگی پوست صورت یا به اصطلاح پوست کرپی چه نوع پوستی است.

پوست کرپی یا پوست شل و افتاده نازک است و مانند یک کاغذ کرپ چین دار به نظر می رسد. البته ممکن است این نوع پوست نیز حالت افتاده یا شل نیز داشته باشد. البته باید گفت پوست کرپ نیز از بسیاری جهات شبیه به چین و چروک های معمول می باشد.

این جور شرایط می توانند نواحی بزرگتری از بدن را تحت تاثیر قرار دهند و پوست حالت نازکی و شکنندگی به خود بگیرد. پوست کرپی یا پوست شل و افتاده بیشتر در زیر چشم و پوست دست دیده می شود.

دلایل ایجاد پوست کرپی یا افتادگی پوست صورت

خطرات و آسیب های خورشیدی شایعترین علل مربوط به پوست کرپی یا پوست شل و افتاده می باشد. البته تنها علت هم نیست. پوست شل و افتاده نیز می تواند در اثر پیری  و کمبود رطوبت بدن و کاهش وزن بیش از حد و یا ترکیبی از این موارد مطرح شده ایجاد شود.

اشعه ماورا بنفش خورشید باعث تجزیه کلاژن و الاستین موجود در پوست می شود که به آن کمک میکند تا سفت و بدون چین و چروک باقی بماند. البته وقتی این دسته از فیبرها تجزیه شوند پوست می تواند شل و نازک و چین و چروک دار هم بشود.

لیست کرم ها ضد آفتاب داروخانه اینترنتی ویتامین ث

سن را هم می توان یک عامل در نظر گرفت. با افزایش سن کلاژن و الاستین کمتری در پوست تولید می شود. این دسته از فیبرها پوست را بسیار لطیف نشان میدهند. آلودگی و استرس و استعمال دخانیات نیز در طول زندگی می تواند به پوست شما آسیب بزند و باعث بروز پیری بر روی بدن شما شود.

لیست محصولات کلاژن دار داروخانه اینترنتی ویتامین ث

با افزایش سن، پوست شما چربی کمتری نسبت به دوران جوانی تان تولید میکند. این چرپی ها یک پیوند لیپیدی ایجاد می کنند که از پوست شما محافظت میکنند و به رطوبت پوست بدنتان نیز کمک میکنند. تغییرات هورمونی نیز می تواند منجر به ایجاد خشکی پوست و تولید چربی طبیعی کمتر نیز بشود. البته خشکی پوست به هردلیلی می تواند با ایجاد و بروز پوست کرپی شود.

اگر شما در یک فصل از سال دارای پوست کرپی یا پوست شل و افتاده هستید باید گفت کمبود رطوبت از دلایل ایجاد پوست کرپی می باشد.

لیست محصولات مرطوب کننده داروخانه اینترنتی ویتامین ث

چگونه می توان از افتادگی پوست صورت جلوگیری کرد

  1. برای محافظت از پوست باید از آسیب های مربوط به آفتاب که بر روی پوست تأثیر می گذارد جلوگیری نماییم. یعنی تا آنجا که ممکن است باید پوستمان را در مقابل آفتاب محافظت کنیم. همیشه از کرم های ضد آفتاب و لباس هایی که آفتاب را به خود جذب میکند استفاده کنیم. البته استفاده از یک مرطوب کننده و یا لوسیون بدن نیز می تواند در این امر کمک کننده باشد.
  2. هایدی والدروف مدیر مرکز پوست و زیبایی در بیمارستان مونت سینای از محصولات حاوی گلیسیرین با اسید هیالورونیک برای جلوگیری از کرپی شدن پوست را توصیه می کند. چون این مواد رطوبت را جذب کرده تا پوست شما شاداب و مرطوب به نظر برسد. روغن های مرطوب کننده پوست مانند روغن نارگیل و روغن زیتون و روغن کره کاکائو نیز می تواند باعث ایجاد رطوبت و لطافت پوست شما شود.
  3. اگر چه ممکن است هیچ مکمل غذایی خاصی برای بهبود پوست وجود نداشته باشد اما وجود یک رژیم غذایی متعادل سرشار از انتی اکسیدان مانند انواع میوه ها و سبزیجات رنگارنگ می تواند به سلامت پوست کمک کند. در این زمینه می توان به ویتامین C اشاره کرد که برای سلامت پوست مفید است و در تولید کلاژن نقش دارد.
  4. ولی خوردن آنتی اکسیدان ها نمی تواند یک شبه لطافت را به پوست شما ببخشد. ایمی کسوف متخصص پوست در کلینیک کلیلوند خاطرنشان کرد که: شما نمی توانید با خوردن زغال اخته انتظار داشته باشید که پوست شما لطیف و تازه به نظر برسد البته به شما کمک میکند تا در سال های آینده روند پیری پوستتان کندتر شود.

لیست کرم ها ضد آفتاب داروخانه اینترنتی ویتامین ث

لیست محصولات کلاژن دار داروخانه اینترنتی ویتامین ث

لیست محصولات مرطوب کننده داروخانه اینترنتی ویتامین ث

روش های درمان افتادگی پوست صورت

از روش های متعددی برای کاهش کرپی شدن پوست و افزایش سلامت پوست استفاده می شود. نوع پوست شما تعیین میکند که بهترین روش درمانی مناسب برایش چیست.

البته هرچه زودتر شما پوست کرپی یا پوست شل و افتاده را درمان کنید میتوانید به راحتی تغییرات ظاهری در بافت و ضخامت پوست مشاهده نمایید. در این زمینه یک متخصص پوست می تواند به شما کمک کند تا روش های درمانی صحیح را برای پوست خود انتخاب نمایید.

 

روش های درمان افتادگی پوست صورت را درمان کنند عبارتند از:

1. رتینوئید موضعی

  • اولین روش از روش های درمان افتادگی پوست صورت

کرم یا ژل رتینوییدها باعث لایه برداری و سرعت حرکت در سلول ها می شود. با این حال، اگر به درستی از مرطوب کننده استفاده نشود ممکن است این دسته از محصولات باعث بدتر شدن خشکی پوست شوند.

 

2. روش درمانی لیزر فرکشنال

  • دومین روش از روش های درمان افتادگی پوست صورت

در این روش درمانی از لیزر برای گرم کردن مناطق کوچک زیر پوستتان استفاده می شود. باعث رشد کلاژن نیز خواهد شد. این مورد باعث افزایش لطافت پوستتان می شود و چین و چروک ها را کمتر میکند. بر مبنای گفته دکتر کسوف پوست کرپی یا پوست شل و افتاده دور چشم به خوبی با روش لیزری درمان می شود.

 

3. اولتراسوند درمانی

  • سومین روش از روش های درمان افتادگی پوست صورت

مشابه لیزر فرکشنال، این روش یک روشی جهت سفت کردن پوست می باشد و از اولتراسوند برای افزایش دمای بافت های پشتیبان زیر پوست استفاده می شود.

البته افزایش دما باعث از بین رفتن برخی سلولها شده و رشد کلاژن را تحریک میکند تا پوستتان سفت شود. از این روش درمانی برای پوست صورت و گردن و دست استفاده می شود. چون بی حس کننده های موضعی نیز زیاد مفید نیستند. ممکن است برای فرد یک سری ناخوشایندی ها را بوجود آورند.

 

4. کرایولیپولیز

  • چهارمین روش از روش های درمان افتادگی پوست صورت

در این روش های بافت های چربی موضعی حذف می شوند. این روش درمانی  با استفاده از لیزر انجام می شود تا چربی ها از بین برود. هنگامی که پوست شل باشد و یا بیش از حد چربی اضافی داشته باشد مورد استفاده قرار میگیرد. چون از این روش برای از بین بردن چربی زیر سطح پوست استفاده می شود و به سفت شدن پوست کمک میکند.

 

5. مواد پرکننده

  • پنجمین روش از روش های درمان افتادگی پوست صورت

یک سری ماده پرکننده شیمیایی مانند رایدز و اسکلاپترا میتوانند ظاهر و بافت پوست کرپی یا پوست شل و افتاده را بهبود بخشند. از این مواد برای تحریک  و رشد کلاژن پوست شما تزریق میگردد.

 

روش های درمان افتادگی پوست صورت بدون نسخه

پوستی که به مدت زیاد در معرض آفتاب قرار گرفته و دچار پیری شده را می توان با استفاده از محصولاتی مانند رتینوییدها و اسید های هیدروکسی آلفا یا پپتیدها بهبود بخشید. وقتی از این دسته از مواد بهره گرفته شود سلول های جدید بوجود می آیند سلول های مرده از بین می روند. اسید لاکتیک و اسید سالیسیلیک و اسید گلیگولیک و اسید هیالورنیک نیز می توانند به مرطوب سازی پوست و بهبود ظاهر پوست کمک کنند.

برای از بین بردن پوست کرپی در نواحی دست و پا باید از مرطوب کننده ای استفاده کنیم که شامل لاکتات آمونیم مانند لاک هیدرین و آم لاکتین باشد.

لیست کرم ها ضد آفتاب داروخانه اینترنتی ویتامین ث

لیست محصولات کلاژن دار داروخانه اینترنتی ویتامین ث

لیست محصولات مرطوب کننده داروخانه اینترنتی ویتامین ث

کلام آخر

یک قند ساده نیز ممکن است سلول های خشک و مرده پوست را از بین ببرد و ظاهر پوستتان را بهبود بخشد. با این حال باید مطمئن شوید که از مواد پاک کننده ای برای صورت و بدنتان استفاده میکنید که چربی و  پروتئین  بدنتان را پاک نمی کند و پوستتان را فقط پاکسازی می نماید.

دکتر والدروف در این زمینه اشاره کرد که استفاده از مراقبت کننده های پوستی می توانند بدترین حالت کرپی بودن پوست را نیز از بین ببرند و ظاهر بهتری بر روی پوست ایجاد نمایند.

 

 

 

داروخانه اینترنتی ویتامین ث در خدمت شماست تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

محصولات داروخانه اینترنتی ویتامین ث برای مراقبت از پوست و مو

 

 

 

 

0 0 رای ها
امتیاز به مقاله

به اشتراک بگذارید

guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها