ارسال رایگان برای سفارشات بالای 500 هزار تومان

ورود / ثبت نام

ارسال رایگان برای سفارشات بالای 500 هزار تومان

گلوتاتیون برای سفیدی پوست

گلوتاتیون برای سفید کردن پوست

فهرست محتوا

در طول دوره زندگی هر فردی امکان دارد پوست دچار تیرگی ها و لکه های ماندگار شوند که معمولا در این حالت پزشک توصیه می کند که از سفید کننده های پوستی استفاده شود. یکی از سفید کننده های قوی برای پوست که هم در محصولات موضعی و هم مکمل های خوراکی از آن استفاده می شود گلوتاتیون است که می خواهیم در این متن از مقالات وبلاگ داروخانه آنلاین ویتامین ث به این بپردازیم که گلوتاتیون چیست و گلوتاتیون برای سفیدی پوست چه کاری انجام می دهد؟

گلوتاتیون چیست؟

گلوتاتیون یک آنتی اکسیدان و حاوی اسید آمینه است. یعنی دارای تمامی نیاز سلولی پوست برای ترمیم و استحکام است. این آنتی اکسیدان بی خطر بوده و موجب از بین بردن رادیکال های آزاد می شود و به پوست برای پاکسازی خود از ناخالصی ها کمک می کند. در حوزه زیبایی و سلامت پوست از گلوتاتیون برای سفیدی پوست استفاده می کنند.

گلوتاتیون چیست؟

فواید گلوتاتیون برای سفید کردن پوست

گلوتاتیون یک محصول سفید کننده پوست است که در محصولات موضعی و مکمل های خوراکی از آن به وفور استفاده می کنند اما با این حال اغلب افراد از کارایی آن بی اطلاع هستند. این ماده فواید فراوانی برای پوست دارد که به آنها می پردازیم.

از بین بردن ناخالصی ها

گلوتاتیون وقتی به صورت موضعی در قالب کرم های آرایشی و بهداشتی مصرف می شود منافذ پوست را از آلودگی ها پاک کرده و از نفوذ آلودگی به پوست جلوگیری می کند، از طرفی مصرف نوع خوراکی این مکمل می تواند سموم و ناخالصی ها را از بدن خارج کند که به بهبو کیفیت ترمیم پوستی می انجامد.

دارای خواص آنتی اکسیدانی

گلوتاتیون حاوی آنتی اکسیدان است که گردش خون را در زیر پوست افزایش می دهد، وقتی خون بیشتری زیر پوست در جریان باشد اکسیژن و غذا رسانی با سرعت انجام شده و پوست همیشه شاداب و سر زنده است. آنتی اکسیدان همچنین پوست را در برابر رادیکال های آزاد محافظت می کند.

دارای خواص آنتی اکسیدانی

ترمیم پوست

گلوتاتیون با خواص پروتئینی خود می تواند پوست را از تخریب بافتی نجات دهد. وقتی عمده ساختار پوست از پروتئین تشکیل شده است مشخص است که اسید های آمینه در گلوتاتیون شبیه به یک ماده نجات بخش خواهد بود. با افزایش سطح پروتئین پوست ترمیم پوست به سرعت اتفاق می افتد. در بعضی افراد تیرگی های برخی نواحی پوست شبیه به جای زخم و جوش بروز پیدا می کند و یا دور دهان و چشم تیره تر از نواحی دیگر است گلوتاتیون به واسطه اسیدهای آمینه و آنتی اکسیدان می تواند باعث ترمیم پوستی شود.

کاهش چین و چروک

چین و چروک های پوست به علت های متعددی بستگی دارد اما عمده ترین دلیل، کند شدن و یا متوقف شدن تولید کلاژن در پوست است. خواص آنتی اکسیدانی گلوتاتیون کلاژن سازی در پوست را تحریک می کند وقتی کلاژن در لایه زیرین پوست به درستی ساخته شود چین و چروک ها کم و یا از بین می رود.

دارای خاصیت ضد التهابی

بافتی که دارای التهاب باشد سالم و شاداب به نظر نمی رسد و از نظر ظاهری همواره بیمار است. التهاب در پوست موجب می شود نتواند به ترمیم و جوانسازی خود بپردازید. گلوتاتیون یک ماده ضد التهاب و بی خطر است که با کاهش التهاب در بافت پوست و بدن موجب تمرکز صحیح پوست بر روی جوانسازی و سفید کنندگی می شود.

بازسازی سلولی

نواحی از پوست که دارای جراحت و جای زخم و لک شده باشند معمولا ماندار شده و از بین نمی روند گلوتاتیون می تواند با حفاظت از اجزای سلولی و رساندن پروتئین و آنتی اکسیدان به سلول ها به بازسازی سلول های تخریب شده در ناحیه لک ها کمک کند. از این رو گلوتاتیون برای سفیدی پوست مهم و اثر بخش است.

درخشندگی

بسیاری از تحقیقات در حوزه مصرف گلوتاتیون برای سفیدی پوست نشان داده است مصرف روزانه این ماده موجب از بین رفتن رنگدانه های ملانین شده و از این جهت پوست حالت درخشان تری به خود می گیرد. با برطرف شدن ایرادات چهره از جمله لک و تیرگی و چین و چروک ها پوست دارای درخشندگی می شود.

دارای ترکیبات بی خطر

معمولا موادی که برای لایه برداری های پوستی و پاکسازی آن استفاده می شود و یا مکمل های خوراکی ترمیمی پوست دارای ترکیباتی است که طولانی مدت می تواند برای بدن و علی الخصوص کلیه ها آسیب زا باشد. باید بدانید گلوتاتیون برای سفیدی پوست ایمن است و تنها از آمینو اسیدها و آنتی اکسیدان تشکیل شده است و هیچ خطری برای سلامتی بدن ندارد.

چه غذاهایی حاوی مقدار بالای گلوتاتیون است؟

گلوتاتیون در برخی مواد غذایی نیز یافت می شود که می توان از آنها به عنوان یک سفید کننده طبیعی استفاده کرد.

چه غذاهایی حاوی مقدار بالای گلوتاتیون است؟

چگونه می توان از گلوتاتیون برای سفید کردن پوست استفاده کرد؟

گلوتاتیون را برای سفیدی پوست می توان در اشکال مختلف استفاده نمود. اما در دو حالت موضعی و خوراکی عرضه می شود که به آنها می پردازیم.

استفاده موضعی

می توان برای سفیدی پوست از صابون حاوی گلوتاتیون استفاده کرد اما تاثیر این روش استفاده، پس از چند هفته استفاده مداوم رخ می دهد. صابون گلوتاتیون جزو مواد درمانی گران است و فقط برای نواحی مورد نظر برای سفیدتر شدن استفاده می گردد دیگر روش های مصرف گلوتاتیون استفاده از ژل و کرم هاست که سرعت جذب سریع تری دارد و موثر هم است.

استفاده موضعی

استفاده خوراکی

گلوتاتیون در ترکیبات مکمل های خوراکی جوانساز و سفید کننده پوست به کار می رود. گلوتاتیون در شکل خوراکی جذب بسیار کمتری دارد، با این حال بی تاثیر نیست و از آن برای سفیدتر کردن نواحی لک و تیرگی کمک گرفته می شود.

چگونه گلوتاتیون در سفیدتر شدن پوست شما کمک می کند؟

گلوتاتیون به عنوان یک پروتئین موجب ترمیم پوست شده و باعث کاهش تولید ملانین (رنگدانه پوست) می شود. زمانی که از این ماده برای درمان لک و تیرگی و یا سفید کردن پوست استفاده شود ساخت و تکثیر ملانین در آن ناحیه مورد نظر متوقف خواهد شد و پوست درخشانی و صافی خود را به دست می آورد. با توجه به آنتی اکسیدانی که در گلوتاتیون وجود دارد ساخت کلاژن در پوست تحریک شده و این موضوع به بازسازی پوست و سفیدتر شدن آن می افزاید.

چگونه میزان گلوتاتین را در بدن افزایش دهیم؟

با مصرف مواد غذایی دارای سلنیوم می توان میزان گلوتاتین در بدن را افزایش دارد. این مواد غذای نظیر گوشت گاو، ماهی، مرغ، مغزیجات و پنیر هستند. مصرف مواد غذایی حاوی سلنیوم به حفظ گلوتاتیون در بدن و افزایش آن کمک کرده و جذب آن را بالا می برد. بعلاوه می توان از مکمل های خوراکی حاوی گلوتاتیون استفاده کرد. اگر از مکمل گلوتاتیون برای سفیدی پوست استفاده می کنید باید مداوم و هر روز مصرف شود.

عوارض جانبی قرص سفید کننده پوست گلوتاتیون

گلوتاتیون یک ماده بی خطر است اما در برخی مواقع می تواند موجب آسیب ها و عوارض جانبی در افراد شود. که در ادامه شایع ترین آنها را نام می بریم.

  ❌ بروز مشکلات کلیه و کبد

  ❌ سر درد

  ❌ حالت تهوع

  ❌ بی خوابی

  ❌ بی حالی

  ❌ حساسیت پوستی

  ❌ قرمز شدن پوست

  ❌ خارش

عوارض جانبی قرص سفید کننده پوست گلوتاتیون

کلام پایانی

گلوتاتیون یک ماده شناخته شده و موثر در جهت جوانسازی و سفیدی پوست است که لک و تیرگی ها را به صورت مطلوبی از بین می برد. با توجه به اینکه این ماده خاصیت فراوانی دارد و معمولا بی خطر و ایمن است اما با مشورت پزشک و متخصص از آن استفاده کنید. گلوتاتیون برای سفیدی پوست در اشکال مختلفی عرضه می شود که با توجه به نیاز پوستی هر فرد نوع گلوتاتیون مصرفی متفاوت خواهد بود.

منبع

0 0 رای ها
امتیاز به مقاله

به اشتراک بگذارید

guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها