دسته‌بندی نشده

22 نکته برای آبرسانی و ترمیم مو بعد از دکلره کردن

ترمیم مو بعد از دکلره کردن

آبرسانی و ترمیم مو بعد از دکلره کردن می تواند کار ساده ای باشد اگر چند نکته را بعد از دکلره کردن موهایتان رعایت کنید. 22 نکته مهم در این مقاله خواهید خواند.

ما در داروخانه اینترنتی ویتامین ث افتخار آشنایی با شما را داریم. در این مقاله در تلاشیم به شما کمک کنیم قبل از خرید محصول مورد نیازتان با داشتن اطلاعات لازم و کافی درباره محصول، بتوانید انتخابی درست و رضایت بخش داشته باشید. در ادامه با ما همراه باشید:

چه خودتان در خانه موهایتان را رنگ می کنید چه آرایشگر، بیشتر محصولات روشن کننده مو حاوی مقداری مواد روشن کننده هستند. ثابت شده که: دکلره هنوز هم یکی از ساده ترین و سریع ترین راه ها برای از بین بردن رنگدانه از تارهای مو است.

دکلره یک مهاجم خشن است که برای از بین بردن رنگ مو، پروتئین های مو را از بین می برد. بعد از شستن مواد دکلره، تار موهای شما نازک  تر و ضعیف تر می شود.

شکستگی، موخوره و خشکی تنها برخی از عوارض جانبی است که ممکن است پس از دکلره کردن موهای خود تجربه کنید. این مقاله نکاتی را در اختیار شما قرار می دهد که به شما کمک می کند تا قدرت و نرمی موهای خود را بازیابید.

 

22 نکته مهم برای آبرسانی و ترمیم مو بعد از دکلره کردن

بخشی از دلیل وز شدن موهای شما بعد از دکلره این است که رطوبت کوتیکول مو مختل شده است. در حالی که کوتیکول موهای شما دوباره ساخته می شود، می توانید از محصولات دیگر برای مهر و موم موهای خود استفاده کنید و به بازگرداندن براقیت و درخشندگی آن کمک کنید.

 

1. روغن زیتون

 • نکته اول برای آبرسانی و ترمیم مو بعد از دکلره کردن

چند قطره روغن زیتون می تواند کمک زیادی به موهای شما کند. چند قطر را بر روی انگشتان خود بریزید و سپس آن را موهای خود به خصوص انتهای ساقه مو بمالید.

 

2. روغن نارگیل

 • نکته دوم برای آبرسانی و ترمیم مو بعد از دکلره کردن

روغن نارگیل همچنین می تواند موهای شما را مهر و موم کرده و از کاهش پروتئین جلوگیری کند. مقداری روغن نارگیل را بین کف دست خود بمالید تا قبل از استفاده روی مناطق خشک و موخره دار، گرم شود.

 

3. روغن آرگان

 • نکته سوم برای آبرسانی و ترمیم مو بعد از دکلره کردن

روغن آرگان سرشار از آنتی اکسیدان است که می تواند از موهای شما در برابر آسیب های بعدی محافظت کند. از چند قطره بعد از حالت دهی استفاده کنید تا رطوبت آن بسته شود و موهای شما براق شود.

 

4. روغن بادام

 • نکته چهارم برای آبرسانی و ترمیم مو بعد از دکلره کردن

روغن بادام از پروتئین ها و همچنین ویتامین E اشباع شده است که می تواند به موهای شما متصل شده و موهای شما را قوی تر کند. شکاف هایی که بعد از دکلره بوجود می آیند را پر می کند و اگر این شکاف ها را رها کنید منجر به شکستگی مو می شود.

هر روز قبل از بیرون آمدن، چند قطره به موهای خود بمالید، یا از روغن بادام به عنوان ماده ماسک نرم کننده عمیق استفاده کنید.

 

5. استفاده از محافظ آفتاب

 • نکته پنجم برای آبرسانی و ترمیم مو بعد از دکلره کردن

پس از دکلره کردن، موهای شما در برابر حرارت و آفتاب آسیب پذیر هستند. ضدآفتاب مو از پوست سر شما نیز محافظت می کند، که ممکن است به دلیل قرار گرفتن در معرض مواد دکلره تحریک شود. می توانید از اسپری SPF مخصوص مو استفاده کنید یا می توانید به دنبال محصولات مویی باشید که دارای SPF باشند.

 

6. ماسک موی خانگی

 • نکته ششم برای آبرسانی و ترمیم مو بعد از دکلره کردن

ماسک های مو با ترکیبات مرطوب کننده، مانند آووکادو، عسل و سفیده تخم مرغ، می توانند لطافت و خاصیت ارتجاعی موهای شما را بازیابند. می توانید هفته ای دو یا سه بار ماسک مو را با مواد ساده موجود در آشپزخانه مخلوط کنید تا وضعیت مو شروع به بهبود کند.

 

7. شستشو با آب برنج

 • نکته هفتم برای آبرسانی و ترمیم مو بعد از دکلره کردن

شستشوی موها با آبی که برای جوشاندن برنج استفاده کرده اید ممکن است به تقویت رشته های مو کمک کند. آب برنج حاوی اینوزیتول است که می توانید از آن برای ترمیم تارهای مو از داخل و خارج استفاده کنید.

 • آب برنج را بعد از آبکشی جدا کنید، سپس آن را یک شب در یخچال بگذارید.
 • برای رسیدن به بهترین نتیجه، آب برنج را در ظرفی بریزید که به راحتی بتوانید در هنگام دوش گرفتن از آن استفاده کنید.
 • اگر موهای شما به شدت آسیب دیده است می توانید هر روز موهای خود را با آب برنج بشویید.

 

8. نرم کننده

 • نکته هشتم برای آبرسانی و ترمیم مو بعد از دکلره کردن

محصولات نرم کننده که تقریباً در هر فروشگاه لوازم آرایشی و بهداشتی دیده می شود می توانند به احیای موهای آسیب دیده از دکلره کمک کنند. برخی از این نرم کننده ها غلیظ هستند و می توانید آنها را در حمام استفاده کنید. برخی دیگر در شکل اسپری هستند که می توانید قبل از بیرون آمدن از خانه بر روی موهای خود اسپری کنید.

دستورالعمل های محصول را با دقت دنبال کنید و به دنبال محصولاتی بگردید که اثرات مرطوب کننده و ساخت کراتین را تبلیغ می کنند.

 

9. اجتناب از حرارت برای حالت دهی مو

 • نکته نهم برای آبرسانی و ترمیم مو بعد از دکلره کردن

بلافاصله پس از دکلره، موهای شما خشک و آسیب پذیر می شوند. هفته ها بعد از دکلره، از سشوار کردن و سایر وسایل حرارتی کمتر استفاده کنید.

اگر می‌خواهید برای حالت دهی موهای خود از وسایل حرارتی استفاده کنید، مصرف خود را به حداقل برسانید؛ حداکثر 1 الی 2 بار در هفته.

 

10. مراقب کلر باشید

 • نکته دهم برای آبرسانی و ترمیم مو بعد از دکلره کردن

بعد از اینکه ماده دکلره مقاومت موهای شما را به خطر انداخت، کلر می تواند باعث ایجاد مشکل شده و باعث ضعف موهای شما شود. کلر رفله سبز و یا هویجی به موهای دلکره شما می دهد.

موهای خود را درست قبل از رفتن به درون استخر یا هر منبع آب کلر دار با آب خنک بشویید. پس از گذراندن مدت زمان طولانی در آب کلر، موهای خود را مستقیماً بشویید. می توانید از کلاه شنا برای پوشاندن موهای خود استفاده کنید.

 

11. موها را فقط در حالت خیس شانه کنید

 • نکته یازدهم برای آبرسانی و ترمیم مو بعد از دکلره کردن

موهایی که دکلره شده اند بیشتر گره می خورند. برای نتیجه بهتر از یک شانه دندانه پهن یا یک برس مرطوب استفاده کنید.

 

12. مصرف شامپوها را کم کنید

 • نکته دوازدهم برای آبرسانی و ترمیم مو بعد از دکلره کردن

هنگامی که موهای خود را دکلره می کنید، چربی های طبیعی فولیکول مو را نیز از بین می برید. برای بهبود فولیکول مو، میزان شستشوی موهای خود را کمتر کنید. مقداری طول می کشد تا موی دکلره به شامپو عادت کند، اما بسیاری از افراد گزارش می دهند که موهایشان در مقابل شستشوی یک یا دو بار در هفته واکنش خوبی نشان می دهد.

 

13. شستشوی مو با آب خنک

 • نکته سیزدهم برای آبرسانی و ترمیم مو بعد از دکلره کردن

موهایی که به گرما آسیب دیده اند نباید در آب داغ شسته شوند. بخار حاصل از دوش شما ممکن است کوتیکول مو را باز کرده و باعث آسیب بیشتر به تارهای مو شود. هنگام شستن موها، اطمینان حاصل کنید که دما را در حد متوسط تا ولرم نگه دارید. شستشوی خود را با یک اسپری آب خنک متوقف کنید تا در رطوبت بسته شود.

 

14. موهای خود را هر چند وقت با کوتاهی مرتب کنید

 • نکته چهاردهم برای آبرسانی و ترمیم مو بعد از دکلره کردن

پیرایش موخوره می تواند به نفس کشیدن موهایی که در اثر دکلره آسیب دیده اند کمک کند. از آرایشگر خود بخواهید که 2 تا 3 اینچ کوتاه کند – با اینکار احساس می کنید وزنی از روی شانه های شما برداشته شده است.

 

نکاتی برای ترمیم موهای آسیب دیده شدید

اگر دکلره یا سایر عوامل محیطی به شدت به موهای شما آسیب زده است، ممکن است لازم باشد فراتر از تغییرات ساده سبک زندگی و درمان های خانگی بروید.

 

ریزش مو

اگر آسیب دکلره به این معنی است که موهای شما شروع به ریزش کرده است، روش های اثبات شده برای رویش مجدد طبیعی مو را امتحان کنید.

15. ماساژ پوست سر

 • نکته پانزدهم برای آبرسانی و ترمیم مو بعد از دکلره کردن

ماساژ پوست سر می تواند گردش خون را افزایش داده و به تحریک رشد مو کمک کند. سعی کنید هر بار که موهای خود را می شوید، پوست سر خود را ماساژ داده و روی ماساژ شقیقه ها و گردن بیشتر تمرکز کنید.

16. روغن رزماری

 • نکته شانزدهم برای آبرسانی و ترمیم مو بعد از دکلره کردن

تحقیقات نشان می دهد روغن رزماری می تواند رشد مو را تقویت کند. روغن رزماری را با یک روغن حامل مانند روغن نارگیل مخلوط کنید و آن را روی پوست سر خود ماساژ دهید.

17. آب پیاز

 • نکته هفدهم برای آبرسانی و ترمیم مو بعد از دکلره کردن

آب پیاز در مطالعات حیوانی نتایج امیدوار کننده ای برای رشد مجدد مو داشته است. مقداری پیاز را مخلوط کرده و آب آن را به پوست سر خود بمالید و اجازه دهید تا 15 دقیقه در پوست سر شما خیس بخورد. قبل از شامپو کردن آن را به طور معمول بشویید.

 

مسائل مربوط به پوست سر

دکلره می تواند پوست سر شما را تحریک کرده و باعث قرمزی، خشکی پوست سر و پوسته پوسته شدن شود. این راه حل های خانگی را برای درمان پوست سر خود در نظر بگیرید:

18. روغن نعناع

 • نکته هجدهم برای آبرسانی و ترمیم مو بعد از دکلره کردن

روغن نعناع می تواند گردش خون در پوست سر را افزایش دهد و به تسکین خارش کمک کند. این ماده دارای خواص ضد التهابی است، که آن را به یک درمان خانگی عالی برای درمان پوست پوسته پوسته شده یا ملتهب تبدیل می کند.

19. آلوئه ورا

 • نکته نوزدهم برای آبرسانی و ترمیم مو بعد از دکلره کردن

همچنین می توان از آلوئه ورا برای بهبود پوست آسیب دیده و ملتهب استفاده کرد. خاصیت مرطوب کنندگی و ضد التهابی ژل خالص آلوئه ورا می تواند به بهبود آسیب های مو و همچنین پوست سر کمک کند.

20. فندق جادوگر

 • نکته بیستم برای آبرسانی و ترمیم مو بعد از دکلره کردن

فندق جادوگر دارای خواص قابض قدرتمند است و می تواند به عنوان ضد التهاب مورد استفاده قرار گیرد. استفاده از فندق رقیق شده جادوگر به طور مستقیم بر روی پوست سر شما (در صورت امکان اجتناب از موی سر) می تواند خارش پوست سر را بهبود بخشده و باعث تسکین پوست آسیب دیده شود.

 

شکستگی مو

اگر پس از دکلره، شکستگی ساقه مو برای شما یک مشکل مداوم است، یکی از این درمان های خانگی را در نظر بگیرید:

21. کش مو

 • نکته بیست و یکم برای آبرسانی و ترمیم مو بعد از دکلره کردن

دم اسبی کردن مو ممکن است باعث ایجاد فشار اضافی بر روی ریشه مو شود و مو را در معرض شکستگی قرار دهد. هر زمان که می توانید موهای خود را پایین و شل ببندید.

22. در صورت امکان اجازه دهید موهایتان به طور طبیعی خشک شود

 • نکته بیست و دوم برای آبرسانی بعد از دکلره کردن

استفاده از سشوار یا حتی حوله برای تسریع روند خشک شدن می تواند به آسیب کوتیکول مو که باید برای بازیابی پروتئین ها پس از دکلره کار کند، بیفزاید.

 

چند وقت یکبار می توان مو را دکلره کرد؟

دکلره ی مرتب مو صدمات بیشتری به موی شما وارد می کند. موهای خود را هر بار تا دو ماه دکلره نکنید. آکادمی متخصصان پوست آمریکا توصیه می کند بین جلسات دکلره به مدت 8 تا 10 هفته به موهای خود استراحت دهید.

در زمان ریشه گیری، دکلره را فقط به ریشه موها بزنید و کل سر را مجدداً دکلره نکنید. تکرار دکلره کل سر باعث شکستگی و ریزش مو می شود.

 

چه زمان برای ترمیم مو بعد از دکلره کردن باید به یک شخص حرفه ای مراجعه کرد

در بعضی موارد، تنها راه اصلاح موهای آسیب دیده از دکلره، کمک گرفتن از یک آرایشگر حرفه ای است. یک ماه تا 6 هفته پس از دکلره به آن زمان دهید و ببینید آیا موهای شما شروع به بازیابی می کند یا خیر. در صورت مشاهده موارد زیر نزد یک آرایشگر حرفه ای بروید:

 • موهای شما به سختی شانه شود
 • موهایی که رنگ آنها غیر طبیعی و یا ناخواسته است
 • موهایی سنگین و دارای بافتی ناهموار
 • موهایی که به انواع حالت دهی مو مانند براشینگ، فر کردن و یا خشک کردن جواب نمی دهد.

 

کلام آخر

آسیب مو در اثر دکلره امری غیرمعمول نیست و روش های درمانی طبیعی وجود دارد که می توانید سعی کنید قدرت و انعطاف پذیری موهای خود را بازیابی کنید. برای درمان واقعی باید صبوری به خرج دهید، زیرا ممکن است مدتی طول بکشد تا موهای شما دوباره فرم خود را بدست آورند.

برای اینکه از موهای دکلره خود بیشترین بهره را ببرید، به یک روال مراقبت روزانه مو بچسبید که حالت دهی مو با حرارت را محدود می کند و از یک مرطوب کننده و ضد آفتاب استفاده می کند.

اگر موهای شما ظرف یک ماه تا 6 هفته شروع به بازیابی و شکل و فرم خود نمی کند، ممکن است لازم باشد از یک آرایشگر حرفه ای کمک بگیرید.

 

در آخر اگر دوست دارید روش هیدراته یا آبرسانی کردن به پوست را هم یاد بگیرید مقاله زیر می تواند به شما کمک کند:

هیدارته کردن پوست را چطور انجام دهیم؟ ۵ روش مؤثر برای هیدراته کردن پوست

داروخانه اینترنتی ویتامین ث در خدمت شماست تا بهترین انتخاب را داشته باشید. لیست خرید ضد آفتاب های ایرانی از برندهای معتبر را در لینک زیر می توانید مشاهده کنید.

انواع ضد آفتاب های معتبر ایرانی

دیگر محصولات داروخانه اینترنتی ویتامین ث برای مراقبت از پوست و مو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *