ارسال رایگان برای سفارشات بالای 500 هزار تومان

ارسال رایگان برای سفارشات بالای 500 هزار تومان

7 مزایای مکمل های رزوراترول برای سلامتی؛ معرفی یک مکمل برای سلامتی آقایان

فهرست محتوا

مزایای مکمل های رزوراترول برای سلامتی. در این مقاله 7 مزایای مکمل های رزوراترول را نام بردیم و یک مکمل حاوی رزوراترول برای آقایان را به شما معرفی خواهیم کرد.

ما در داروخانه اینترنتی ویتامین ث افتخار آشنایی با شما را داریم. در این مقاله در تلاشیم به شما کمک کنیم قبل از خرید محصول مورد نیازتان با داشتن اطلاعات لازم و کافی درباره محصول، بتوانید انتخابی درست و رضایت بخش داشته باشید. در ادامه با ما همراه باشید:

رزوراترول علاوه بر اینکه بخشی سالم از عصاره انگور قرمز و سایر غذاها است. به تنهایی دارای پتانسیل افزایش سلامت است. در واقع، مکمل های رزوراترول مزایای زیادی برای سلامتی بدن دارند. از جمله محافظت از عملکرد مغز و کاهش فشار خون.

 

رزوراترول چیست؟

رزوراترول یک ترکیب گیاهی است که مانند یک آنتی اکسیدان عمل می کند. برترین منابع غذایی این ترکیب گیاهی شامل عصاره انگور قرمز، انگور سبز، انواع توت ها و بادام زمینی است. این ترکیب بیشتر در پوست و دانه های انگور و انواع توت ها متمرکز است. این قسمت های انگور در تخمیر شراب قرمز قرار می گیرند، از این رو غلظت بالای رزوراترول در آن زیاد است.

تحقیقات انسانی و حیوانی زیادی بر روی این ترکیب گیاهی انجام شده است. اما در این مطالعات دوز بالای این ماده استفاده شده که این مقدار بیشتر در مکمل ها یافت می شود نه در مواد غذایی. در ادامه به بررسی فواید مکمل های رزوراترول می پردازیم.

7 مزایای مکمل های رزوراترول برای سلامتی

1. کاهش فشار خون

 • اولین مزایای مکمل های رزوراترول برای سلامتی

رزوراترول به دلیل خواص آنتی اکسیدانی می تواند مکمل امیدوار کننده ای برای کاهش فشار خون باشد. یک بررسی در سال 2015 به این نتیجه رسید که دوزهای بالا ممکن است به کاهش فشار وارد شده بر دیواره سرخرگ ها هنگام ضربان قلب کمک کند. به این نوع فشار، فشار خون سیستولیک گفته می شود و به عنوان عدد بالایی در دستگاه فشار خون ظاهر می شود.

فشار خون سیستولیک معمولاً با افزایش سن افزایش می یابد، زیرا عروق سفت می شوند. وقتی این فشار خون بالا باشد، یک عامل خطر برای بیماری های قلبی است. رزوراترول ممکن است با کمک تولید بیشتر اکسید نیتریک که باعث شل شدن عروق خونی می شود فشار خون را کاهش دهد.

با این حال، کارشناسان می گویند قبل از ارائه توصیه های خاص در مورد بهترین دوز رزوراترول برای به حداکثر رساندن فواید آن در کاهش فشار خون، تحقیقات بیشتری مورد نیاز است.

 

2. کاهش چربی خون

 • دومین مزایای مکمل های رزوراترول برای سلامتی

چندین مطالعه روی حیوانات نشان داده است که مکمل های رزوراترول ممکن است چربی های خون را به شیوه ای سالم تغییر دهد. طبق مطالعه ای که در سال 2016 بر روی موش ها انجام شد. محققان دریافتند که مصرف این ماده در حیوانات تاثیر خوبی در کاهش کلسترول کل و وزن بدن و همچنین افزایش کلسترول خوب داشته است.

به نظر می رسد رزوراترول با کاهش اثر آنزیمی که تولید کلسترول را کنترل می کند، بر سطح کلسترول تأثیر می گذارد. به عنوان یک آنتی اکسیدان، همچنین ممکن است اکسیداسیون کلسترول LDL “بد” را کاهش دهد. اکسیداسیون LDL به تجمع پلاک در دیواره سرخرگ ها کمک می کند.

 

3. افزایش طول عمر

 • سومین مزایای مکمل های رزوراترول برای سلامتی

شواهدی وجود دارد که نشان می دهد رزوراترول ژن های خاصی را فعال می کند که از بیماری های مرتبط با پیری جلوگیری می کند. برای دستیابی به این هدف همانند محدودیت کالری عمل می کند. از این رو با تغییر نحوه بیان ژن ها امید به افزایش طول عمر را نشان داده است.

بررسی مطالعاتی که در مورد ارتباط رزوراترول با افزایش طول عمر انجام شده بود، نشان داد که رزوراترول طول عمر را در 60 درصد ارگانیسم های مورد مطالعه افزایش می دهد. اما بیشترین افزایش طول عمر در ارگانیسم هایی همچون کرم و ماهی بوده که ارتباط چندانی با انسان ندارند.

 

4. محافظت از مغز

 • چهارمین مزایای مکمل های رزوراترول برای سلامتی

چندین مطالعه نشان داده اند که مصرف عصاره انگور قرمز می تواند به کاهش سرعت زوال شناختی ناشی از افزایش سن کمک کند. این امر ممکن است تا حدی به دلیل فعالیت آنتی اکسیدانی و ضد التهابی رزوراترول باشد. به نظر می رسد که این خاصیت رزوراترول از ایجاد تداخل در فعالیت قطعات پروتئینی به نام بتا آمیلوئیدها نشأت می گیرد. به همین دلیل در تشکیل پلاک هایی که مشخصه بیماری آلزایمر هستند، نقش مهمی دارند.

 

5. افزایش حساسیت به انسولین یکی از مزایای مکمل های رزوراترول برای سلامتی

 • و پنجمین مزایای مکمل های رزوراترول برای سلامتی

حداقل در مطالعات روی حیوانات نشان داده شده است که رزوراترول چندین مزیت برای دیابت دارد. این مزایا شامل افزایش حساسیت به انسولین و جلوگیری از عوارض دیابت است. یکی از توضیحات نحوه عملکرد رزوراترول این است که ممکن است آنزیم خاصی را از تبدیل گلوکز به سوربیتول، الکل قندی متوقف کند. لازم به ذکر است که تجمع بیش از حد سوربیتول در بدن افراد دیابتی می تواند باعث افزایش استرس اکسیداتیو آسیب رسان به سلول ها شود.

مزیت های دیگری که ممکن است رزوراترول برای افراد دیابتی داشته باشد، عبارتند از:

 • محافظت در برابر استرس اکسیداتیو: عملکرد آنتی اکسیدانی آن ممکن است به محافظت در برابر استرس اکسیداتیو، که برخی از عوارض دیابت را ایجاد می کند، کمک کند.
 • کاهش التهاب: تصور می شود که رزوراترول التهاب را کاهش می دهد. التهاب یکی از عوامل اصلی بیماری های مزمن، از جمله دیابت به شمار می رود.
 • فعال کردن پروتئین AMPK: AMPK پروتئینی است که به بدن در متابولیسم گلوکز کمک می کند. این پروتئین فعال به پایین نگه داشتن سطح قند خون کمک می کند.

طبق تحقیقات انجام شده نشان می دهد که خواص و مزیت های رزوراترول برای افراد دیابتی بیشتر از افراد سالم است. محققان می گویند این ترکیب گیاهی می تواند برای درمان دیابت و عوارض ناشی از آن در آینده مورد استفاده قرار گیرد. اما تحقیقات بیشتری در این مورد لازم است.

 

6. تسکین درد مفاصل

 • ششمین مزایای مکمل های رزوراترول برای سلامتی

آرتروز یک بیماری شایع است که منجر به درد مفاصل و از دست دادن تحرک می شود. مکمل های گیاهی به عنوان راهی برای درمان و جلوگیری از درد مفاصل مورد مطالعه قرار گرفتند. هنگامی که رزوراترول به عنوان مکمل مصرف می شود، از غضروف در برابر خراب شدن محافظت می کند.

تجزیه غضروف می تواند باعث درد مفاصل شود و یکی از علائم اصلی آرتریت است. در یک مطالعه رزوراترول به مفاصل زانو خرگوش مبتلا به آرتریت تزریق شد. بعد از مدتی مشخص شد که آسیب غضروف کاهش یافته است. تحقیقات دیگر در لوله های آزمایش و حیوانات نشان داده است که این ترکیب می تواند التهاب را کاهش داده و از آسیب به مفاصل جلوگیری کند.

 

7. خاصیت ضد سرطانی

 • هفتمین مزایای مکمل های رزوراترول برای سلامتی

رزوراترول به دلیل توانایی در پیشگیری و درمان سرطان مورد مطالعه قرار گرفته است. با این حال، نتایج متفاوت بوده است. مطالعات نشان می دهد که این ترکیب گیاهی با انواع مختلفی از سلول های سرطانی از جمله معده، روده بزرگ، پوست، سینه و پروستات مبارزه می کند.

این خاصیت رزوراترول از ویژگی های زیر نشأت می گیرد:

 • مهار رشد و تکثیر سلول های سرطانی: ممکن است از تکثیر و گسترش سلول های سرطانی جلوگیری کند.
 • تغییر بیان ژن: این ترکیب گیاهی می تواند بیان ژن را در سلول های سرطانی تغییر دهد تا از رشد آنها جلوگیری کند.
 • داشتن اثرات هورمونی: رزوراترول ممکن است در نحوه بیان هورمون های خاص تداخل ایجاد کند که ممکن است از گسترش سرطان های وابسته به هورمون جلوگیری کند.

با این حال، از آنجا که مطالعات انجام شده تا کنون در لوله های آزمایش و روی حیوانات انجام شده است. تحقیقات بیشتری لازم است تا مشخص شود آیا این ترکیب می تواند برای درمان سرطان انسان مورد استفاده قرار گیرد یا خیر.

 

خطرات و نگرانی ها در مورد مکمل های رزوراترول

در مطالعاتی که بر روی مکمل های رزوراترول انجام شد خطرات عمده ای مشخص نشده است. به نظر می رسد مصرف این ماده برای افراد سالم خطری به دنبال نداشته باشد. با این حال، باید توجه داشت که توصیه های قطعی کافی در مورد میزان مصرف رزوراترول برای دریافت مزایای سلامتی ارائه نشده است. لازم است در برخی موارد به خصوص تداخل احتمالی آن با داروهای مصرفی احتیاط کرد.

از آنجا که نشان داده شده که دوزهای بالا از لخته شدن خون در لوله های آزمایش جلوگیری می کند. ممکن است هنگام مصرف با داروهای ضد انعقاد، مانند هپارین یا وارفارین یا برخی مسکن ها، خونریزی یا کبودی افزایش یابد. رزوراترول همچنین برخی آنزیم ها را که به پاکسازی برخی ترکیبات از بدن کمک می کند، مسدود می کند.

این بدان معناست که برخی از داروها می توانند تا سطح ناامنی افزایش یابند. این داروها شامل برخی داروهای فشار خون، داروهای ضد اضطراب و سرکوب کننده سیستم ایمنی است. اگر در حال حاضر از این داروها استفاده می کنید، بهتر است قبل از استفاده از رزوراترول با پزشک مشورت کنید. در نهایت، بحث های زیادی در مورد میزان مصرف رزوراترول در بدن از مکمل ها و منابع دیگر وجود دارد. با این وجود، محققان در حال مطالعه روش هایی هستند که استفاده از رزوراترول را برای بدن آسان تر می کند.

 

معرفی مکمل حاوی رزوراترول برای سلامتی آقایان

اگر تمایل دارید برای افزایش سلامتی آقایان از محصولات حاوی رزوراترول استفاده کنید، داروخانه ویتامین ث محصول معتبر زیر را به شما پیشنهاد می کند. برای تهیه این محصول می توانید روی لینک زیر کلیک کنید:

قرص اکتی من | لیبرتی سوئیس | مولتی ویتامین کامل آقایان

قرص اکتی من یک مولتی ویتامین-مینرال شامل ۳۱ ماده موثره جهت استفاده روزانه آقایان می باشد. این مکمل دارای تمامی ویتامین های محلول در چربی (K, A, D, E) و محلول در آب (B, C)، زینک، آهن، اسید آمینه های ال-آرژنین و ال-کارنیتین، عصاره جینسینگ، کوآنزیم کیوتن، اسید فولیک، رزوراترول، تائورین، پارا آمینو بنزوئیک اسید و مواد معدنی دیگر است که به طور تخصصی برای تامین ویتامین ها و املاح معدنی بدن آقایان به کار می رود. برخی از ویژگی های اصلی مکمل اکتی من کمک به حفظ و افزایش توده ی عضلانی، بهبود انرژی رسانی به بدن، تعدیل هورمون های جنسی و تقویت توانایی فیزیولوژیک (جنسی) در آقایان می باشد.

 

قرص اکتی من | لیبرتی سوئیس | مولتی ویتامین کامل آقایان
قرص اکتی من | لیبرتی سوئیس | مولتی ویتامین کامل آقایان

 

 

داروخانه اینترنتی ویتامین ث در خدمت شماست تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

دیگر مکمل های غذایی داروخانه اینترنتی ویتامین ث برای رفع کمبود ویتامین های بدن

 

 

0 0 رای ها
امتیاز به مقاله

به اشتراک بگذارید

guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها