ارسال رایگان برای سفارشات بالای 500 هزار تومان

ورود / ثبت نام

ارسال رایگان برای سفارشات بالای 500 هزار تومان

مکمل دوران یائسگی

معرفی مکمل های دوران یائسگی

فهرست محتوا

طول زندگی زنان از چرخه های مختلف تشکیل شده است که به دوران بلوغ، قاعدگی، بارداری و یائسگی موسوم هستند. دوران یائسگی در واقع زمانی است که یک زن دیگر قدرت باروری نخواهد داشت و تخمدان ها دیگر تخمکی را تولید و آزاد نمی کنند. در اغلب مواقع آغاز دوران یائسگی و طول این دوران برای زنان سخت است زیرا با تحول هورمونی رو به رو هستند، به همین جهت مکمل های مختلفی را برای کاهش علائم یائسگی تولید کرده اند که شناختن و تهیه آن برای زنان در دوران یائسگی بسیار سودمند است. داروخانه آنلاین ویتامین ث در این بخش به معرفی مکمل دوران یائسگی می پردازد.

مکمل های مناسب برای دوران یائسگی

منوپوز (Menopause) یا همان یائسگی به یک دوره از زندگی زنان گفته می شود که تخمک گذاری در بدن آنان متوقف شده یا به اتمام رسیده باشد پس در نتیجه دیگر دوره های قاعدگی وجود نخواهد داشت و بارداری هم صورت نخواهد گرفت. یائسگی به طور طبیعی و معمول از سن 40 تا 60 سالگی اتفاق می افتد و شروع آن از فردی به فرد دیگر متفاوت است. در برخی مواقع خاص در بعضی زنان با مشکلات هورمونی و یا برداشتن رحم در سنین پایین تر امکان وقوع یائسگی زودرس هم وجود دارد. با توجه به اینکه در این دوران علائمی نظیر گرگرفتگی، تعریق شبانه، کم شدن ترشحات واژن و بروز خشکی در این ناحیه، احساس درد در هنگام رابطه جنسی، احساس تکرر ادرار و مشکلات خواب بروز پیدا می کنند که معمولا برای زنان آزار دهنده است.

تمامی این علائم به علت کاهش سطح هورمون استروژن است که به بالا رفتن دمای بدن منجر می شود و هیپوتالاموس که وظیفه خنک کردن بدن را به عهده دارد از طریق تعریق و گرگرفتگی سعی بر خنک نگهداشتن بدن کرده و علائم بروز پیدا می کنند. برای جلوگیری از علائم یائسگی می توان از مکمل دوران یائسگی استفاده کرد که دارای ترکیباتی هستند که برای این دوران بسیار مفید و اثر بخش است. در مکمل دوران یائسگی از ترکیباتی چون ویتامینA، B6، B12، K، C، D، منیزیم، کلسیم، امگا3، پروبیوتیک ها و برخی ترکیبات گیاهی استفاده می شود.

مکمل های مناسب برای دوران یائسگی

قرص های مکمل دوران یائسگی

مصرف منظم مکمل دوران یائسگی تا حد بسیاری از علائم این دوران کاسته و به بهبود مشکلات فیزیکی ناشی از یائسگی کمک می کند. در ادامه تعدادی از بهترین قرص های مکمل دوران یائسگی را معرفی می کنیم.

قرص سالویگل گل دارو

یکی از مشکلاتی که زنان در دوران یائسگی با آن دست و پنجه نرم می کنند تعریق شدید در هنگام شب و در طول روز است که معمولا به دنبال روش هایی برای برطرف کردن این حالت هستند. قرص سالویگل گل داری یک مکمل دوران یائسگی محسوب می گردد و با ترکیبات گیاه مریم گلی از تعریق شدید و آزار دهنده دوران یائسگی می کاهد. برای تاثیر بهتر روزی 3 بار از این مکمل استفاده کنید.

کپسول پریمنتا نوتراکس

این مکمل هم برای کاهش علائم پیش از قاعدگی (PMS) و دوران یائسگی مفید است. این دارو به تعادل هورمون ها در بدن زنان در این دو دوره خاص کمک می کند. ترکیبات این مکمل دوران یائسگی، متشکل از گیاه نخل اره ای، پنج انگشت، خار مریم، قاشقک، تمشک قرمز یا وحشی است. گیاه پنج انگشت از افسردگی، اضطراب، سردرد و سینه درد جلوگیری می کند. گیاه خار مریم در این فرآورده به آن خاصیت ضد انقباضی بخشیده است. گیاه قاشقک نیز از این دارو یک خواب آور و تسکین دهنده ساخته است. باید هر روز دو عدد از این مکمل را در دو وعده همراه با آب میل کنید. بهتر است هنگام مصرف معده خالی باشد.

کپسول لیکوئی کلسیم 6 پلاس | آنتی ایجینگ | تقویت و افزایش تراکم استخوان

پوکس استخوان یکی از عوارض دوران یائسگی است زیرا جذب کلسیم در بدن زنان رو به کاهش می رود از این رو پزشکان اکثرا در کنار دیگر داروهای تنظیم هورمون مکمل های کلسیم را به طور جداگانه برای زنان در دوران یائسگی تجویز می کنند یکی از بهتریم مکمل های کلسیم در این دوران کپسول آنتی ایجینگ است که دارای جذب بالاست و سریع از پوکی استخوان جلوگیری می کند. همچنین کپسول آنتی ایجینگ بدون عوارض نفخ و یبوست بوده و به تولید باکتری های مفید روده در جهت جذب کلسیم کمک می کند.

بهترین ویتامین برای دوران یائسگی چیست؟

بسیاری از ویتامین ها به بهبود علائم یائسگی کمک می کنند و موجب می شوند فرد کمتر احساس خستگی، تعریق و گرگرفتگی را تجربه کند.

  • ویتامین A: در دوران یائسگی ممکن است اختلالی در بینایی، سیستم ایمنی و غده تیروئید اتفاق افتد، ویتامین A از بروز اختلالات اینچنینی جلوگیری می کند.
  • ویتامین B6 و B12: ویتامین های B برای تمامی افراد ضروری هستند اما به طور خاص ویتامین B6 از افسردگی دوران یائسگی با افزایش سروتونین جلوگیری کرده و ویتامین B12 به افزایش انرژی، بهبود کارکرد قلب و پشتیبانی از سلامتی مغز، روده و چشم ها کمک می کند. هر دوی این ویتامین ها از گروه B باعث تقویت سیستم ایمنی می شوند.
  • ویتامین K: یکی از عوارض دوران یائسگی کاهش تراکم استخوان و بروز پوکی استخوان است که ویتامین K به جلوگیری از آن کمک می کند و جزو شناخته شده ترین ویتامین و مکمل دوران یائسگی است.
  • ویتامین C: گرگرفتی یکی از عوارض آزار دهنده یائسگی است که  قرص ویتامین C با اثر آنتی اکسیدانی خود از این عارضه می کاهد.
  • ویتامین D: این ویتامین در تمام دوران ها برای همه افراد مفید و ضروری است اما اهمیت آن در دوران یائسگی به این دلیل است که به قوی نگهداشتن استخوان، بهبود عملکرد مغزی و کاهش افسردگی در این دوران کمک شایانی می کند.

بهترین ویتامین برای دوران یائسگی چیست؟

مکمل های یائسگی چقدر سریع عمل می کنند؟

برای دیدن نتایج اثر بخشی مکمل دوران یائسگی باید به طور مرتب بین 6 تا 8 هفته از این مکمل ها استفاده شود تا تاثیر آن را به خوبی مشاهده کنید. با مصرف این مکمل ها کم کم علائم کاهش پیدا کرده و از بین می روند اما مصرف منظم این مکمل ها شرط اصلی اثر بخشی درست آن است.

بهترین قرص مکمل یائسگی برای به تاخیر انداختن آن

دوران یائسگی در همه زنان اتفاق می افتد و در واقع از بروز آن گریزی نیست. که در بازه زمانی بین 40 تا 60 سالگی رخ می دهد اما برخ مکمل ها می توانند از بروز زودهنگام جلوگیری کرده و یا مدتی این دوره را به تعویق بیاندازند که تشخیص مصرف آن پیش از یائسگی به عهده پزشک خواهد بود. قرص منوپیس ویتابیوتیکس هم یک دارو و هم مکمل به حساب می آید و جنبه درمانی نیز دارد. این قرص به تنظیم قاعدگی کمک کرده و از کوچک شدن و از بین رفتن تخمک و تخمدان ها جلوگیری می کند با پشتیبانی این قرص از این موارد یائسگی دیرتر اتفاق می افتد.

بهترین قرص مکمل یائسگی برای به تاخیر انداختن آن

بهترین قرص مکمل یائسگی برای درمان علائم و عوارض آن

مکمل هایی که معرفی کردیم در درمان علائم یائسگی بسیار موثر هستند علاوه بر آن می توانید از مکمل های حاوی گل مغربی، مریم گلی و ویتامین ث برای تعریق بیش از حد و گر گرفتگی استفاده کنید. گل مغربی یکی از گیاهانی است که در اکثر ترکیبات مکمل دوران یائسگی مورد استفاده قرار می گیرد و دمای بدن و تعریق را کنترل می کند.

از کجا مکمل های دوران یائسگی را بخریم؟

مکمل ها اغلب به طور آزاد و بدون نسخه به فروش می رسند از این رو احتمال دارد در تمامی مراکز غیر معتبر به فروش برسند که از اصالت کالا نمی توان اطمینان داشت. بهترین راه این است که از داروخانه های معتبر در سراسر کشور آن را تهیه کنید. داروخانه آنلاین ویتامین ث دارای اصالت کالا در تمامی محصولات است.

از کجا مکمل های دوران یائسگی را بخریم؟

کلام پایانی

دوران یائسگی یکی از مهم ترین دوران ها در طول زندگی زنان است که مطابق با دیگر دوران های زندگی زنان نیاز به مراقبت و توجه دارد. با شناخت ویتامین ها، مینرال ها و مواد معدنی و مکمل های موثر در دوران یائسگی می توان این دوره را به راحتی پشت سر گذاشت و حتی با مصرف مدام این مکمل ها می توان این علائم را از بین برد. بهتر است قبل از مصرف هر مکملی در دوران یائسگی به پزشک مراجعه کرده و چک شوید و سپس با توجه به نیاز بدن خود از مکمل ها استفاده کنید.

منبع

0 0 رای ها
امتیاز به مقاله

به اشتراک بگذارید

guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها