ارسال رایگان برای سفارشات بالای 500 هزار تومان

ورود / ثبت نام

ارسال رایگان برای سفارشات بالای 500 هزار تومان

5 مواد مغذی برای بارداری

فهرست محتوا

اگر می خواهید باردار شوید،مواد مغذی برای بارداری را بشناسید.در مطلب پیش رو تلاش کردیم تا شما به پاسخ پرسش های اساسی در رابطه با بارداری برسید.

ما در داروخانه آنلاین ویتامین ث افتخار آشنایی با شما را داریم. در این مقاله در تلاشیم به شما کمک کنیم قبل از خرید محصول مورد نیازتان با داشتن اطلاعات لازم و کافی درباره محصول، بتوانید انتخابی درست و رضایت بخش داشته باشید. در ادامه با ما همراه باشید:

اگر می خواهید باردار شوید، باید تغذیه سالمی داشته باشید تا بدن شما آمادگی لازم را داشته باشد.باید بدانید به چه ویتامین هایی نیاز دارید و مواد مغذی برای بارداری چه هستند که درحال حاضر داخل برنامه غذایی گنجانده نشده اند؟

مهم تر از آن، ببینید آیا با تغذیه قبل از دوران بارداری به خوبی نیازهای غذایی خود را تأمین می کنید؟در ادامه مواد مغذی برای بارداری را به شما معرفی خواهیم کرد.

قرص پرگنازون | هلث اید | مولتی ویتامین دوران بارداری

مواد مغذی در دوران بارداری

به گفته متخصصان، برخی خانم ها مواد مغذی برای بارداری را به اندازه کافی مصرف نمی کنند یا حتی از لزوم مصرف آنها خبر ندارند.

1.روی

یکی از مواد مغذی برای بارداری روی است.طبق پژوهش های انجام شده در پنسیلوانیا، کمبود روی ممکن است اثر منفی روی رشد و نمو تخمک داشته باشد.
این پژوهش ها روی موش انجام شده و آزمایش انسانی دربر نداشته اند. اما متخصصان اظهار دارند که روی عامل اصلی تنظیم کننده تکامل اووسیت (همان سلول تخمک) می باشد.

این ماده معدنی در تقسیم سلولی، باروری، تنظیم DNA و رشد رویان نیز نقش دارد.اخیراً مشاهده شده که مصرف روی بایستی پیش از بارداری شروع شود. خانم هایی که می خواهند باردار شوند باید علاوه بر میزان روی موجود در غذای خود و شریکشان، به کل برنامه تغذیه و عوامل سلامتی نیز دقت داشته باشند. روی نقش بسیار مهمی در این فرایند دارد.

اگر تغذیه سالمی دارید و مکمل نیز مصرف می کنید احتمال کمبود روی پایین خواهد بود و نیاز نیست آزمایش بدهید.مقدار ریزمغذی های بدن حتماً باید توسط متخصص بررسی گردد؛ به خصوص اگر عوامل خطرآفرین دیگری مانند تغذیه ناسالم، اختلالات گوارشی یا سبک زندگی غیرمعمول وجود داشته باشند.

میزان مصرف مجاز روی، 9 میلیگرم در روز برای خانم های بالغ و 12 میلیگرم در روز طی بارداری و شیردهی می باشد.خانم هایی که می خواهند باردار شوند می توانند مقدار بیشتری روی مصرف کنند. البته دقت داشته باشید مصرف بیش از حد روی ممکن است با جذب و متابولیسم مس تداخل منفی داشته باشد.

اگر مایلید از مکمل های معتبر روی (زینک) استفاده کنید. ما در داروخانه اینترنتی ویتامین ث محصول معتبر زیر را پیشنهاد می کنیم:

زینک ۳۰ میلی گرم قرص | ایکس مارت | افزایش سیستم ایمنی

2.کولین

یکی دیگر از مواد مغذی برای بارداری کولین است.کولین ویتامینی است که 90 درصد افراد آن را به مقدار کافی مصرف نمی کنند. تنها 5 تا 10 درصد خانم های باردار، مقدار کولین کافی مصرف می نمایند.

کولین در همه مراحل زندگی برای سلامتی ضروری می باشد. اهمیت آن به خصوص در ابتدای زندگی مهم است چون مغز برای تکامل به آن نیاز دارد. تأمین مقدار کولین کافی از زوال عقل پیشگیری می کند.

کولین به مقدار اندک در مواد غذایی مختلفی مانند زرده تخم مرغ، لوبیا و جگر یافت می شود.با استفاده از انواع گوشت، تخم مرغ کامل و سبزیجات می توان کولین موردنیاز بدن را تأمین نمود. مقدار توصیه شده برای مصرف کولین، 550 میلیگرم در روز می باشد.

همه مکمل های ویتامینی پیش از بارداری حاوی کولین نیستند. البته اخیراً شرکت های تولید کننده مکمل ویتامین، کولین را نیز در ترکیبات مکمل های پیش از بارداری می گنجانند.

‌3. امگا 3

یکی از مواد مغذی برای بارداری که بسیار مهم است، امگا 3 است.دوکوزاهگزانوئیک اسید (DHA) برای رشد و تکامل مغز و چشم جنین بسیار ضروری است. تنها منبعی که می تواند امگا 3 موردنیاز جنین را تأمین کند، بدن مادر می باشد.

طبق تحقیقات انجام شده در اروپا، مصرف مکمل امگا 3 احتمال زایمان زودرس (پیش از 34 هفتگی) را 58 درصد کاهش می دهد. همچنین احتمال زایمان در 37 هفتگی نیز کاهش می یابد.

طبق گزارش محققان، مصرف امگا 3 در ثلث سوم بارداری خطر ابتلا به آسم و عفونت مجاری تنفسی تحتانی را تا یک سوم کاهش می دهد.میزان ایکوزاپنتانوئیک اسید (EPA) و DHA لازم برای خانم های باردار و شیرده، 700 میلیگرم در روز (شامل حداقل 300 میلیگرم DHA) می باشد.

اگر مایلید از مکمل های معتبر امگا 3 استفاده کنید. ما در داروخانه اینترنتی ویتامین ث محصول معتبر زیر را پیشنهاد می کنیم:

کپسول امگا ۳ | آپوویتال | سلامت قلب و عروق

4.پروبیوتیک ها

پروبیوتیک ها از مواد مغذی برای بارداری هستند که بسیار مهم‌اند.پروبیوتیک ها و پری بیوتیک ها در انواع غذاها و مکمل ها وجود دارند و برای سلامت روده ها ضروری می باشند.در حال حاضر مقدار مصرف مشخصی اعلام نشده است؛ اما محققان توصیه می کنند که مردم میزان مصرف پروبیوتیک ها را افزایش دهند.همان طور که می دانید، سلامت روده برای باروری مناسب بسیار اهمیت دارد.

5.آهن

آهن جز مواد مغذی برای بارداری است که اهمیت زیادی دارد.این ماده معدنی برای تشکیل گلبول های قرمز حامل اکسیژن در خون ضروری می باشد.
آهن علاوه بر باروری، سطح انرژی را نیز تحت تأثیر قرار می دهد.

خانم ها باید حتماً آزمایش خون بدهند تا از کافی بودن آهن بدن خون اطمینان حاصل کنند. به این ترتیب مشخص می شود که فرد به مکمل نیاز دارد یا خیر.خانم های بالغ بایستی روزانه 18 میلیگرم آهن دریافت کنند. این مقدار در دوران بارداری به 27 میلیگرم و هنگام شیردهی به 9 میلیگرم در روز می رسد.قبل از مصرف آهن همراه با مکمل ویتامینی حتماً با پزشک متخصص مشورت کنید.

اکثر خانم ها می دانند که برای جلوگیری از بروز کم خونی در دوران بارداری به آهن نیاز دارند. اما بیشتر افراد از لزوم مصرف این ماده معدنی در دوران پیش از بارداری آگاه نیستند. اگر میزان آهن بدن پایین باشد ممکن است تخمک ریزی به درستی صورت نگیرد. اگر می خواهید باردار شوید، باید از مشکلات تخمک ریزی پیشگیری کنید. به این ترتیب از بروز کم خونی در دوران بارداری هم جلوگیری خواهد شد.

اگر مایلید از مکمل های معتبر آهن استفاده کنید. ما در داروخانه اینترنتی ویتامین ث محصول معتبر زیر را پیشنهاد می کنیم:

کپسول فرودین | آرین سلامت سینا | رفع کم خونی و فقر آهن

برای بارداری باید چه غذاهایی مصرف کرد؟

مواد مغذی برای بارداری چه هستند؟ به طور کلی اگر می خواهید باردار شوید بایستی حتماً تغذیه مناسبی داشته باشید.پنج ماده مغذی نام برده فقط بخشی از یک برنامه غذایی سالم را تشکیل می دهند. مکمل های ویتامینی لزوماً همه نیازهای شما را تأمین نخواهند کرد.

بسیاری از مادران آینده، مکمل ویتامینی مصرف می کنند اما از اهمیت تغذیه متناسب و متعادل بی خبرند. این مکمل ها شاید بخشی از نیاز به ریزمغذی ها را تأمین کنند، اما بایستی مواد مغذی اصلی (چربی، پروتئین و کربوهیدرات) را نیز حتماً به مقدار لازم مصرف نمایید.

تغذیه سالم و مصرف مکمل حاوی آهن، اسید فولیک، روی و ویتامین D برای بیشتر خانم ها کافی خواهد بود. البته به عقیده متخصصان اگر رژیم خاص یا شرایط ویژه ای دارید (مانند سندرم روده تحریک پذیر) بایستی حتماً با پزشک خود مشورت کنید. ممکن است نیازهای تغذیه ای خاص دیگری هم داشته باشید.البته منطقی است که فقط به مکمل های ویتامینی پیش از بارداری اکتفا نکنید.

مکمل های ویتامینی روش خوبی برای تأمین مواد مغذی ضروری هستند؛ اما همه مواد لازم (مانند کولین و امگا 3) را دربر نمی گیرند.البته اگر علاوه بر تغذیه مناسب و تأمین مواد مغذی لازم به طور طبیعی، مکمل حاوی کولین و امگا 3 (حاوی 300 میلیگرم DHA) نیز مصرف کنید نیازهای شما تأمین خواهند شد.

دوران پیش از بارداری، به اندازه دوران بارداری برای سلامت و تکامل جنین مهم است. مواد مغذی برای بارداری جز واجبات است.بهترین روش طبیعی برای حفظ سلامت و باروری، تغذیه متعادل و سبک زندگی سالم می باشد.

با مصرف کافی انواع میوه و سبزیجات، غلات کامل، چربی های سالم و پروتئین های بدون چربی همراه مکمل های ویتامینی می توانید از سلامت و باروری خود مطمئن شوید.

داروخانه آنلاین ویتامین ث در خدمت شماست تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

0 0 رای ها
امتیاز به مقاله

به اشتراک بگذارید

guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها