ارسال رایگان برای سفارشات بالای 500 هزار تومان

ارسال رایگان برای سفارشات بالای 500 هزار تومان

پوست پوست شدن پوست و نحوه متوقف کردن آن – اسراری که درباره پوست اندازی باید بدانید

فهرست محتوا

پوست پوست شدن پوست به چه علت اتفاق می افتد و چطور می توان آن را متوقف کرد؟ رازهایی که درباره پوست پوست شدن پوست باید بدانید را اینجا بخوانید.

ما در داروخانه اینترنتی ویتامین ث افتخار آشنایی با شما را داریم. در این مقاله در تلاشیم به شما کمک کنیم قبل از خرید محصول مورد نیازتان با داشتن اطلاعات لازم و کافی درباره محصول، بتوانید انتخابی درست و رضایت بخش داشته باشید. در ادامه با ما همراه باشید:

اصطلاح پوست پوست شدن پوست یعنی چه؟

متخصصین پوست می گویند: اصطلاح “پوست پوست شدن پوست” به واکنش در برابر ماده موثری گفته می شود که میزان گردش سلول های پوستی را افزایش می دهد. با سرعت بخشیدن به گردش سلول های پوستی، پوست سریعتر از حد طبیعی شروع به ریختن سلول های مرده پوست می کند.

هدف نهایی این امر، در معرض قرار گرفتن سلول های تازه از زیر سطح پوست و آشکارتر شدن پوستی شفاف و جوان تر است.

قبل از اینکه این سلول های تازه و سالم بتوانند به سطح پوست برسند، باید ابتدا سبوم، پوسته ها و تجمع اضافی که منافذ پوست را مسدود می کنند، به قسمت بالایی برسند. این مراحل همان چیزی است که به عنوان ” پوست اندازی ” شناخته می شود.

در روند پوست پوست شدن پوست چه اتفاقی برای پوست می افتد؟

متخصصین می گویند: “همانطور که لایه سطحی پوست با سرعت بیشتری پوست اندازی می کند، پوست روند بهبود خود را تسریع می بخشد و همه چیز را به سطح هل می دهد.” یک دوره پوست اندازی ممکن است همه جوش ها را تحریک کند. این امر ممکن است از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد، اما امکان دارد برخی از آنها ترکیبی از  جوش های سر سفید، جوش های سرسیاه، پاپول ها، پاستول ها، کیست ها و حتی میکروکومدون هایی که با چشم قابل مشاهده نیستند، را تجربه کنند.

در این دوره پوست خشک و لایه برداری نیز رایج است. پوست ممکن است از نظر احشایی به رتینوئیدها و اسیدهای صورت واکنش نشان دهد.

اگرچه این پوست اندازی ایده آل نیست، اما با برخی از ترکیبات محصولات مراقبت از پوست انتظار می رود اینگونه پیش برود.

 

رایج ترین مواد تأثیر گذار در این روند کدام است؟

متخصصین پوست می گویند: “رایج ترین مواد تاثیر گذار در این امر، رتینوئیدها هستند.” خانواده رتینوئید شامل مواردی از رتینول گرفته (نسخه ای معمول برای پوست مستعد آکنه و پیر است که در محصولات بدون نسخه نیز یافت می شود) تا ترتینوئین موضعی و داروی خوراکی ایزوترتینوئین هستند.

ممکن است با مصرف اسیدهای لایه بردار نیز پوست اندازی را تجربه کنید.

برخی از مواد فیشیال که دارای یک ماده لایه بردار شیمیایی هستند نیز ممکن است منجر به این واکنش شوند، چرا که مجددا همه چیز به دلیل واکنش به تحریک لایه برداری است.

 

اگر پوست شما در حال پوست اندازی است چه باید بکنید؟

متخصصین پوست پیشنهاد می کنند برای جلوگیری از التهاب بیشتر، به یک روال مراقبت از پوست ملایم عمل کنید. برای این کار کافی است اصول اولیه را رعایت کنید از جمله استفاده از پاک کننده فری سولفات، مرطوب کننده، تسکین دهنده و ضد آفتاب در طول روز؛ و البته، استفاده از رتینوئید یا لایه برداری که پوست اندازی شما را در وهله اول قرار می دهد.

شاید وسوسه شوید که به طور کلی استفاده از رتینوئید یا اسید لایه بردار را متوقف کنید، اما مقاومت کنید.

اگر این یک رتینوئید Rx تجویز شده باشد، پزشکتان آن را به یک دلیل برای شما تجویز کرده است. ابتدا اوضاع پوست اندازی باید بدتر شود تا روند بهبودی را طی کند.

 

چگونه می توان تشخیص داد که این پوست اندازی است یا جوش زدن

بین پوست اندازی و واکنش منفی نسبت به یک محصول موضعی جدید تفاوت وجود دارد. اولی مضر ولی ضروری است. مورد دوم … خوب است اما غیر ضروری.

پوست اندازی ناشی از یک محصول جوش یا واکنش ناشی از یک محصول
جایی رخ می دهد که مرتب جوش می زنید در جای جدید رخ می دهد که جوش نزده اید
زودتر از یک جوش معمولی برطرف می شود 8 الی 10 روز طول می کشد تا ظاهر شود، رشد کند و سپس کوچک شود

 

اول از همه ، تحریک ناشی از یک محصول جدید که ناشی از رتینوئیدها، اسیدها یا لایه برداری نیست، به احتمال زیاد مورد واکنش آلرژیک یا حساسیت است. اگر در ناحیه ای از صورت که به طور معمول جوش نمی زنید، جوش هایی [یا خشکی] مشاهده کردید، احتمالاً واکنشی به محصول جدیدی است که از آن استفاده می کنید.

در این موارد، بهتر است استفاده از محصول جدید را متوقف کنید چون به طور یقین به پوست شما نمی خورد. “پوست پوست شدن پوست” در یک منطقه مشخص تر که اغلب در آن جوش می زدید، اتفاق می افتد. به عبارت دیگر: اگر در اطراف فک مستعد جوش هستید و یا گاهی اوقات پشت لبتان پوسته پوسته می شود، پوست اندازی آن را به حداکثر می رساند.

جوش هایی که در اثر پوست اندازی ایجاد می شوند سریعتر از یک جوش معمولی ظاهر می شوند و از بین می روند.

 

چرخه پوست 28 روز طول می کشد، صبور باشید

از آنجا که پوست اندازی زمانی رخ می دهد که یک عنصر سعی در تسریع روند ریزش و تجدید پوست دارد، فقط باید یک چرخه کامل پوست روند خود را سپری کند تا بدترین شرایط را پشت سر بگذارد.

پوست همه منحصر به فرد است، بنابراین این بازه زمانی می تواند از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد. به طور کلی، متخصصان پوست می گویند در طی چهار تا شش هفته پس از شروع یک روال مراقبت از پوست جدید، پوست اندازی باید به پایان برسد.

اگر پوست اندازی شما بیش از شش هفته طول کشید، با متخصص پوست خود مشورت کنید. ممکن است نیاز باشد که دوز و یا دفعات مصرف را تنظیم کنید.

شما نمی توانید سرعت پوست اندازی را تسریع کنید، اما می توانید آن را تحمل کنید.

چهار تا شش هفته به نظر می رسد مدت زمان طولانی باشد تا به پوست ایده آلتان برسید. ولی متاسفانه برای تغییر این مدت زمان نمی توانید کار زیادی انجام دهید.

نکاتی در هنگام پوست اندازی

  1. به جوش دست نزنید.
  2. از محصولات خشک کننده مانند اسیدهای لایه بردار استفاده نکنید.
  3. در صورت امکان یک HydraFacial تهیه کنید تا به حذف ناخالصی ها کمک کند.
  4. به آکنه دست نزنید چرا که با این کار فقط دوره پوست اندازی را بیشتر می کنید و حتی ممکن است منجر به ایجاد اسکار دائمی شوید.
  5. از محصولی که باعث خشک شدن بیش از حد آن می شود نیز استفاده نکنید. از آنجا که بسیاری از درمان های موضعی در واقع مواد لایه بردار هستند (مانند سالیسیلیک اسید و بنزوئیل پروکساید)، آنها را از منطقه پوست اندازی دور نگه دارید. این منطقه در حال حاضر در میان گردش سلول است. هر تحریک اضافی در این بخش احتمالاً فقط اوضاع را بدتر می کند.
  6. داشتن یک HydraFacial ممکن است به سرعت بخشیدن به کارها کمک کند. این نوع درمان اساساً ناخالصی های موجود در منافذ را از بین می برد، سپس پوست را با سرم های هدفمند تزریق می کند تا نگرانی های فردی را درمان کند.
  7. هشدار: اگر پوست حساسی دارید، استفاده از فیشیال در زمان پوست اندازی ممکن است مناسب پوستتان نباشد. بهتر است قبل از استفاده با یک پزشک متخصص مشورت کنید.

آیا راهی برای جلوگیری از پوست اندازی وجود دارد؟

اگر می خواهید رتینول، اسید یا لایه برداری به روال مراقبت از پوست خود اضافه کنید، اما نمی خواهید با عوارض جانبی آنها روبرو شوید، می توانید میزان پاکسازی را به حداقل برسانید. متخصصان پوست روش “آزاد سازی” را پیشنهاد می کنند.

به عنوان مثال، در طول هفته اول، دو بار در هفته رتینوئید استفاده کنید. سپس در هفته دوم، آن را سه بار در هفته استفاده کنید، تا جایی که به استفاده روزانه برسید. این کار اجازه می دهد تا پوست به تدریج با ماده سازگار تنظیم شود.

با اسیدهای لایه بردار می توانید از همین الگو پیروی کنید. فقط مطمئن شوید که با برنامه یک بار در هفته شروع می کنید و حداکثر دو تا سه بار در هفته بیشتر نکنید. (بیش از این می تواند منجر به لایه برداری بیش از حد شود.)

با این حال، این روش در لایه برداری شیمیایی کاربردی ندارد. از این موارد نباید بیشتر از یک بار در ماه استفاده شود. مرحله پس از پوست اندازی، ارزش صبر کردن برای داشتن پوستی ایده آل را دارد.

اگرچه ممکن است این دوره آزاردهنده باشد، اما زمانی که پوست به روال جدید خود تغییر پیدا کند، این دوره پوست اندازی مزاحم ارزش آن را خواهد داشت. چه کسی می دانست که پوست شفاف و جوانی تمام مدت در زیر سطح آن منتظر است؟

 

داروخانه اینترنتی ویتامین ث در خدمت شماست تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

 محصولات داروخانه اینترنتی ویتامین ث برای مراقبت از پوست و مو

0 0 رای ها
امتیاز به مقاله

به اشتراک بگذارید

guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها