دسته‌بندی نشده

آیا مکمل های قبل تمرین خوب هستند یا مضر؟ پاسخ به سوالات شما در داروخانه اینترنتی ویتامین ث

مکمل های قبل تمرین

مکمل های قبل تمرین کدام ها هستند؟ آیا این مکمل ها مفید هستند یا مضر؟ عوارض احتمالی آن ها چیست؟ پاسخ به تمام سوالات شما در این زمینه در این مقاله.

ما در داروخانه اینترنتی ویتامین ث افتخار آشنایی با شما را داریم. در این مقاله در تلاشیم به شما کمک کنیم قبل از خرید محصول مورد نیازتان با داشتن اطلاعات لازم و کافی درباره محصول، بتوانید انتخابی درست و رضایت بخش داشته باشید. در ادامه با ما همراه باشید:

در سال های اخیر مکمل های قبل تمرین در بین ورزشکاران بسیار محبوب شده اند. شرکت های سازنده ادعا می کنند که مکمل ها می توانند آمادگی جسمانی ورزشکاران را بالا ببرند. با این حال، بسیاری از کارشناسان می گویند که آنها به طور بالقوه خطرناک و کاملاً غیر ضروری هستند.

این مقاله هر آنچه را که باید در مورد مکمل های قبل تمرین بدانید به شما می گوید.

مکمل های قبل تمرین

مکمل های قبل تمرین فرمول های غذایی چند ماده ای هستند که برای افزایش انرژی و عملکرد ورزشی طراحی شده اند. آنها معمولاً یک ماده پودری هستند که قبل از ورزش در آب حل شده و مصرف می شوند.

در حالی که فرمول های بی شماری برای مکمل های قبل تمرین وجود دارد، اما مواد تشکیل دهنده آنها یکسان نیست. آمینو اسیدها، ویتامین های گروه B، کافئین، کراتین و شیرین کننده های مصنوعی اغلب در این ترکیبات گنجانده شده اند، اما بسته به مارک، مقدار آنها می تواند بسیار متفاوت باشد.

تحقیقات در مورد اثربخشی مکمل های قبل تمرین بسیار محدود است. با این وجود، برخی از مطالعات نشان می دهد که برخی از ترکیبات ممکن است برای عملکرد ورزشی مفید باشند.

3 ترکیبات مفید برای عملکرد ورزشی

1. پیش سازهای نیتریک اکسید

نیتریک اکسید ترکیبی است که بدن به طور طبیعی برای آرامش عروق خونی و بهبود جریان خون تولید می کند. برخی از ترکیبات رایجی که بدن برای تولید نیتریک اکسید استفاده می کند در مکمل های قبل تمرین گنجانده شده است. اینها شامل ال-آرژنین، ال-سیترولین و منابع نیتریت در رژیم غذایی، مانند آب چغندر است.

چندین مطالعه نشان می دهد که مصرف این ترکیبات اکسیژن و مواد مغذی بیشتری به ماهیچه ها می رساند و به طور بالقوه عملکرد ورزشی را افزایش می دهد. با این حال، از آنجا که بیشتر تحقیقات موجود در مورد نیتریک اکسید بر مردان جوان متمرکز است، هنوز مشخص نیست که آیا این نتایج در مورد سایر گروه ها نیز صدق می کند یا خیر. تحقیقات بیشتری در این زمینه مورد نیاز است.

2. کافئین

کافئین اغلب در مکمل های قبل تمرین برای افزایش انرژی و تمرکز استفاده می شود. این ماده پرطرفدار ممکن است هوشیاری ذهنی، حافظه، عملکرد ورزشی و چربی سوزی را افزایش دهد.

3. کراتین

کراتین یک ترکیب شیمیایی است که به طور طبیعی در بدن تولید می شود. این ماده در درجه اول در ماهیچه های اسکلتی ذخیره می شود، جایی که در تولید انرژی و قدرت عضلانی نقش دارد. کراتین اغلب در فرمول های قبل تمرین گنجانده شده است اما به عنوان مکمل مستقل نیز فروخته می شود. این مورد در بین وزنه برداران، بدنسازان و سایر ورزشکاران قدرتی بسیار محبوب است.

تحقیقات نشان می دهد که مکمل کراتین می تواند ذخیره این ترکیب را در بدن افزایش دهد، بنابراین به بهبود زمان بازیابی، توده عضلانی، قدرت و عملکرد ورزشی کمک می کند.

 

عوارض احتمالی مکمل های قبل تمرین

اگرچه مکمل های قبل تمرین به طور کلی بی خطر هستند، اما کاملاً بی ضرر نیستند. اگر در مورد افزودن آنها به رژیم تمرینی خود فکر می کنید، ابتدا عوارض بالقوه آنها را در نظر بگیرید.

معرفی مکمل های قبل از تمرین و عوارض احتمالی آن ها

1. شیرین کننده های مصنوعی و الکل های قندی

مکمل های قبل تمرین اغلب حاوی شیرین کننده های مصنوعی یا الکل های قندی هستند. گرچه برخی از آنها بدون افزودن کالری طعم را افزایش می دهند. اما برخی از شیرین کننده ها ممکن است باعث ناراحتی معده و روده در برخی افراد شوند.

مصرف زیاد الکل قند ممکن است علائم ناراحت کننده ای مانند گاز معده، نفخ و اسهال را ایجاد کند – همه اینها می تواند تمرین را مختل کند. برخی از افراد واکنش گوارشی مشابهی را از خوردن برخی شیرین کننده های مصنوعی مانند سوکرالوز گزارش می دهند. با این حال، چنین علائمی از نظر علمی اثبات نشده است.

بهتر است از فرمول های قبل تمرین که حاوی مقادیر زیادی از این شیرین کننده ها هستند اجتناب کنید. در غیر این صورت، ابتدا مقدار کمی را امتحان کنید تا ببینید با بدن شما سازگاری دارد یا نه.

 

2. کافئین اضافی

مهمترین عنصر تقویت کننده انرژی اکثر مکمل های قبل تمرین، کافئین است. مصرف بیش از حد این محرک می تواند منجر به عوارض جانبی منفی مانند افزایش فشار خون، اختلال در خواب و اضطراب شود.

بیشتر مکمل های قبل تمرین حاوی مقدار کافی کافئین است که در 1 تا 2 فنجان (240 تا 475 میلی لیتر) قهوه دریافت می کنید، اما اگر در طول روز این ترکیب را از منابع دیگر نیز دریافت کنید، ممکن است به طور تصادفی بیش از حد کافئین مصرف کنید.

تأثیر قهوه و کافئین بر جذب آهن؛ پاسخ به همه سوالات شما در این باره – داروخانه ویتامین ث

 

کیفیت و ایمنی مکمل ها

در برخی از کشورها مکمل های غذایی تحت نظارت دقیق نیستند. بنابراین، برچسب محصولات می تواند نادرست یا گمراه کننده باشد. اگر ایمنی و کیفیت مکمل به خطر بیفتد، ممکن است ناخواسته از مواد ممنوعه یا مقادیر خطرناک ترکیبات خاص مصرف کنید. برای اطمینان از ایمنی، فقط مکمل هایی را خریداری کنید که توسط شخص ثالثی آزمایش شده اند.

 

آیا باید مکمل قبل تمرین مصرف کنید؟

مکمل های قبل تمرین برای تمام افراد مناسب نیست. اگر مرتب بی انرژی هستید یا در انجام تمرینات خود مشکل دارید، نباید خودسرانه به مکمل ها متوسل شوید. هیدراتاسیون، خواب و رژیم غذایی مناسب برای هر روال ورزشی برای بهینه سازی سطح انرژی و کمک به ترمیم ماهیچه ها ضروری است. علاوه بر این، تنوع در ترکیبات مکمل های قبل تمرین، تعیین اثربخشی آنها را دشوار می کند.

این مکمل ها همچنین هزینه بالایی دارند و تحقیقات ثابت نکرده اند که آنها مؤثرتر از غذاهای کاملی هستند که مواد مغذی یکسانی را ارائه می دهند. برای مثال، یک موز و یک لیوان قهوه جایگزین مناسب، ارزان و در دسترس برای مکمل قبل تمرین است.

با این وجود، اگر متوجه شدید که مکمل قبل تمرین برای شما مفید است، هیچ دلیلی برای متوقف کردن آن وجود ندارد. فقط مراقب مواد تشکیل دهنده آنها و دوز مصرفی خود باشید.

 

کلام آخر درباره مکمل های قبل تمرین

مکمل های قبل تمرین در درجه اول برای افزایش عملکرد و انرژی بدنی استفاده می شوند، اما تحقیقات بسیاری از مزایای ظاهری آنها را تایید نمی کنند. اگرچه برخی از ترکیبات ممکن است نتایج را افزایش دهند، اما هیچ فرمول استاندارد شده ای وجود ندارد. برای تقویت ورزش، غذاهای مغذی و انرژی زا مانند موز و قهوه را انتخاب کنید.

با این حال، اگر ترجیح می دهید از مکمل قبل تمرین استفاده کنید، بهتر است مواد تشکیل دهنده آن را بررسی کرده و مکملی را انتخاب کنید که توسط شخص ثالث تأیید شده باشد. مهمتر از همه ، مطمئن شوید که از رژیم غذایی متعادل، آب فراوان و خواب کافی استفاده می کنید.

 

اگر تمایل دارید از مکمل های ورزشی معتبر استفاده کنید، داروخانه ویتامین ث محصولات متنوعی را به شما پیشنهاد می کند:

لیست محصولات متنوع از مکمل های ورزشی از برندهای معتبر در داروخانه اینترنتی ویتامین ث

 

 

داروخانه اینترنتی ویتامین ث در خدمت شماست تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

دیگر مکمل های غذایی داروخانه اینترنتی ویتامین ث برای رفع کمبود ویتامین های بدن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *