ارسال رایگان برای سفارشات بالای 500 هزار تومان

ورود / ثبت نام

ارسال رایگان برای سفارشات بالای 500 هزار تومان

جلوگیری ویتامین C از کرونا

جلوگیری ویتامین C از کرونا

فهرست محتوا

جلوگیری ویتامین C از کرونا یک شایعه است و هیچ مکملی نمی تواند از ابتلا به یک بیماری پیش گیری کند با ادامه ی مقاله جهت دریافت پاسخ سوالاتتان با ما همراه باشید.

ما در داروخانه آنلاین ویتامین ث افتخار آشنایی با شما را داریم. در این مقاله در تلاشیم به شما کمک کنیم قبل از خرید محصول مورد نیازتان با داشتن اطلاعات لازم و کافی درباره محصول، بتوانید انتخابی درست و رضایت بخش داشته باشید. در ادامه با ما همراه باشید:

با توجه به همه گیری بیماری COVID-19، حتما دقت کنید که هیچ مکمل، رژیم یا سبک زندگی خاصی نمی تواند تأثیری در پیشگیری از بیماری داشته باشد. تنها با رعایت فاصله اجتماعی و نکات بهداشتی لازم، می توانید از ابتلا به COVID-19 جلوگیری نمایید.جلوگیری ویتامین C از کرونا یک مسئله نادرست اما در ادامه صحبت هایی در مورد خواص این مکمل خواهیم داشت.

آیا ویتامین C از ابتلا به COVID-19 جلوگیری می کند؟

شاید متوجه شده باشید که این روزها میزان مصرف مکملهای ویتامین C افزایش یافته است. در شبکه های اجتماعی نیز ادعا می شود که جلوگیری ویتامین C از کرونا یک مسئله درست است.

پزشکان و محققان درحال بررسی اثر تزریق ویتامین C بر سویه جدید کروناویروس هستند. اما هیچ مکملی نمی تواند از ابتلا به کرونا جلوگیری کند یا در درمان تأثیری داشته باشد.جلوگیری ویتامین C از کرونا یک توهم است.

در مقاله حاضر درباره ویتامین C، نقش آن بر ایمنی بدن و نحوه کاربرد آن برای درمان COVID-19 در بیمارستان صحبت شده است. همچنین متوجه خواهید شد استفاده از مکمل فایده ای دارد یا خیر.

ویتامین C چیست؟

ویتامین C یک ماده مغذی ضروری است که نقش های مختلفی در بدن دارد. این ویتامین یک آنتی اکسیدان قوی است و می تواند ترکیبات ناپایدار بدن (رادیکال های آزاد) را خنثی کند. همچنین از سلول ها در مقابل آثار مضر این ترکیبات حفاظت می نماید.

ویتامین C در فرایندهای بیوشیمیایی مختلفی نقش دارد. بسیاری از این فرایندها برای سلامت بدن ضروری هستند.مقدار مصرف روزانه (DV) ویتامین C برابر 90 میلیگرم است. خانم های شیرده به 30 میلیگرم نیاز دارند. افرادی که سیگار می کشند باید روزانه 35 گرم ویتامین C بیشتری مصرف نمایند.

به راحتی می توانید نیاز ویتامینC خود را از طریق مواد غذایی تأمین نمایید. کافیست انواع میوه و سبزیجات داخل رژیم غذایی خود بگنجانید. مثلاً یک پرتغال متوسط 77% DV را تأمین می کند. یک لیوان (160 گرم) بروکلی پخته نیز 112% ویتامین C موردنیاز را تأمین خواهد کرد.

تأثیر بر ایمنی بدن و جلوگیری ویتامین C از کرونا

ویتامین C به روش های مختلفی بر سیستم ایمنی اثر می گذارد. فعالیت آنتی اکسیدانی این ویتامین باعث کاهش التهاب می شود و عملکرد کلی ایمنی را بهبود می بخشد. ادعای جلوگیری ویتامین C از کرونا نیز از همینجا شکل گرفته است.

ویتامین C برای حفظ سلامت پوست نیز مفید است و تولید کلاژن را افزایش می دهد. پوست یک سد دفاعی در برابر عوامل بیماری زا است و از ورود مواد مضر به بدن جلوگیری می کند. ویتامین C موجود در پوست به ترمیم زخم ها نیز کمک می کند.

این ویتامین فعالیت سلول های ایمنی به نام فاگوسیت را نیز تقویت می کند. فاگوسیت ها باکتری و دیگر مواد مضر را «می بلعند».به علاوه ویتامین C برای رشد لنفوسیت ها نیز مفید است.

این سلول ها نوعی سلول ایمنی هستند که میزان تولید پادتن در بدن را افزایش می دهند.  پادتن ها پروتئین هایی هستند که با مواد بیماری زای موجود داخل جریان خون مبارزه می کنند. با خواندن این مطالب باید متوجه شده باشید که شایعه جلوگیری ویتامین C از کرونا چطور شکل گرفته است.

طبق تحقیقات، ویتامین C نمی تواند احتمال ابتلا به بیماری های ویروسی (مانند سرماخوردگی) را کاهش دهد. البته این ویتامین می تواند برای درمان سریع تر بیماری مفید باشد و علائم را بهبود بدهد.

شواهد پژوهش ها نشان می دهند تزریق دز بالای ویتامین C، برای کاهش التهاب ریه در بیماری های ویروسی مانند آنفلوانزای خوکی مفید می باشد. جلوگیری ویتامین C از کرونا نیز یک ابهام است.

البته این دزها بیش از DV مجاز هستند. هنوز نمی توان با اطمینان گفت که استفاده از دز بالای ویتامین C برای کاهش التهاب ریه، بی خطر خواهد بود. هرگز نباید مقدار زیادی ویتامین C مصرف کنید چون ممکن است عوارضی مانند اسهال دربر داشته باشد.

خلاصه

ویتامین C یک ماده مغذی ضروری است که در میوه و سبزیجات یافت می شود. این ویتامین می تواند برای درمان بیماری های ویروسی مفید باشد و شایعه جلوگیری ویتامین C از کرونا نیز از همینجا شکل گرفته است. تحقیق در زمینه تأثیر ویتامین C بر کاهش التهاب ریه ادامه دارد اما هنوز نمی توان با اطمینان اظهارنظر کرد.

ویتامین C و Covid-19، جلوگیری ویتامین C از کرونا

طی مقالات منتشر شده در پایگاه خبری بیماری های عفونی چین، اظهار شده که برای درمان افراد مبتلا به COVID-19 از دزهای بالای ویتامین C نیز استفاده می شود.

دزهای بالاتر از DV مجاز، به صورت وریدی تزریق می شوند. این امر می تواند ریه را تقویت کند تا بیمار دچار مشکلات تنفسی نگردد و مجبور به استفاده از دستگاه ونتیلاتور نشود.

به علاوه تحقیقات نشان می دهند که مصرف خوراکی و تزریقی مقادیر زیاد ویتامین C می تواند برای افرادی که به ICU منتقل شده اند نیز مفید باشد. پس از تزریق ویتامین C، مدت زمان بستری شدن در ICU 8 درصد کاهش می یابد. زمان استفاده از دستگاه ونتیلاتور نیز تا 2/18% کمتر می شود.

به گفته محققان چینی، برای بررسی اثر تزریق ویتامین C بر افراد مبتلا به COVID-19 بایستی تحقیقات بیشتری انجام شود و جلوگیری ویتامین C از کرونا کاملا شایعه است.

البته دقت داشته باشید که هنوز شواهد کافی وجود ندارد و ویتامین C هنوز جزء استاندارد درمان COVID-19 به شمار نمی رود.درحال حاضر اثر تزریق ویتامین C برای بهبود شرایط ریه افراد مبتلا به COVID-19 بررسی می شود.

اما شواهدی وجود ندارد که نشان دهد استفاده از ویتامین C برای درمان COVID-19 مناسب است یا جلوگیری ویتامین C از کرونا صحیح است. در حقیقت ممکن است زیاده روی در استفاده این ویتامین باعث بروز مشکلات دیگری از جمله اسهال گردد.

خلاصه

در چین، اثر تزریق مقادیر زیاد ویتامین C بر افراد مبتلا به COVID-19 بررسی می شود. البته هنوز شواهد قطعی به دست نیامده اند. هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد مکمل های ویتامین C برای درمان COVID-19 مفید هستند و جلوگیری ویتامین C از کرونا واقعی است.

آیا مصرف مکمل لازم است؟

در حال حاضر هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد جلوگیری ویتامین C از کرونا حقیقت است.مصرف ویتامین C می تواند مدت و شدت بیماری های ویروسی دیگر را کاهش دهد. البته نمی توان با اطمینان گفت که برای COVID-19 نیز همین تأثیر را خواهد داشت یا خیر.

به علاوه ویتامین C یک ویتامین محلول در آب است. یعنی مقادیر اضافی این ویتامین در بدن ذخیره نمی شوند و از طریق ادرار دفع می گردند. مصرف زیاد ویتامین C به جذب بیشتر کمکی نمی کند.

مصرف مقدار ویتامین C باعث دفع آب موجود در بدن شده و موجب اسهال می شود.به علاوه، دزهای بالای ویتامین C که برای درمان COVID-19 استفاده می شدند به صورت تزریق وریدی دریافت می گردیدند. به علاوه تزریق تنها در موارد شدیدی صورت می گرفت که بیمار بایستی بستری می شد.

بهترین راه دریافت ویتامین C، گنجاندن میوه و سبزیجات فراوان در برنامه غذایی است. به این ترتیب مواد مغذی و آنتی اکسیدان های دیگر نیز تأمین خواهند شد.

انتخاب مکمل

اگر می خواهید مکمل ویتامین C مصرف کنید، بهتر است یک مکمل معتبر و باکیفیت با دز مناسب انتخاب نمایید.

در داروخانه اینترنتی ویتامین ث ما برخی از این مکمل های بسیار معتبر را برای شما موجود کرده ایم و استفاده از آن ها را به شما پیشنهاد می کنیم:

زینک پلاس ویتامین ث کپسول | دانا | تقویت سیستم ایمنی

ویتامین ث قرص جویدنی | دی سان فارما | تقویت سیستم ایمنی

کپسول ویتامین ث ۱۰۰۰ | او پی دی فارما | تقویت سیستم ایمنی و پیشگیری از سرما خوردگی

مکمل ها زیرنظر سازمان غذا و دارو (FDA) هستند اما مانند داروهای دیگر درباره آنها سختگیری نمی شود. به علاوه باید حتماً مکمل را از کمپانی های معتبر خریداری نمایید.

برخی سازمان ها مانند NSF، آزمایشگاه های معتبر و USP مکمل ها را از نظر خلوص و تطابق ترکیبات با برچسب روی محصول بررسی می نمایند. بهتر است مکملی انتخاب کنید که مورد تأیید یکی از این سازمان ها باشد.

به علاوه مقدار حداکثر مصرف ویتامین C (میزان مجاز مصرف بدون ایجاد عوارض) برابر 2000 میلیگرم در روز می باشد.دز اکثر مکمل های ویتامین C بین 250 تا 1000 میلیگرم متغیر است. بنابراین باید مراقب باشید از حد مجاز روزانه بیشتر ویتامین مصرف نکنید. قبل از مصرف حتماً با دقت دستورات روی جعبه را بخوانید و طبق آن عمل کنید تا دچار مشکل نشوید.

ویتامین C ممکن است با داروهای شیمی درمانی و پرتودرمانی یا کاهش کلسترول تداخل داشته باشد.به این ترتیب مصرف دزهای بسیار بالای ویتامین C فقط برای افرادی که شرایط بحرانی دارند مجاز است و عوارضی ایجاد نمی کند.اگر سوالی درباره مکمل های ویتامینC  دارید، حتماً قبل از استفاده با پزشک مشورت کنید.

خلاصه

هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد مصرف ویتامین C برای درمان COVID-19 مفید است یا جلوگیری ویتامین C از کرونا حقیقی است. در حقیقت، مقادیر بیش از حد این ویتامین از طریق ادرار دفع می شوند. اگر می خواهید مکمل مصرف کنید، محصول معتبر و مورد تأیید انتخاب نمایید. به علاوه مراقب باشید روزانه بیش از 2000 میلیگرم مصرف نکنید.

سخن آخر در مورد جلوگیری ویتامین C از کرونا

ویتامین C یک ماده مغذی ضروری است که برای عملکرد صحیح سیستم ایمنی الزامی می باشد.طبق تحقیقات، تزریق دز بالای ویتامین C می تواند به عملکرد ریه مبتلایان COVID-19 که بستری شده اند، کمک کند.

البته هیچ مدرکی وجود ندارد که ثابت کند مصرف خوراکی ویتامین C نیز به درمان COVID-19 کمک خواهد کرد یا جلوگیری ویتامین C از کرونا حقیقت دارد.
برای دریافت مقادیر زیاد ویتامین C، می توانید انواع میوه و سبزیجات را مصرف کنید.البته هنوز درمان قطعی برای COVID-19 ارائه نشده است. برای جلوگیری از ابتلا به بیماری، پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت نمایید.

اگر مایلید از مکمل های معتبر برای بالا بردن سطح ویتامین C بدنتان استفاده کنید. داروخانه اینترنتی ویتامین ث پیشنهاد های ویژه ای برای شما دارد:

مکمل های معتبر برای دریافت ویتامین C داروخانه اینترنتی ویتامین ث

 

داروخانه آنلاین ویتامین ث در خدمت شماست تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

0 0 رای ها
امتیاز به مقاله

به اشتراک بگذارید

guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها