دسته‌بندی نشده

دلایل استفاده از ضد آفتاب – 10 دلیل برای اینکه چرا باید از ضد آفتاب استفاده کنیم؟

دلایل استفاده از ضد آفتاب

دلایل استفاده از ضد آفتاب آنقدر زیاد است که شاید نتوان در یک مقاله به آن پرداخت اما در اینجا 10 دلیل مهم استفاده از ضد آفتاب را توضیح می دهیم تا یکبار برای همیشه بدانیم که واقعا چرا باید از ضد آفتاب استفاده کنیم؟ در این مقاله اطلاعات موثق و قابل استنادی در مورد ضد آفتاب، سرطان پوست و روش مناسب بازی در زیر نور آفتاب در تابستان ذکر شده است.

ما در داروخانه اینترنتی ویتامین ث افتخار آشنایی با شما را داریم. در این مقاله در تلاشیم به شما کمک کنیم قبل از هر اقدامی برای خرید محصولات مختلف دارویی، زیبایی و مراقبتی، اطلاعات لازم و کافی درباره مسئله ای که ذهنتان را مشغول کرده بدست آورید. سپس با خیال راحت بتوانید انتخابی درست و رضایت بخش داشته باشید. در ادامه با ما همراه باشید:

تابستان – فصلی مناسب برای شناهای طولانی، روزهای تنبلی و حمام آفتاب.

گرچه بسیاری از ما آفتاب را دوست داریم، اما او ما را دوست ندارد. این یک عاشقانه بد است که می تواند آسیب دائمی به پوست ما وارد کند. می تواند باعث ایجاد چین و چروک، پیری زودرس و حتی سرطان شود.

با این حال، با محافظت مناسب، هنوز هم می توانید در آفتاب لذت زیادی ببرید.

به جز 10 دلیل مهمی که در زیر وجود دارد اگر سوال های بیشتری درباره ضد آفتاب دارید خواندن مقاله زیر می تواند به شما کمک کند:

10 سوال مهم درباره ضد آفتاب به همراه پاسخ کامل به آن ها

 

10 دلیل مهم از دلایل استفاده از ضد آفتاب

1. بهترین محافظ پوست

  • اولین دلیل مهم از دلایل استفاده از ضد آفتاب

همه ضد آفتاب ها به همان اندازه موثر نیستند. قبل از بیرون رفتن از خانه، باید برچسب های ضد آفتاب را به دقت بخوانید و بفهمید دقیقاً چه چیزی استفاده می کنید.

SPF میزان آفتاب سوختگی در صورت عدم استفاده از کرم ضد آفتاب را نشان می دهد. SPF به توانایی ضد آفتاب برای جلوگیری از اشعه ماورا بنفش (UVB) اشاره دارد (که منجر به آفتاب سوختگی می شود) به اشعه UVA (که با آسیب خورشید مرتبط است) اشاره نمی کند. با این حال، هر دو در ابتلا به سرطان پوست نقش دارند.

دکتر بارنی کنت، متخصص پوست در شهر نیویورک می گوید: “تعیین SPF یک نقطه شروع است، اما مردم نباید گمان کنند که وقتی از 50 SPF به 100 SPF می رسند، دو برابر از پوست خود محافظت می کنند. در بیشتر موارد ضد آفتاب SPF 30 را توصیه می کنم. حتی با SPF 30، شما باید از عقل سلیم استفاده کنید. کرم ضد آفتاب را با فواصل دو تا سه ساعته تجدید کنید و گمان نکنید کاملاً محافظت شده اید. SPF محافظت در برابر اشعه UVB را تعیین می کند نه UVA. به همین دلیل باید دنبال ضد آفتابی با برچسب ” broad spectrum” باشید، این بدان معناست که این محصول هر دو اشعه UVA و UVB را مسدود می کند. اگر مطمئن نیستید از ضد آفتاب شیمیایی استفاده کنید یا طبیعی، بهتر است براساس اولویت شخصی یا هر نوع آلرژی که دارید تصمیم بگیرید. من به بیمارانم می گویم بهترین ضد آفتاب کرم ضد آفتابی است که به درستی استفاده می شود.

 

2. عوامل خطر سرطان پوست

  • دومین دلیل مهم از دلایل استفاده از ضد آفتاب

علاوه بر قرار گرفتن طولانی مدت در معرض آفتاب، عوامل مختلفی می توانند خطر ابتلا به سرطان پوست ملانوما را افزایش دهند. این عوامل شامل:

 

3. قرار گرفتن در معرض اشعه ماورا بنفش

  • سومین دلیل مهم از دلایل استفاده از ضد آفتاب

اشعه ماورا بنفش از طریق قرار گرفتن در معرض نور خورشید، سولاریوم و لامپ آفتابی (مخصوص حمام آفتاب) به پوست شما می رسند و به DNA سلول های پوست آسیب می رسانند. با اینکه اشعه ماورا بنفش تنها قسمت بسیار کمی از اشعه خورشید را تشکیل می دهد، اما آنها اصلی ترین عامل آسیب دیدگی خورشید بر روی پوست شما هستند.

آفتاب سوختگی مخصوصاً در دوران کودکی مضر است. برنزه کردن در محیط داخلی نیز ایمن تر از واقعی نیست. کمیسیون تجارت فدرال (FTC) می گوید هرگونه ادعای صنعت سولاریوم مبنی بر ایمن، سالم بودن و برطرف کردن چین و چروک، روش “برنز” مطلق است.

 

4. خال

  • چهارمین دلیل مهم از دلایل استفاده از ضد آفتاب

خال لزوماً حساسیت به سرطان پوست را نشان نمی دهد. اما افرادی که خال های زیادی دارند، بیشتر به ملانوم مبتلا می شوند. باید مراقب تمام خال ها، مراقب تغییر شکل، تغییر رنگ یا تغییر اندازه آنها باشید.

 

5. پوست و مو

  • پنجمین دلیل مهم از دلایل استفاده از ضد آفتاب

افرادی با موهای قرمز یا بور، چشمان آبی یا سبز یا پوستی که به راحتی می سوزد یا کک و مک دارد، خطر بیشتری برای ابتلا به ملانوم دارند.

 

6. سابقه خانوادگی

  • ششمین دلیل مهم از دلایل استفاده از ضد آفتاب

حدود 10 درصد از افراد مبتلا به ملانوما سابقه خانوادگی این بیماری را دارند. اگر والدین، خواهران یا برادران فرد ملانوم داشته باشند این خطر افزایش می یابد. در برخی از خانواده ها، این خطر ممکن است از سرگرمی ها و شیوه های زندگی مشترک (به عنوان مثال قایق سواری یا ماهیگیری) ناشی شود، اما در بعضی دیگر، این گرایش ژنتیکی است.

 

7. سیستم ایمنی ضعیف

  • هفتمین دلیل مهم از دلایل استفاده از ضد آفتاب

هر بیماری که سیستم ایمنی بدن را ضعیف کند می تواند در احتمال ابتلا به ملانوم در فرد نقش داشته باشد.

 

8. سن

  • هشتمین دلیل مهم از دلایل استفاده از ضد آفتاب

آسیب پوستی در طول عمر فرد جمع می شود، بنابراین منطقی است که ملانوم در افراد مسن بیشتر اتفاق می افتد. میانگین سنی که یک فرد آزمایش تشخیص سرطان پوست می دهد 63 سال است. با این حال، ملانوم یکی از شایع ترین سرطان ها در افراد کمتر از 30 سال، به ویژه زنان جوان است.

 

9. ارتباط جنسیتی

  • نهمین دلیل مهم از دلایل استفاده از ضد آفتاب

قبل از 50 سالگی، خطر ابتلا به سرطان پوست در زنان بیشتر از مردان است. اما بعد از 50 سالگی، مردان در معرض خطر بیشتری قرار دارند.

 

10. انواع سرطان پوست

  • دهمین دلیل مهم از دلایل استفاده از ضد آفتاب

انجمن سرطان آمریكا گزارش می دهد كه هر ساله بیش از 6 میلیون نفر در ایالات متحده یك نوع سرطان پوست را تشخیص می دهند و این بیماری را به عنوان شایع ترین سرطان در پوست تشخیص می دهد.

سه نوع عمده سرطان پوست، کارسینوم سلول بازال (BCC)، کارسینوم سلول سنگفرشی (SCC) و ملانوم است.

سرطان کارسینوم سلول بازال در قسمت هایی از بدن که در معرض آفتاب قرار گرفته اند ظاهر می شود. در صورت تشخیص و درمان به موقع به ندرت به سایر نقاط بدن گسترش می یابد. سرطان کارسینوم سلول سنگفرشی یک سرطان پوست با رشد نسبتاً کند است که می تواند به بافت ها، استخوان ها و غدد لنفاوی گسترش یابد، جایی که مبارزه با آن دشوار است. با این حال، در صورت تشخیص زود هنگام، SCC قابل درمان است.

ملانوما می تواند در هر نقطه از بدن ظاهر شود و سریعترین رشد سرطان پوست است. این سرطان می تواند از طریق سیستم لنفاوی، رگهای خونی یا هر دو گسترش یابد، جایی که می تواند به بافت زیر جلدی، غدد لنفاوی، ریه ها، کبد، استخوان یا مغز برسد.

اگر ملانوم زود تشخیص داده شود و درمان شود، معمولاً قابل درمان است. با این حال، هنگامی که به سایر قسمت های بدن سرایت می کند، می تواند کشنده باشد.

 

کلام اخر

با اینکه هیچ کالایی وجود ندارد که برای همه افراد مناسب باشد، اما استفاده از ضد آفتاب یکی از بهترین راه ها برای محافظت از پوست در برابر اشعه ماورا بنفش خورشید است. اگر قصد دارید تابستان امسال زیر نور آفتاب از آن لذت ببرید، ضد آفتاب مناسب برای پوست خود را بشناسید، آن را به پوست خود بزنید و هر دو ساعت تجدید کنید.

 

داروخانه اینترنتی ویتامین ث در خدمت شماست تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

دیگر محصولات داروخانه اینترنتی ویتامین ث برای مراقبت از پوست و مو

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *