ارسال رایگان برای سفارشات بالای 500 هزار تومان

ارسال رایگان برای سفارشات بالای 500 هزار تومان

تنظیم چربی پوست سر

چطور تنظیم چربی پوست سر را انجام دهیم؟

فهرست محتوا

تنظیم چربی پوست سر راهکارهایی دارد که می توانید آن ها را در این مقاله بخوانید. ما در داروخانه آنلاین ویتامین ث افتخار آشنایی با شما را داریم. در این مقاله در تلاشیم به شما کمک کنیم قبل از خرید محصول مورد نیازتان با داشتن اطلاعات لازم و کافی درباره محصول، بتوانید انتخابی درست و رضایت بخش داشته باشید. در ادامه با ما همراه باشید:

تنظیم چربی پوست سر چطور انجام می شود؟

همه ما حداقل یک بار با موهای چرب برخورد کرده ایم و خیلی آزارمان داده است. البته اگر راهی برای خلاص شدن از موهای چرب باشد آن وقت شما چه میکنید؟ یکی از بهترین راه های خلاص شدن از موهای چرب این است که از موهای چرب به درستی نگهداری کنیم. این ایده دقیقا جدید نیست البته در سالهای اخیر محبوبیت بیشتری پیدا کرده است. روش عادت دادن مو برای کاهش استفاده از شامپو در جهت کاهش چربی مو است. زیرا مواد موجود در شامپو می توانند تجمع کرده و باعث ایجاد چربی شوند. گرچه انجام این کار ممکن است به راحتی نباشد البته چند کار هست که می توانیم برای کم کردن چربی موهایمان به مرور زمان انجام دهیم.

عادت دادن مو یعنی چه؟

عادت دادن مو یا پوست سر روشی است که در آن باید فقط در هفته یک بار موهایتان را بشویید. البته وجود یک سری مواد افزودنی می تواند موهای شما را خشک کند. بنابراین با کاهش شست و شو می توان موها را به حالت طبیعی برگرداند. تونیا اس لین متخصص شیمی فرمولاسیون که در زمینه مراقبت از مو نیز متخصص است میگوید مو پوست سر در این روش از چربی کمتری برخوردار می شود.

آیا این روش برای تنظیم چربی پوست سر کارساز است؟

ترفور ایوانز متخصص حوزه لوازم آرایشی میگوید در روش عادت دادن مو هیچ اطلاعات علمی در دسترس نیست. او میگوید که باید در ابتدا به تجمع سبوم طبیعی در مو و پوست سر فکر کنید. درون فولکیول های سر غده سباسه وجود دارد که ترشحاتی را بر روی پوست و مو انجام می دهد. این یک روند طبیعی است اما ترشحات نیز ادامه دار خواهند بود و این جزو بخشی از فیزیولوژی بدن است. با این حال استفاده از شامپوی کمتر معمولا ضرری ندارد ولی باید نکات مربوط به مو را نیز رعایت کنید.

نکات مربوط به تنظیم چربی پوست سر

نکات مربوط به تنظیم چربی پوست سر

1. هر چند وقت یک بار باید به موهای خود شامپو بزنیم؟

واقعیت این است که رویکرد درستی در این مورد وجود ندارد. البته بستگی به این دارد که هر چند وقت یکبار موهایتان را می شویید. میزان سبوم شما نسبت به فرد دیگر تفاوت دارد. ولی شست و شوی روزانه به خصوص برای مو های فر ایده آل نیست. چون میزان سبوم تولیدی به ژنتیک بدن بستگی دارد.

البته بسیاری از آرایشگرها معتقد هستند که وقتی هر چند وقت یکبار موهایتان را می شورید. در واقع با این کار باعث کاهش تجمع چربی روی مو می شوید. از خشک شدن مو و ایجاد چربی روی مو جلوگیری می کنید. در روش عادت دادن مو متوجه می شویم که با شامپو زدن کمتر، پوست سر خشک نخواهد شد.

بخش مربوط به غدد چربی باید در این بخش بررسی گردد. افرادی که بیش از پنج بار در هفته موهایشان را می شویند. باید به سه بار کاهش دهند چون برایشان مناسب می باشد. همچنین باید از دوش گرفتن با آب داغ خود داری کنید.

چون باعث خشک شدن پوست سرتان می شود و غدد چربی را برای تولید سبوم بیشتر تحریک میکند. اگر تفاوتی در این امر برایتان مشاهده نشد. باید گفت دو بار شستن مو در هفته نیز ممکن است برایتان کار ساز نباشد.

2. از چه نوع شامپویی می توانیم استفاده کنیم؟

نوع شامپو نیز مهم است چون بعضی شامپوها از مواد نگهدارنده استفاده میکنند که باعث خشکی و تولید سبوم بیشتر می شود. البته می توانید برای راحتی کار از یک شامپوی صحیح که با روغن آووکادو ساخته شده استفاده کنید تا رطوبت موهایتان را حفظ کند.

3. روش عادت دادن مو و نوع موهای شما

البته اصرار های زیادی در این امر وجود دارد که عادت دادن مو میتواند برای بیشتر بافت ها موثر باشد. ولی باید یک روال سازگار و مناسب را در این امر در نظر بگیرید تا موهایتان حالت مخصوص خودشان را بگیرند. اما افرادی که موهای مجعد و یا موج دار دارند نباید موهایشان را روزانه بشورند.

چربی پوست سر می تواند بر بافت موهای موج دار در مقایسه با موهای صاف بیشتر تاثیر گذار باشد.

4. اگر موهای طبیعی داشته باشیم هر چند وقت یک بار باید موهایمان را بشوییم؟

افرادی که مو های فر دارند نباید بیش از یک تا دو بار در هفته موهای خودشان را بشویند ولی از نظر بافتی دارای الگوی متفاوت تری نیز هستند. افراد دارای موی نازک و فر ممکن است شامپویی را انتخاب کننده که هم بیشتر کف کند و هم مرطوب کننده است. فقط دو بار در هفته باید آن را استفاده نمایند.

افرادی که موهایی دارای بافت ضخیم دارند باید از نرم کننده و یک بار در هفته هنگام شست و شو از آن استفاده نمایند. به همان اندازه موهایتان را شامپو بزنید که موهایتان نیاز دارد، چون روغن های موجود در مو برایتان نیز مفید هستند. البته باید از روغن های طبیعی برای موهای خود استفاده کنید.

لیست شامپوهای مناسب موهای خشک در داروخانه اینترنتی ویتامین ث

آیا عادت دادن مو برای موهای نازک نیز کاربرد دارد؟

افرادی که موهای موجی و حتی صاف و نازک دارند. در واقع می توانند بیشتر شامپو بزنند. همچنین باید شامپویی را انتخاب کنید که باعث نشود پوست شما سریعتر خشک شود. البته باید از نرم کننده ها نیز استفاده کنید. ولی نه به مقدار زیاد چون باعث می شود موهایتان چربی زیادی تولید کند. البته اگر شما موهای نازکی دارید. باید هفته ای دوبار موهایتان را با آب خنک بشویید و از روغن های مو جهت حالت دادن به موهایتان اکیدا خودداری نمایید.

لیست محصولات نرم کننده برای موهای خشک در داروخانه اینترنتی ویتامین ث

در مورد حالت دهنده های گرماده چه طور فکر می کنید؟

اگر میخواهید شامپو کمتر مصرف کنید باید کاری کنید موهایتان کمتر چربی به خود بگیرد. البته گرما باعث تجمع چربی بیش از حد می شود بنابراین باید یک گزینه مناسب را در این زمینه برای خودتان انتخاب کنید. مثلا می توانید از دستگاه هایی مثل اتو مو جهت حالت دادن به موهایتان استفاده کنید.

اگر گرما برای حالت دهی برایتان مناسب نیست. میتوانید از یک شامپوی خشک در این امر بهره بگیرید تا هم شست  و شو و زمان خود را بیشتر نمایید. همچنین باید از شامپوی خشک به موقع استفاده کنید. اگر موهایتان چرب باشد به درستی کارساز نیست و باید دو تا سه روز یک بار این کار را انجام دهید.

البته باید از این کار مطمئن شوید و اگر پوست سر و موهایتان نیز چرب است باید درهنگام شست و شو با یک سری اسپری هایی موهایتان را ماساژ دهید. به یاد داشته باشید که شامپوی خشک در واقع جایگزین شامپوی سنتی نمی شود (در برخی مواقع، باید دوباره موهای خود را بشویید).

عادت دادن موهای رنگ شده

از آنجا که موهای رنگ شده خشک ترند باید افراد روزانه شامپوی زیادی به موهای رنگ زده خود بزنند. البته اغلب زنان این کار را نمیکنند چون میخواهند رنگ موی خودرا حفظ کنند.

لیست شامپو برای موهای رنگ شده داروخانه اینترنتی ویتامین ث

سخن پایانی درباره تنظیم چربی پوست سر

عادت دادن مو برای همه مناسب نیست. ولی روش هایی وجود دارد که باعث می شود بدون آسیب رساندن به موها، چربی موهایتان را کاهش دهید. باید از محصولات مورد نیازتان در این زمینه استفاده کنید. اگر فکر می کنید موهای چربتان به خاطر مسائل هورمونی می باشد باید حتما با پزشک مشورت نمایید.

اگر این مطلب برای‌تان مفید بود، پیشنهاد می‌کنیم مطلب فواید استفاده از روغن آووکادو برای مو را هم مطالعه کنید. همچنین شما می‌توانید انواع محصولات مراقبت از مو را به صورت آنلاین از داروخانه آنلاین ویتامین ث خریداری و درب منزل تحویل بگیرید.

0 0 رای ها
امتیاز به مقاله

به اشتراک بگذارید

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
    0
    سبد خرید
    سبد شما خالی استبازگشت به فروشگاه