دسته‌بندی نشده

عوارض و مزایای مکمل های منیزیم همراه با دوز توصیه شده؛ پاسخ به سوالات شما

عوارض و مزایای مکمل های منیزیم

عوارض و مزایای مکمل های منیزیم همراه با دوز توصیه شده در این مقاله. ما در داروخانه اینترنتی ویتامین ث به سوالات شما پاسخ می دهیم.

ما در داروخانه اینترنتی ویتامین ث افتخار آشنایی با شما را داریم. در این مقاله در تلاشیم به شما کمک کنیم قبل از خرید محصول مورد نیازتان با داشتن اطلاعات لازم و کافی درباره محصول، بتوانید انتخابی درست و رضایت بخش داشته باشید. در ادامه با ما همراه باشید:

منیزیم یک ماده معدنی حیاتی برای عملکرد مناسب بدن است. از آنجایی که بدن نمی تواند این ماده حیاتی را تولید کند. بنابراین باید آن را از رژیم غذایی دریافت کرد. برای دریافت مقدار کافی از این ماده مغذی ضروری، توصیه می شود مردان و زنان به ترتیب 400 الی 420 میلی گرم و 320 الی 360 میلی گرم در روز و بسته به سن افراد منیزیم دریافت کنند.

می توانید با خوردن مواد غذایی سرشار از منیزیم یا با مصرف مکمل ها به این هدف برسید. این مقاله به بررسی مزایا، عوارض جانبی و دوزهای توصیه شده مکمل های منیزیم می پردازد.

 

معرفی منیزیم

منیزیم چهارمین ماده معدنی است که به وفور در جسم ما یافت می شود و بدن بدون آن نمی تواند به درستی کار کند. این ماده مغذی برای صدها فرایند متابولیک و بسیاری دیگر از عملکردهای مهم بدن از تولید انرژی گرفته تا ساخت پروتئین های مهم مانند DN، ضروری است.

منابع غذایی منیزیم شامل حبوبات، آجیل، دانه ها و سبزیجات برگ دار سبز است. مقادیر کمتری از منیزیم در گوشت و ماهی یافت می شود. با این حال، علی رغم اهمیت آن، مطالعات نشان می دهد که تقریبا 50 درصد از مردم سراسر دنیا به اندازه کافی از این ماده معدنی ضروری استفاده نمی کنند.

علاوه بر این، سطوح پایین منیزیم با برخی بیماری ها از جمله دیابت نوع 2، بیماری های قلبی و آلزایمر مرتبط است.

 

مزایای منیزیم برای سلامتی

دریافت منیزیم کافی برای حفظ عملکرد مطلوب بدن بسیار مهم است. اگرچه ممکن است مقادیر کافی از این ماده معدنی را از رژیم غذایی خود دریافت کنید. اما اگر برای تامین نیازهای خود از طریق مصرف مواد غذایی با مشکل مواجه هستید، می توانید مکمل این ماده را مصرف کنید.

مصرف مکمل منیزیم و رفع کمبود آن با مزایای سلامتی مرتبط است. این موارد شامل کاهش خطر ابتلا به بیماری هایی مانند بیماری قلبی و بهبود فشار خون، خلق و خو و کنترل قند خون است.

 

1. کاهش فشار خون از مزایای مکمل های منیزیم

مصرف مکمل های منیزیم ممکن است به کاهش سطح فشار خون کمک کند. مطالعات نشان می دهد که افراد مبتلا به فشار خون بالا ممکن است هنگام مصرف این ماده معدنی بهبودی را تجربه کنند.

در واقع، بررسی 22 مطالعه نشان داد که مکمل روزانه به طور متوسط ​​410 میلی گرم منیزیم با کاهش 3 الی 4 میلی متر جیوه فشار خون سیستولیک (عدد بالا) و کاهش 2 الی 3 میلی متر جیوه در فشار خون دیاستولیک (عدد پایین) همراه است.

به همین ترتیب، یک بررسی اخیر بر روی 34 مطالعه به این نتیجه رسید که مصرف حدود 350 میلی گرم منیزیم در روز به طور متوسط ​​به مدت 3 ماه، فشار خون سیستولیک را به میزان 2 میلی متر جیوه و فشار خون دیاستولیک را 1.78 میلی متر جیوه کاهش می دهد.

 

2. بهبود خلق و خو از مزایای مکمل های منیزیم

برخی از مطالعات میزان پایین منیزیم را با افسردگی مرتبط می دانند، این امر باعث شده است. تا محققان تعجب کنند که آیا مکمل این ماده معدنی می تواند به درمان این بیماری کمک کند یا خیر.

یک آزمایش 12 هفته ای کنترل شده تصادفی در افراد مسن مبتلا به دیابت نوع 2، کمبود منیزیم و افسردگی نشان داد که 450 میلی گرم منیزیم در روز به اندازه یک دوز 50 میلی گرم داروی ضدافسردگی ایمی پرامین در بهبود علائم افسردگی مؤثر است.

یک مطالعه 6 هفته ای دیگر بر روی 126 فرد مبتلا به افسردگی خفیف یا متوسط ​​نشان داد افرادی که روزانه 248 میلی گرم از این ماده معدنی را مصرف می کردند. در کنار درمان عادی خود، بهبود قابل توجهی در علائم افسردگی گزارش کردند.

با این حال، شرکت کنندگان می دانستند که این ماده معدنی را دریافت کرده اند، که می تواند نتایج را منحرف کند. در نهایت، مطالعات بزرگتر و طولانی تری در این زمینه مورد نیاز است.

 

3. کنترل قند خون از مزایای مکمل های منیزیم

منیزیم نقش مهمی در متابولیسم انسولین و گلوکز دارد. بسیاری از افراد مبتلا به دیابت نوع 2 (شرایطی که بر کنترل قند خون تأثیر می گذارد) از نظر این ماده مغذی کمبود دارند. تا حدودی دلیلش این است که سطح بالای قند خون یا انسولین می تواند میزان از دست دادن این ماده مغذی را از طریق ادرار افزایش دهد.

توصیه شده که مصرف مکمل های منیزیم ممکن است مقاومت به انسولین را افزایش دهد. یک مشکل متابولیکی که در آن سلول ها به انسولین پاسخ نمی دهند. انسولین یک هورمون مهم است که به تنظیم سطح قند خون کمک می کند. بنابراین، کاهش مقاومت در برابر انسولین می تواند باعث کنترل بهتر قند خون شود؛ به ویژه در افراد مبتلا به دیابت.

در یک مطالعه 3 ماهه، افراد مبتلا به دیابت نوع 2 که روزانه 300 میلی گرم منیزیم مصرف می کردند. در مقایسه با گروه دارونما، با کنترل قند خون مواجه شده بودند. علاوه بر این، یک بررسی نشان داد که مصرف مکمل های منیزیم برای بیش از چهار ماه تأثیر مفیدی بر حساسیت به انسولین و کنترل قند خون دارد.

اگرچه تحقیقات بیشتری مورد نیاز است. اما مکمل های منیزیم در کنترل قند خون در افراد مبتلا به دیابت نوع 2 مؤثر است.

 

4. کاهش خطر بیماری های قلبی

سطوح پایین منیزیم با افزایش خطر بیماری های قلبی مرتبط است. این امر ممکن است به این دلیل باشد که سطوح پایین این ماده معدنی بر عوامل خطر بیماری های قلبی مانند کنترل قند خون و فشار خون تأثیر منفی می گذارد.

بررسی اخیر بر روی 28 مطالعه به این نتیجه رسید که مکمل های منیزیم با کاهش فشار خون، سطح کلسترول و قند خون ناشتا بر برخی عوامل خطر بیماری های قلبی در افراد مبتلا به دیابت نوع 2 تأثیر مثبت می گذارد. این بدان معناست که مصرف مکمل های منیزیم ممکن است به کاهش عوامل خطر بیماری های قلبی به ویژه افرادی که کمبود منیزیم دارند، کمک کند. هر چند این نتایج امیدوار کننده است. اما مطالعات بیشتری در این زمینه مورد نیاز است.

 

5. بهبود میگرن

سطوح پایین منیزیم با میگرن مرتبط است، وضعیتی که با سردردهای شدید و مکرر مشخص می شود. یک مطالعه 12 هفته ای نشان داد افراد مبتلا به میگرن که روزانه مکمل حاوی 600 میلی گرم منیزیم مصرف می کردند. 42 درصد حملات میگرنی کمتری را تجربه کردند و این حملات شدت کمتری داشتند.

بررسی دیگر بر 5 مطالعه نشان داد که درمان میگرن با 600 میلی گرم منیزیم (دوز سطح بالا) بی خطر و مؤثر است. با این حال، قبل از اینکه توصیه های دوز قطعی برای درمان میگرن ارائه شود. مطالعات بیشتری مورد نیاز است.

 

عوارض جانبی و خطرات منیزیم

اگرچه مکمل های منیزیم به طور کلی بی خطر تلقی می شوند، اما قبل از مصرف آنها باید با پزشک خود مشورت کنید؛ به خصوص اگر بیماری خاصی دارید. مکمل های معدنی ممکن است برای افرادی که از داروهای ادرارآور، داروهای قلبی یا آنتی بیوتیک ها استفاده می کنند ایمن نباشند.

اکثر افرادی که از مکمل های منیزیم استفاده می کنند عوارض جانبی را تجربه نمی کنند. اما می توانند مشکلات روده ای مانند اسهال، حالت تهوع و استفراغ (به ویژه در دوزهای بالا) ایجاد کنند. توجه به این نکته ضروری است که افراد مبتلا به مشکلات کلیوی دارای ریسک بیشتری برای ابتلا به عوارض جانبی حاصل از این مکمل ها می باشند.

علاوه بر این، شواهدی مبنی بر مفید بودن مکمل منیزیم برای افرادی که کمبود این ماده را ندارند، کافی نیستند.

 

دوز توصیه شده منیزیم

رژیم غذایی سرشار از منیزیم شامل مواد غذایی کامل مانند غلات کامل، آجیل ، دانه ها و حبوبات است. اگرچه می توان مقدار توصیه شده روزانه از این ماده معدنی را (400 الی 420 میلی گرم برای مردان و 320 الی 360 میلی گرم برای زنان) تنها از طریق رژیم غذایی دریافت کرد. اما اکثر رژیم های مدرن فاقد این میزان منیزیم هستند.

اگر نمی توانید منیزیم کافی را از طریق رژیم غذایی خود دریافت کنید. و اگر مصرف مکمل آن برای شما بی خطر است، می توانید مکمل منیزیم مصرف کنید.

 

دوز توصیه شده روزانه مکمل منیزیم

دوزهای توصیه شده مکمل های منیزیم، بسته به مارک محصول، 200 الی 400 میلی گرم در روز است. این بدان معناست که یک مکمل می تواند 100 درصد یا بیشتر از نیاز روزانه (RDI) را به شما ارائه دهد.

کارشناسان حد مجاز قابل تحمل 350 میلی گرم در روز برای مکمل منیزیم را تعیین کرده اند. بعید است که پایین تر از این حد مجاز عوارض جانبی گوارشی را تجربه کنید. اگر کمبود منیزیم دارید، ممکن است به دوز بالاتری نیاز داشته باشید. اما قبل از مصرف دوزهای زیاد منیزیم که بیش از میزان مورد نیاز است، باید با پزشک خود مشورت کنید.

 

بهترین مکمل های منیزیم

مکمل های منیزیم دارای اشکال مختلفی هستند که بدن می تواند برخی از آنها را بهتر از بقیه جذب کند.

انواع این ماده معدنی که بهتر جذب می شوند عبارتند از:

  • سیترات منیزیم
  • لاکتات منیزیم
  • آسپارتات منیزیم
  • کلرید منیزیم
  • منیزیم مالات
  • تاورات منیزیم

با این وجود، عوامل دیگری از جمله ژن های فرد و این که کمبود این ماده را دارد یا خیر، نیز می تواند بر جذب تأثیر بگذارد. علاوه بر این، اگرچه بسیاری از مطالعات نشان می دهد که انواع خاصی از مکمل های منیزیم نسبت به بقیه قابل جذب هستند. اما برخی از مطالعات هیچ تفاوتی بین فرمولاسیون های مختلف پیدا نمی کنند.

هنگام خرید مکمل منیزیم، مارک هایی را انتخاب کنید که دارای نشان داروسازی هستند. که نشان می دهد مکمل از نظر قدرت و محتویات آن آزمایش شده است.

 

10 خواص منیزیم برای سلامتی بدن در داروخانه اینترنتی ویتامین ث

 

کلام آخر درباره عوارض و مزایای مکمل های منیزیم

ماده معدنی منیزیم برای حفظ عملکرد مطلوب بدن ضروری است. منابع غذایی منیزیم شامل آجیل، سبزیجات برگ دار سبز، حبوبات و دانه ها است. مصرف کافی منیزیم با کاهش خطر بیماری های قلبی، دیابت نوع 2 و سایر بیماری ها مرتبط است.

در صورت عدم دریافت کافی از این ماده مغذی مهم به تنهایی، مصرف مکمل می تواند به شما در برآوردن نیازهای روزانه کمک کند. در دوزهای زیر 350 میلی گرم در روز عوارض جانبی بعید است. اگر می‌ خواهید مکمل منیزیم را امتحان کنید، ابتدا با پزشک خود صحبت کنید و محصولی را انتخاب کنید که توسط شخص ثالث آزمایش شده است.

 

 

اگر تمایل دارید برای رفع کمبود منیزیم بدن خود از محصولات معتبر استفاده کنید، داروخانه ویتامین ث محصولات متنوعی را به شما پیشنهاد می کند:

لیست محصولات متنوع از مکمل های غذایی از برندهای معتبر برای رفع کمبود منیزیم بدن در داروخانه اینترنتی ویتامین ث

 

 

داروخانه اینترنتی ویتامین ث در خدمت شماست تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

دیگر مکمل های غذایی داروخانه اینترنتی ویتامین ث برای رفع کمبود ویتامین های بدن

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *