ارسال رایگان برای سفارشات بالای 500 هزار تومان

ارسال رایگان برای سفارشات بالای 500 هزار تومان

9 مکمل برای درد مفاصل؛ معرفی مکمل ها در داروخانه آنلاین ویتامین ث

فهرست محتوا

9 مکمل برای درد مفاصل در داروخانه اینترنتی ویتامین ث را در در این مقاله معرفی کردیم. و به تمام سوالات شما در این زمینه پاسخ دادیم.

ما در داروخانه آنلاین ویتامین ث افتخار آشنایی با شما را داریم. در این مقاله در تلاشیم به شما کمک کنیم قبل از خرید محصول مورد نیازتان با داشتن اطلاعات لازم و کافی درباره محصول، بتوانید انتخابی درست و رضایت بخش داشته باشید. در ادامه با ما همراه باشید:

بسیاری از افراد دچار درد مزمن مفصلی در نواحی مختلف از جمله زانو، دست، آرنج، شانه ها و غیره می باشند. در بیشتر موارد، این درد ناشی از شایع ترین نوع آرتریت، آرتروز می باشد. مسکن هایی مانند استامینوفن یا داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی مانند ایبوپروفن معمولاً اولین انتخاب برای تسکین درد مفاصل هستند.

همچنین ده ها مکمل وجود دارند که ادعا می شود درد مفاصل را درمان می کنند، اما کدام یک در واقع مؤثر است؟ در این مقاله به بررسی 9 مورد از بهترین مکمل ها برای تسکین درد مفاصل می پردازیم.

9 مکمل برای درد مفاصل

1. زردچوبه

زردچوبه یکی از محبوب ترین مکمل ها برای درمان درد از جمله درد مفاصل ناشی از آرتروز است. اثرات تسکین دهنده آن به ترکیب شیمیایی موجود در زردچوبه به نام کورکومین نسبت داده می شود. به نظر می رسد کورکومین دارای اثرات ضد التهابی است. اگرچه تحقیقات روی زردچوبه برای درد مفاصل محدود است، اما مطالعات نشان داده اند که علائم درد مفاصل را بیشتر از دارونما بهبود می بخشد و با اثرات ایبوپروفن قابل مقایسه است.

امتحان کنید: زردچوبه معمولاً در دوز 500 میلی گرم، دو تا چهار بار در روز مصرف می شود.

 

2. روغن ماهی

روغن ماهی حاوی اسیدهای چرب امگا 3 دوکوزاهگزانوئیک اسید و ایکوزاپنتانوئیک اسید است که دارای اثرات ضد التهابی هستند. بررسی تحقیقات بالینی نشان می دهد که مصرف مکمل روغن ماهی باعث کاهش علائم مانند درد مفاصل در مبتلایان به روماتیسم مفصلی می شود. اما به نظر نمی رسد علائم آرتروز را کاهش دهد.

امتحان کنید: دوزهای معمولی روغن ماهی بین 300 تا 1000 میلی گرم در روز است.

 

3. گلوکوزامین

گلوکوزامین جزء طبیعی غضروف است، ماده ای که مانع از ساییدگی استخوان ها به یکدیگر و ایجاد درد و التهاب می شود. همچنین ممکن است از تجزیه غضروف که ممکن است با آرتریت اتفاق بیفتد جلوگیری کند. بسیاری از مکمل ها، با هدف درمان درد مفاصل، حاوی گلوکوزامین هستند که یکی از بهترین مکمل ها برای آرتروز است. اما با وجود این تحقیقات، هنوز سؤالاتی در رابطه با چگونگی عملکرد آن وجود دارد.

دو نوع گلوکوزامین در مکمل ها وجود دارد: گلوکوزامین هیدروکلراید و گلوکوزامین سولفات. یک متاآنالیز نشان داد که محصولات حاوی گلوکوزامین هیدروکلراید کمک چندانی به بهبود درد مفاصل ناشی از آرتروز نمی کنند. مطالعه دیگری نشان می دهد که گلوکوزامین سولفات این علائم را بهبود می بخشد، بنابراین ممکن است گلوکوزامین هیدروکلراید گزینه بهتری باشد.

وقتی گلوکوزامین سولفات برای مدت طولانی مصرف شود، ممکن است به کاهش پیشرفت آرتروز کمک کند. مطالعات نشان می دهد، زمانی که گلوکزامین سولفات برای مدت بیش از سه سال مصرف شود، روند کاهش فضای بین استخوانی، که خود نشانگر وخیم شدن وضعیت می باشد، کندتر خواهد شد.

امتحان کنید: گلوکوزامین سولفات معمولاً یک بار در روز با دوز 1500 میلی گرم (میلی گرم) مصرف می شود. اگر این میزان معده شما را ناراحت می کند، مصرف آن را به سه دوز 500 میلی گرم در روز تغییر دهید.

 

4. کندرویتین

همانند گلوکوزامین، کندرویتین یک ساختار سازنده غضروف است. همچنین ممکن است از تجزیه غضروف ناشی از آرتروز جلوگیری کند. بسیاری از مطالعات بالینی نشان داده اند که کندرویتین می تواند درد و سفتی مفاصل را در افراد مبتلا به آرتروز کاهش دهد. حدود 53 درصد افرادی که کندرویتین مصرف می کردند، درد ناحیه زانو به میزان 20 درصد و بیشتر کاهش یافت.

کندرویتین سولفات همچنین ممکن است در صورت مصرف طولانی مدت، پیشرفت آرتروز را کند سازد. مطالعات نشان می دهد دریافت این ترکیب بیش از دو سال، سبب کند شدن روند از بین رفتن فضای بین استخوانی و تحلیل غضروف می گردد.

مکمل های ترکیبی اغلب کندرویتین را با گلوکوزامین ترکیب می کنند. برای تعیین اثربخشی مکمل های ترکیبی در مقایسه با خود مکمل به تنهایی، تحقیقات بیشتری لازم است.

امتحان کنید: کندرویتین معمولاً در دوزهای 400 تا 800 میلی گرم، دو یا سه بار در روز مصرف می شود.

 

5. SAMe

اس آدنوزیل متیونین (SAMe) مکملی است که معمولاً برای کمک به علائم افسردگی و آرتروز استفاده می شود. کبد به طور طبیعی SAMe را از آمینو اسیدی به نام متیونین تولید می کند. این ترکیب عملکردهای مختلفی دارد، از جمله کمک به تولید و ترمیم غضروف.

وقتی SAMe به عنوان مکمل مصرف شود، می تواند به علائم درد مفاصل ناشی از آرتروز کمک کند. این مکمل ممکن است به اندازه داروی ضد التهابی سلکوکسیب (سلبرکس) مؤثر باشد. در مطالعه ای در سال 2004، مصرف سلکوکسیب در یک ماه علائم بهبود بیشتری را نسبت به SAMe نشان داد. اما در ماه دوم مصرف، درمان ها قابل مقایسه بود.

امتحان کنید: SAMe معمولاً در دوزهای 200 تا 400 میلی گرم سه بار در روز مصرف می شود. به خاطر داشته باشید که ممکن است مدتی طول بکشد تا به نتیجه مطلوب برسید.

 

6. بوسولیا

بوسولیا، که به کندر هندی نیز شناخته می شود ، معمولاً برای درد ناشی از آرتروز استفاده می شود. مواد شیمیایی موجود در این عصاره به نام اسید بوسولیا دارای اثرات ضد التهابی هستند. مطالعات بالینی نشان داده اند که عصاره بوسولیا علائم درد را در افراد مبتلا به آرتروز بیشتر از دارونما بهبود می بخشد.

امتحان کنید: در مطالعاتی که به استفاده از بوسولیا برای درد مفاصل پرداخته اند، از دوزهای 100 میلی گرم یک بار در روز تا 333 میلی گرم سه بار در روز استفاده شده است.

 

7. ASU

مکمل آووکادو-سویا (ASU) به نوعی عصاره روغن آووکادو و سویا اشاره دارد که ممکن است از تجزیه غضروف جلوگیری کند. همچنین ممکن است به ترمیم غضروف کمک کند. مطالعات بالینی نشان می دهد که ASU علائم درد را در افراد مبتلا به آرتروز بیشتر از دارونما بهبود می بخشد.

 

8. پنجه شیطان

پنجه شیطان، که هارپاگوفیتوم نیز نامیده می شود، حاوی ماده ای شیمیایی به نام هارپاگوزید است که اثرات ضد التهابی دارد. مصرف این گیاه ممکن است به درد مفاصل ناشی از آرتروز کمک کند. در یک مطالعه، پنجه شیطان به اندازه یک داروی ضدالتهابی به نام دیاسرین عمل کرد. با این حال، از آنجا که تحقیقات زیادی در مورد اثرات این مکمل بر روی آرتروز انجام نشده است، نیازمند بررسی های دقیق تر و با کیفیت بالاتری می باشد.

امتحان کنید: در بیشتر مطالعات مربوط به گیاه پنجه شیطان، از دوزهای 600 تا 800 میلی گرم، سه بار در روز استفاده شده است.

 

9. متیل سولفونیل متان

متیل سولفونیل متان (MSM) یکی دیگر از ترکیبات متداول در مکمل هایی است که گفته می شود به درد مفاصل کمک می کند. در یکی از تحقیقات انجام شده، مصرف  MSM درد و عملکرد را در افراد مبتلا به آرتروز در مقایسه با مصرف دارونما، بهبود بخشید.

امتحان کنید: دوزهای معمولی MSM بین 1500 تا 6000 میلی گرم در روز متغیر است، گاهی اوقات به دو دوز تقسیم می شود.

 

نکاتی در مورد انتخاب مکمل

برای انتخاب مکمل جهت درد مفاصل، گزینه های متعدد و زیادی وجود دارد. بسیاری از این مکمل ها حاوی چندین ماده هستند. به خاطر داشته باشید که فهرست طولانی مواد تشکیل دهنده همیشه نشانگر محصول بهتر نیست. همچنین، این مکمل ها تحت نظارت سازمان غذا و دارو نیستند، بنابراین برچسب ها را با دقت بخوانید.

در برخی موارد، مواد افزودنی مزایای اثبات شده ای برای سلامت مفصل ندارند. برخی دیگر ممکن است حاوی چندین ماده مفید مانند گلوکوزامین و کندرویتین باشند. اما شواهد زیادی وجود ندارد که نشان دهد مصرف مکمل های حاوی چندین ماده مؤثرتر از مصرف یک ماده می باشد.

قبل از انتخاب مکمل، با پزشک یا داروساز در مورد سایر داروهایی که مصرف می کنید مشورت کنید تا آنها بتوانند تداخلات احتمالی را بررسی کنند. برخی مکمل های مفصلی می توانند با داروهای خاصی مانند رقیق کننده خون تداخل داشته باشند.

 

اگر تمایل دارید از مکمل های معتبر برای بهبود درد مفاصل استفاده کنید، داروخانه ویتامین ث محصولات متنوعی را به شما پیشنهاد می کند:

لیست محصولات متنوع از مکمل های بهبود درد مفاصل از برندهای معتبر در داروخانه اینترنتی ویتامین ث

 

 

داروخانه آنلاین ویتامین ث در خدمت شماست تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

دیگر مکمل های غذایی داروخانه اینترنتی ویتامین ث برای رفع کمبود ویتامین های بدن

0 0 رای ها
امتیاز به مقاله

به اشتراک بگذارید

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
    0
    سبد خرید
    سبد شما خالی استبازگشت به فروشگاه