ارسال رایگان برای سفارشات بالای 500 هزار تومان

ارسال رایگان برای سفارشات بالای 500 هزار تومان

12 نکته برای مراقبت کردن از انواع مو در مردان – داروخانه اینترنتی ویتامین ث

فهرست محتوا

مراقبت کردن از انواع مو در مردان؛ 12 نکته ساده وجود دارد که همه مردان با هر نوع مویی می توانند از آن ها بهره بگیرند.

ما در داروخانه اینترنتی ویتامین ث افتخار آشنایی با شما را داریم. در این مقاله در تلاشیم به شما کمک کنیم قبل از خرید محصول مورد نیازتان با داشتن اطلاعات لازم و کافی درباره محصول، بتوانید انتخابی درست و رضایت بخش داشته باشید. در ادامه با ما همراه باشید:

موهای سالم برای مراقبت کردن از انواع مو در مردان

داشتن موهای سالم یک ویژگی مثبت است و مردان و زنان باید با انجام یک سری کارها به آن دست یابند. در این مورد هیچ تفاوتی میان زن و مرد وجود ندارد. در عوض مردان و زنان با روش های مختلفی به موهای خودشان می رسند و مردان معمولا دوست دارند مو های خشکی داشته باشند.

زنان سعی می کنند بیشتر به موهایشان برسند. البته ممکن است افراد از یک سری ابزارهای گرماده استفاده کنند و موهایشان را رنگ نمایند و زنان بیشتر وقت خودشان را در سالن های زیبایی میگذرانند. اگر شما مرد هستید و میخواهید به موهای خودتان برسید باید مطالعاتی انجام دهید و نحوه مراقبت از موهایتان را بیاموزید.

نحوه ایجاد روتین مراقبت از مو مناسب و خوب

این مورد شامل یکسری تکنیک هایی است که برای مراقبت از مو و جلوگیری از خشکی پوست سر و حتی ریزش مو و سایر بیماری های مربوط به مو استفاده میگردد. البته برای اینکه از یک سری روش های صحیح برای موهایتان بهره بگیرید باید یک سری نکات اساسی را رعایت نمایید.

12 نکته برای مراقبت کردن از انواع مو در مردان

1. پوست سرتان را همیشه تمیز نگه دارید

 • اولین نکته برای مراقبت کردن از انواع مو در مردان

پوست سر سالم یک پوست تمیز می باشد. البته در این زمینه دکتر متیو لوپرستی که جراح پیوند مو است می گوید که اگر پوست سر به طور منظم تمیز نشود. تعادل میکروبیوم بدن انسان نیز به هم می خورد. این مورد میتواند تعداد باکتری ها را افزایش دهد و باعث التهاب شود که میت واند تاثیری منفی بر فولیکول های مو می گذارد.

حتما باید مطمئن شوید موهایتان را زیاد نمی شویید. چون با این کار چربی طبیعی موهایتان را از دست میدهید. البته بستگی به موهایتان نیز دارد که هر هفته چند بار موهایتان را می خواهید بشویید.

نحوه شستشوی صحیح مو – راهنمای کامل طریقه شستشوی مو برای سلامتی و شادابی موها

2. بر روی محصولات با کیفیت سرمایه گذاری کنید

 • دومین نکته برای مراقبت کردن از انواع مو در مردان

این مورد شامل تمام چیزهایی است که شما بر روی موهای خود میگذارید و از شامپو تا موارد حالت دهنده را نیز شامل می شود. اگر نوع موهایتان که شامل موهای صاف و موج دار و نازک و خشک است. می توانید بهترین محصول را برای خودتان انتخاب نمایید.

شامپو موهای وزدار ویتا فریز درمالیفت  

لیست شامپوهای مناسب موی چرب

لیست شامپوهای مناسب موی خشک

3. از یک جا کارتان را شروع نمایید

 • سومین نکته برای مراقبت کردن از انواع مو در مردان

این را باید به شما بگوییم که مراقبت کردن از موهایتان زیاد وقت گیر نیست. اگر شما زیاد نگران این هستید که موهایتان کمی شکننده و یا سفید شده است باید آن را به خوبی مورد بررسی قرار دهید.

و اینکه در این زمینه راه حل هایی وجود دارد که باعث می شود شما وقتتان را بیخود در حمام تلف نکنید.

4. ثابت قدم باشید در مراقبت کردن از انواع مو در مردان

 • چهارمین نکته

این قسمت تفاوت بین ظاهر خوب و بد را نشان میدهد. موی آقایان در سر و پشت گردن و کنار گوش ها و حتی نزدیک ریش رشد میکند.  باید برای تمیز نگه داشتن مو، آقایان ثابت قدم عمل نمایند.

5. برای موهای مشکی چه باید کرد

 • پنجمین نکته برای مراقبت کردن از انواع مو در مردان

انواع مختلفی از موهای مشکی وجود دارد که عبارتند از: مو های صاف و موج دار و مجعد. هر نوع مو مراقبت خاص خودش را میخواهد. جان ریتولد در این زمینه میگوید:  استفاده از نرم کننده ها میتواند برای مو مفید باشد البته باید شامپو فقط یکی دوبار در هفته استفاده گردد.

البته این مورد به موهای موج دار نیز مرتبط است. اگر شما دوست دارید موهای خود را کوتاه کنید. هر سه هفته کوتاهشان نمایید چون این کار به زیبایی شما کمک میکند.  همچنین این مقدار زمان برای کوتاه کردن مو مفید است. اگر موهایتان بلند است مهم است که از محصولاتی استفاده کنید که بیشتر برای موهای مشکی کاربرد دارد.

شما می توانید در این امر از روغن آووکادو استفاده نمایید چون باعث مراقبت از پوست و زیبایی مو می شود.

محصولات دارای عصاره آووکادو در داروخانه اینترنتی ویتامین ث

6. برای موهای بلند چه باید کرد

 • ششمین نکته برای مراقبت کردن از انواع مو در مردان

برای موهای بلند آسان ترین راه ها جهت مراقبت از آن ها وجود دارد. شما مجبور نیستید که موهایتان را هر موقع کوتاه کنید. باید هر 12 هفته یک بار اصلاح کردن را انجام دهید. با این کار موهایتان از انتها بلندتر می شوند. در این امر گفته شده است که باید موهایتان را هنگام کوتاه کردن فرم دهید چون فرم دادن به موهای بلند کوتاه کردنشان را آسان میکند.

از محصولات نرم کننده برای موهایتان استفاده نمایید. البته شما باید از سشوار یا دستگاه صاف کننده مو نیز استفاده نکنید. چون ممکن است به مو آسیب بزند و خشک کردن مو از طریق هوا آسان ترین راه می باشد.

محصولات نرم کننده داروخانه اینترنتی ویتامین ث

7. برای موهای سفید چه باید کرد

 • هفتمین نکته برای مراقبت کردن از انواع مو در مردان

ممکن است از این مورد خوشتان نیاید ولی سفید شدن مو بخش طبیعی از پیر شدن است. همچنین افراد قبل از 50 سالگی موهای سفیدشان رشد میکند و این مورد به دلیل کاهش تولید ملانین در مو است. ملانین رنگدانه ای است که رنگ مو و پوست شما را به حالت تیره در می آورد. وقتی موهایتان ملانین نداشته باشد موهایتان خشک می شوند.

البته با مراقبت و تغذیه درست می توانید موهایتان را درمان نمایید یا اینکه میتوانید قبول کنید که موهایتان سفید است. می توانید برای این کار از رنگ مو نیز استفاده کنید. البته هر چه زمان بگذرد سفیدی مو مشخص تر می شود.

برای حفظ رنگ مو باید از شامپوی مناسب استفاده کنید و هر چهار هفته پیش آرایشگر بروید و ممکن است دلتان بخواهد که در خانه موهایتان را رنگ نمایید.

لیست شامپوهای مخصوص موهای رنگ شده داروخانه اینترنتی ویتامین ث

8. برای موهای فر چه کار باید بکنیم

 • هشتمین نکته برای مراقبت کردن از انواع مو در مردان

مراقبت از موهای فر کار راحتی نیست ممکن است موهایتان زیاد بشکند و حجم زیادی داشته باشد البته ممکن است موهایتان وز نیز باشد و باید رطوبت را به موهایتان انتقال دهید.

البته باید محصولاتی را انتخاب کنید که بافت موهایتان را تقویت میکند و باید هدفتان این باشد که موهایتان را بهبود ببخشید. حتما از یک سری نرم کننده برای موهای فر خود استفاده نمایید. چون موهای فر زیاد خشک هستند و نمیتوانند چربی مو را به انتهای پوست سر برسانند.

شامپو موهای وزدار ویتا فریز درمالیفت  

9. نکاتی برای مرطوب سازی مو در مراقبت کردن از انواع مو در مردان

 • نهمین نکته

نوع موهایتان تعیین میکند که چه قدر شما به مرطوب سازی نیاز دارید البته باید برای موهایتان هنگام شست و شو از نرم کننده استفاده نمایید. استفاده تنها از شامپو نیز باعث شکستگی بیشتر موهایتان می گردد.

در  حالیکه شما فقط به یک نرم کننده صحیح نیاز دارید. اگر بافت مویتان خوب است باید از محصولاتی استفاده کنید که به موهایتان آسیب نرساند. برای موهای با بافت درشت نیز باید از آب و رطوبت بهره بگیرید و هر چند مدت از یک سری ماسک های نرم کننده استفاده کنید. همچنین می توانید از طریق غذا برخی مکمل های آبرسان موهایتان را تقویت نمایید.

محصولات نرم کننده داروخانه اینترنتی ویتامین ث

10. برای پوست خشک سر چه باید کرد

 • دهمین نکته برای مراقبت کردن از انواع مو در مردان

تعدادی از موارد مانند عدم نوشیدن آب کافی و حتی اگزما می تواند باعث خشکی پوست سر شود. برای جلوگیری از خشک شدن پوست سر می توانید از یک سری محصولات مناسب در این امر بهره ببرید. در این زمینه روغن درخت چای می تواند مفید باشد چون دارای خاصیت ضدعفونی کننده و ضد قارچی و آنتی بیوتیک است.

باید هر روز استفاده کنید تا خشکی پوست سرتان برطرف گردد و اینکه با مصرف این روغن بتوانید کم کم شامپوی خودتان را نیز استفاده نمایید. همچنین میتوانید برای این کار از روغن نارگیل و روغن درخت چای و یا آلوئه ورا استفاده نمایید.

لیست محصولات مخصوص پوست سر خشک در داروخانه اینترنتی ویتامین ث

11. برای موهای چرب چه کار باید کرد

 • یازدهمین نکته برای مراقبت کردن از انواع مو در مردان

هیچ کس دوست ندارد موهای چرب داشته باشد.  البته این مورد به دلیل تولید بیش از حد سبوم است که چربی سر نیز نامیده می شود. این مورد نیز می تواند در اثر شستن بیش از حد موها و عادات بهداشتی مختلف و انجام ورزش نیز ایجاد گردد. یک راه برای برطرف کردن این مورد استفاده از منتول نعناع می باشد.

برای آشنایی بیشتر با سبوم پیشنهاد می کنم مقاله سبوم چیست؟ را بخوانید.

سبوم چیست؟

البته این ماده در شامپوهایی که در داروخانه ها به فروش میرسد یافت میشود و می تواند در این زمینه کمک کننده باشد.

لیست محصولات کنترل کننده سبوم در داروخانه اینترنتی ویتامین ث

12. برای ریزش مو چه کار باید کرد

 • دوازدهمین نکته برای مراقبت کردن از انواع مو در مردان

طاسی یا ریزش موی آندرو ژنتیک موردی است که بیش از نیمی از مردان بالای 50 سال را تحت تاثیر قرار میدهد. البته این مورد عزت نفس مردان را نیز تغییر میدهد. ولی گزینه های درمانی زیادی برایش وجود دارد. کاشت مو یکی از مواردی است که میتواند این مورد را برطرف نماید.

17 روش درمان ریزش مو برای آقایان به همراه راهکارهایی برای پیشگیری

چه هنگام باید با یک فرد حرفه ای در این زمینه مشورت کنیم

شما باید با یک متخصص پوست و مو در ارتباط باشید و هر موقع یکی از موارد زیر را داشتید با او تماس بگیرید:

 • پوست ملتهب سر
 • ریزش  مو
 • کم پشت شدن موها

ریزش مو یعنی اینکه شما روزانه 100 تار موی خود را از دست بدهید که این باعث نگرانی های خاصی می گردد. البته اگر خواستید جراحی بکنید باید اول با یک متخصص مشورت نمایید. چون ممکن است این کار مشکلاتی برای شما پیش آورد.

 

سخن پایانی درباره مراقبت کردن از انواع مو در مردان

مراقبت از مو جزو عاداتی سالم می باشد و باید بتوانید از یک روش صحیح برای نگهداری از موهایتان استفاده نمایید. البته باید تحقیقاتتان را در زمینه ریزش مو و مشکلات مو انجام دهید و با یک متخصص حرفه ای مشورت نمایید.

 

لیست محصولات ضد ریزش مو در داروخانه اینترنتی ویتامین ث

 

 

داروخانه اینترنتی ویتامین ث در خدمت شماست تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

محصولات داروخانه اینترنتی ویتامین ث برای مراقبت از پوست و مو

 

0 0 رای ها
امتیاز به مقاله

به اشتراک بگذارید

guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها