ارسال رایگان برای سفارشات بالای 500 هزار تومان

ارسال رایگان برای سفارشات بالای 500 هزار تومان

8 مورد از بهترین مکمل های تقویت کننده تستوسترون؛ معرفی مکمل ها

فهرست محتوا

مکمل های تقویت کننده تستوسترون؛ 8 مورد از بهترین آن ها را در این مقاله معرفی کردیم.

ما در داروخانه آنلاین ویتامین ث افتخار آشنایی با شما را داریم. در این مقاله در تلاشیم به شما کمک کنیم قبل از خرید محصول مورد نیازتان با داشتن اطلاعات لازم و کافی درباره محصول، بتوانید انتخابی درست و رضایت بخش داشته باشید. در ادامه با ما همراه باشید:

تستوسترون یک هورمون ضروری برای مردان و زنان است، اما نقش آن در مردان از اهمیت بیشتری برخوردار است. این هورمون به سلامت و رشد جنسی مردان، باروری، رشد عضلات، کاهش چربی و سایر جنبه های سلامتی کمک می کند.

سطح تستوسترون در مردان با افزایش سن کاهش می یابد. به نظر می رسد عادات سبک زندگی و عوامل بهداشتی در این امر دخیل هستند. برخی مطالعات ادعا می کنند که مکمل های مختلفی وجود دارند که می توانند سطح  تستوسترون را افزایش دهند و برخی افراد به امید افزایش سطح این هورمون از آنها استفاده می کنند. با این حال، تحقیقات محدودی برای حمایت از استفاده آنها برای این منظور وجود دارد.

هدف این مکمل ها افزایش  تستوسترون یا هورمون های مرتبط مستقیم است یا از تبدیل  تستوسترون به استروژن توسط بدن جلوگیری می کند. در این مقاله 8 مورد از بهترین مکمل های تقویت کننده تستوسترون آورده شده است.

8 مورد از بهترین مکمل های تقویت کننده تستوسترون

1. دی آسپارتیک اسید یکی از مکمل های تقویت کننده تستوسترون

دی آسپارتیک اسید یک آمینو اسید طبیعی است که می تواند سطح  تستوسترون پایین را افزایش دهد. تحقیقات نشان می دهد که این دارو عمدتا با افزایش سطح هورمون تحریک کننده فولیکول و هورمون لوتئینه کننده عمل می کند، و همچنین سلول های لیدیگ در بیضه ها را تحریک می کند تا  تستوسترون بیشتری تولید کنند.

مطالعات مختلف

یک مطالعه نشان داد که مصرف دی آسپارتیک اسید به مدت 12 روز ممکن است تولید هورمون لوتئینه کننده و  تستوسترون را افزایش دهد. همچنین ممکن است انتقال آنها را در سراسر بدن افزایش دهد. دی آسپارتیک اسید می تواند به کیفیت و تولید اسپرم نیز کمک کند. در یک مطالعه 90 روزه، دی آسپارتیک اسید به مردان مبتلا به اختلال در تولید اسپرم داده شد. تعداد اسپرم دو برابر شد و از 8.2 میلیون اسپرم در میلی لیتر به 16.5 میلیون اسپرم در میلی لیتر افزایش یافت.

در مطالعه ای دیگر، ورزشکاران مرد با  تستوسترون سالم، یک برنامه ورزشی روتین 28 روزه را دنبال کردند؛ با این تفاوت که به نیمی‌ از آنها روزانه 3 گرم دی آسپارتیک اسید داده شد. میزان قابل توجهی از افزایش حجم عضلانی در بین هر دو گروه از این ورزشکاران بعد از اتمام دوره دیده شد اما میزان  تستوسترون به هیچ عنوان در افرادی که دی آسپارتیک اسید مصرف کرده بودند افزایش پیدا نکرد.

یک مطالعه در سال 2017 همچنین نشان داد که دی آسپارتیک اسید نه سطح تستوسترون را افزایش می دهد و نه نتایج تمرینات مقاومتی را افزایش می دهد. علاوه بر این، تحقیقات منتشر شده در سال 2020 نشان داد که مصرف 3 گرم دی آسپارتیک اسید بر سطح  تستوسترون در انسان تأثیر نمی گذارد، در حالی که مصرف 6 گرم سطح آن را کاهش می دهد. به طور کلی، تحقیق درباره اینکه آیا دی آسپارتیک اسید می تواند به افرادی که  تستوسترون پایینی دارند یا عملکرد جنسی آنها مختل است کمک کند یا نه، بی نتیجه مانده است.

 

2. ویتامین D

ویتامین D یک ویتامین محلول در چربی است که بدن در تماس با نور خورشید تولید می کند. افرادی که کمتر در معرض نور خورشید قرار می گیرند ممکن است سطح ویتامین D پایینی داشته باشند. ویتامین D به عنوان یک هورمون استروئیدی در بدن عمل می کند. کارشناسان می گویند این ماده برای عملکرد جنسی مردان ضروری است.

افزایش ذخایر ویتامین D ممکن است  تستوسترون را افزایش داده و سایر اقدامات مرتبط با سلامتی مانند کیفیت اسپرم را بهبود بخشد. یک مطالعه ارتباط بین کمبود ویتامین D و  تستوسترون پایین را نشان داد. هنگامی که شرکت کنندگان زمان بیشتری را در آفتاب گذراندند، سطح ویتامین D و  تستوسترون آنها افزایش یافت.

در یک مطالعه دیگر نیز که به مدت یک سال به طول انجامید، 65 مرد به دو گروه تبدیل شده و یک گروه از آنها روزانه 3300 IU ویتامین D مصرف کردند. مقدار ویتامین D در این افراد دو برابر شد و سطوح  تستوسترون بدن آنها نیز با رسیدن از مقدار 10.7 نانومول درهر لیتر به 13.4 نانومول در هر لیتر 20 درصد افزایش داشته است.

برای دریافت ویتامین D بیشتر، خود را بیشتر در معرض نور آفتاب قرار دهید. همچنین می توانید روزانه 3000 IU ویتامین D3 مصرف کنید و مواد غذایی غنی از ویتامین D بیشتری مصرف کنید.

 

3. تریبولوس ترستریس یکی از مکمل های تقویت کننده تستوسترون

تریبولوس ترستریس گیاهی است که قرن ها در طب سنتی مورد استفاده قرار گرفته است. و برخی از دانشمندان در حال بررسی اثرات آن بر سطح  تستوسترون و سلامت جنسی هستند. تحقیقات نشان داده است که این گیاه می تواند سطح  تستوسترون را در حیوانات افزایش دهد، اما به نظر نمی رسد که تأثیر مشابهی در انسان داشته باشد. با این حال، برخی شواهد نشان می دهد که ممکن است عملکرد جنسی و میل جنسی را در مردان و زنان افزایش دهد.

 

4. شنبلیله

شنبلیله یکی دیگر از تقویت کننده های  تستوسترون و دارویی گیاهی به شمار می رود. مطالعه ای در سال 2011 نحوه تأثیر شنبلیله بر عملکرد جنسی و کیفیت زندگی را مورد بررسی قرار داد. محققان به 60 مرد سالم 25 تا 52 ساله هر روز 600 میلی گرم شنبلیله یا قرص دارونما به مدت 6 هفته دادند. شرکت کنندگانی که مکمل شنبلیله را دریافت کردند بعد از پایان دوره مطالعه، افزایش قدرت در خود را گزارش دادند.

علاوه بر این، محققان در سال 2020 به این نتیجه رسیدند که عصاره شنبلیله می تواند سطح  تستوسترون را افزایش دهد.

 

5. زنجبیل

زنجبیل یک ادویه رایج خانگی است که قرن ها در طب جایگزین نقش داشته است. به نظر می رسد مزایای بالقوه زیادی برای سلامتی دارد، مانند کاهش التهاب و سطح کلسترول. یک مطالعه روی موش ها نشان داده است که ممکن است تسسترون را نیز افزایش دهد.

چندین مطالعه به این نتیجه رسیدند که زنجبیل بر سطح  تستوسترون و عملکرد جنسی تأثیر مثبت دارد. در یک مطالعه 30 روزه، محققان دریافتند زنجبیل باعث افزایش  تستوسترون و هورمون لوتئینه کننده در موش های مبتلا به دیابت می شود.

در یک مطالعه، سطح تستوسترون موش ها تقریبا دو برابر شد. یک تیم تحقیقاتی دیگر با افزایش دو برابری میزان زنجبیل به موش ها افزایش  تستوسترون را مشاهده کردند. در یکی از معدود مطالعات انسانی، 75 مرد مبتلا به ناباروری روزانه مکمل زنجبیل مصرف کردند. پس از 3 ماه، آنها افزایش 17 درصدی در سطح  تستوسترون را تجربه کردند و سطح هورمون لوتئینه آنها تقریباً دو برابر شد.

هنگام اندازه گیری سلامت اسپرم، محققان چندین پیشرفت از جمله افزایش 16 درصدی تعداد اسپرم را مشاهده کردند. تحقیقات بیشتری در مورد اینکه چگونه زنجبیل می تواند برای  تستوسترون مفید باشد مورد نیاز است. با این وجود، خوردن زنجبیل بی خطر است و ممکن است فواید بیشمار دیگری برای سلامتی داشته باشد.

 

6. DHEA

دهیدروآپی اندروسترون (DHEA) هورمونی است که در درجه اول توسط غدد فوق کلیوی تولید می شود. این هورمون به کنترل سطح  تستوسترون و استروژن کمک می کند. بسیاری از افراد برای افزایش  تستوسترون از DHEA، که یک استروئید آنابولیک است، استفاده می کنند.

برخی تحقیقات نشان داده اند که مصرف مکمل های DHEA می تواند سطح  تستوسترون را افزایش دهد. با این‌حال، همانند سایر مکمل‌ ها نتایج تا حدی نا مطمئن به نظر می‌رسند. زیرا چندین مطالعات دیگر همین دوز مصرفی از DHEA را مورد آزمایش قرار دادند اما هیچ تاثیری مثبتی را در رابطه با افزایش سطوح  تستوسترون پیدا نکردند.

در حالی که تأثیر DHEA بر سطح  تستوسترون و عملکرد ورزشی مشخص نیست، مصرف DHEA در ورزش های حرفه ای ممنوع است. همانند برخی مکمل های دیگر، ممکن است برای افرادی که سطح DHEA یا  تستوسترون پایینی دارند مفید باشد.

 

7. روی

روی یک ماده معدنی ضروری است که در بیش از 100 فرایند شیمیایی در بدن نقش دارد. تحقیقات نشان داده است که بین روی و سلامت جنسی مردان از جمله سطح  تستوسترون ارتباط نزدیکی وجود دارد. مطالعات سال 2018 نشان می دهند که سطوح پایین روی می تواند بر سلامت جنسی مردان و باروری آنها تأثیر منفی بگذارد.

یک مطالعه نشان داده است که مردان با سطح  تستوسترون پایین و ناباروری می توانند با مصرف 220 میلی گرم سولفات روی دو بار در روز به مدت 1 تا 4 ماه، سطح  تستوسترون خود را بالا ببرند.

 

8. اشواگاندا

اشواگاندا که با نام ویتانیا سومنیفرا نیز شناخته می شود، گیاهی است که در طب سنتی هند مورد استفاده قرار می گیرد. اشواگاندا در درجه اول به عنوان یک آداپتوژن (ماده انطباق پذیر) استفاده می شود. به این معنی که به بدن در کنترل استرس و اضطراب کمک می کند.

یک مطالعه فواید این گیاه را بر کیفیت اسپرم در مردان مبتلا به ناباروری آزمایش کرد. پس از مصرف 5 گرم در روز به مدت 3 ماه، شرکت کنندگان افزایش 10 تا 22 درصدی سطح  تستوسترون را تجربه کردند. علاوه بر این، همسران 14 درصد از شرکت کنندگان باردار شدند.

یک مطالعه دیگر همچنین به این نتیجه رسید که مصرف اشواگاندا باعث بهبود عملکرد ورزشی، افزایش قدرت و همچنین چربی سوزی می‌ شود. در حالی که می ‌تواند به میزان قابل توجهی سطوح  تستوسترون بدن را نیز افزایش دهد. در حال حاضر، به نظر می رسد که مصرف اشواگاندا می تواند با کاهش هورمون استرس کورتیزول به افزایش سطح  تستوسترون در افراد استرسی کمک کند.

 

کلام آخر درباره مکمل های تقویت کننده تستوسترون

تستوسترون برای بسیاری از جنبه های سلامت جنسی و تناسب اندام از اهمیت خاصی برخوردار است. طیف گسترده ای از مکمل های تقویت کننده تستوسترون در دسترس است. اما تنها تعداد کمی از آنها توسط مطالعات علمی پشتیبانی می شود.

به نظر می رسد که بیشتر این مکمل‌ها فقط بر روی افرادی که دچار مشکلاتی مانند کمبود تستوسترون و یا ناباروری هستند تاثیر گذار هستند. برخی از آنها نیز نشان داده ‌اند که می‌ توانند در ورزشکار‌ان مسابقه‌ای، کسانی که معمولا به دلیل رژیم‌ های محدود کننده استرس ‌زا و دوره‌ های تمرینی پر شدت در معرض کاهش  تستوسترون قرار می ‌گیرند، مفید ظاهر شوند.

بسیاری از مکمل ها ممکن است برای افراد سالم و فعال مانند وزنه برداران نیز عمل کنند. اما هنوز شواهد کافی برای تأیید این موضوع وجود ندارد. علاوه بر این، ایمنی طولانی مدت استفاده از اکثر این مکمل ها ثابت نشده است.

 

 

اگر تمایل دارید از مکمل های معتبر برای افزایش سطح تستوسترون استفاده کنید، داروخانه ویتامین ث محصولات متنوعی را به شما پیشنهاد می کند:

لیست محصولات متنوع از مکمل های افزایش سطح تستوسترون از برندهای معتبر در داروخانه اینترنتی ویتامین ث

 

 

داروخانه آنلاین ویتامین ث در خدمت شماست تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

دیگر مکمل های غذایی داروخانه اینترنتی ویتامین ث برای رفع کمبود ویتامین های بدن

 

 

0 0 رای ها
امتیاز به مقاله

به اشتراک بگذارید

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
    0
    سبد خرید
    سبد شما خالی استبازگشت به فروشگاه