ارسال رایگان برای سفارشات بالای 500 هزار تومان

ورود / ثبت نام

ارسال رایگان برای سفارشات بالای 500 هزار تومان

تاثیر ویتامین C در سقط جنین

فهرست محتوا

تاثیر ویتامین C در سقط جنین ، مسئله ی مورد بحث در این مقاله است. در مطلب پیش رو تلاش کردیم تا شما به پاسخ پرسش های اساسی در رابطه با سقط جنین برسید.

ما در داروخانه آنلاین ویتامین ث افتخار آشنایی با شما را داریم. در این مقاله در تلاشیم به شما کمک کنیم قبل از خرید محصول مورد نیازتان با داشتن اطلاعات لازم و کافی درباره محصول، بتوانید انتخابی درست و رضایت بخش داشته باشید. در ادامه با ما همراه باشید:

اگر می خواهید با استفاده از روش های مناسب از یک بارداری ناخواسته خلاص شوید، احتمالاً درباره استفاده از ویتامین C نیز چیزهایی شنیده اید. در این روش، بایستی چند روز متوالی مقادیر زیادی ویتامین C مصرف کرد که در نهایت به سقط می انجامد. تاثیر ویتامین C در سقط جنین موضوع بررسی این مقاله است.

ویتامین C نقشی در سقط ندارد – روش های جایگزین

به نظر راه حل آسانی می رسد؛ چون به راحتی می توان ویتامین C را در هر فروشگاه و داروخانه ای پیدا کرد. به علاوه در حالت عادی نیز مقدار زیادی ویتامین C از مواد غذایی دریافت می کنید. بنابراین به نظر می آید مشکلی پیش نخواهد آمد و تاثیر ویتامین C در سقط جنین گاهی می تواند کمک کننده باشد!

شاید در بین داروهای خانگی سقط، ویتامین C بی خطر ترین آنها باشد. البته فقط به این دلیل که عوارض شدیدی ایجاد نمی کند. هیچ مدرکی وجود ندارد که بتوان تاثیر ویتامین C در سقط جنین را تایید کرد. خانم های باردار بدون هیچ مشکلی مرتب ویتامین C مصرف می کنند.

در ادامه مقاله می خوانید که عقیده تاثیر ویتامین C در سقط جنین از کجا نشأت گرفته است، چه ریسک هایی دربر دارد و در نهایت برای سقط بی خطر از چه روش هایی می توان استفاده کرد.

این روش قابل اطمینان نیست

تاثیر ویتامین C در سقط جنین قابل اطمینان نیست. هیچ اطلاعات معتبری وجود ندارد که طبق آنها بتوان گفت ویتامین C بر بارداری، جایگیری رویان یا قاعدگی اثر دارد.

احتمالاً ادعای تأثیر ویتامین C در سقط جنین به دهه 60 میلادی در کشور روسیه بر می گردد. در آن زمان، در ترجمه مقاله ای اشتباه صورت گرفته و این باور نادرست بین مردم پراکنده شده بود.

طبق این مقاله، چندین مورد که در آنها مصرف ویتامین C موجب سقط گردیده بود بررسی شده بودند. البته این امر در هیچ پژوهش دیگری مشاهده نشده است. یکی از عواملی که صحت تحقیقات را زیر سوال می برد، حصول نتایج یکسان از چند پژوهش است.به علاوه در یک مقاله دیگر عنوان شد که تاثیر ویتامین C در سقط جنین یک شایعه است.

خطرهای احتمالی

تاثیر ویتامین C در سقط جنین، اگر هم صحیح باشد، چه خطرهایی دارد؟ویتامین C حتی اگر به مقدار زیاد هم مصرف شود، نسبتاً بی ضرر خواهد بود. برخی مراکز بهداشتی ویتامین C را به صورت وریدی هم تزریق می کنند.

در بدترین حالت مصرف مقدار خیلی زیاد این ویتامین باعث اسهال و شکم درد خواهد شد.درباره تأثیر مصرف مقادیر زیاد ویتامین C بر تشکیل سنگ کلیه هم نظرات ضد و متناقضی وجود دارد. در کل، بهتر است مقدار ویتامین C مصرفی روزانه بیش از 2000 میلیگرم نباشد.

از آنجا که تاثیر ویتامین C در سقط جنین یک شایعه است ، استفاده از آن می تواند خطرناک باشد. در اوایل بارداری سقط راحت تر صورت می پذیرد. اگر بارداری طولانی شده یا داروهای دیگر امتحان کرده اید، ممکن است طبق قوانین محلی اجازه سقط نداشته باشید.

هرچه زودتر سقط انجام شود خطرات کمتری به دنبال خواهد داشت؛ از جمله:

• خطر بروز مشکلات کاهش می یابد؛
• زمان سقط کوتاه تر خواهد بود؛
• هزینه کمتری خواهد داشت؛
• قوانین مربوط به سقط در اوایل بارداری چندان محدودیتی ایجاد نمی کنند.

گزینه های دیگر

اگر تصمیم گرفته اید سقط کنید، روش های دیگری هم وجود دارند. حتی اگر در محل زندگی شما قوانین سفت و سختی برای سقط وضع شده، می توانید از گزینه هایی استفاده کنید که از روش های خانگی ایمن تر هستند.

تاثیر ویتامین C در سقط جنین یک مسئله اشتباه است و روش های صحیح برای سقط جنین عبارتند از :

• سقط با دارو: در این روش، دارو به صورت خوراکی مصرف شده یا به صورت محلول داخل واژن یا داخل دهان استفاده می شود.
• سقط با جراحی: در این روش، ساکشن انجام می گیرد. سقط توسط پزشکان در بیمارستان ها انجام می شود. اگر کسی همراه شما باشد، می توانید بلافاصله پس از انجام سقط به خانه بروید.

سقط با دارو

می توانید سقط با دارو را در خانه نیز انجام دهید. البته توصیه اکید می کنیم که دارو تحت نظر پزشک تجویز شده باشد.دقت داشته باشید سقط با دارو تنها وقتی پیشنهاد می شود که بارداری کمتر از 10 هفته طول کشیده باشد.

در این روش، معمولاً از دو دارو به نام های میفپریستون و میزوپروستول استفاده می شود. روش های مختلفی برای مصرف دارو وجود دارد. می توانید هردو قرص را به صورت خوراکی مصرف کنید؛ یا یک قرص را به طور خوراکی و دیگری را به صورت محلول داخل واژن استفاده نمایید.

روش های دیگری مانند مصرف خوراکی متوترگزات (داروی آرتروز) همراه میزوپروستول خوراکی یا واژینال نیز وجود دارند. این نحوه استفاده از متوترگزات بدون تجویز است، یعنی استفاده آن برای سقط مورد تأیید نمی باشد. البته برخی پزشکان همچنان این دارو را برای سقط تجویز می کنند.

اگر بارداری شما بیش از 10 هفته طول کشیده باشد، احتمالاً استفاده از دارو فایده نخواهد داشت. به علاوه خطر سقط ناقص نیز وجود خواهد داشت. در این صورت باید جراحی انجام بدهید.

سقط با جراحی

روش های متعددی برای سقط با جراحی وجود دارد:
سقط با وکیوم: در این روش پس از بیهوشی عمومی، دکتر با استفاده از دیلاتور گردن رحم را باز می کند. سپس یک لوله از طریق سرویکس به داخل رحم فرستاده می شود. شکل لوله طوری می باشد که محتویات رحم را به روش خلاء ساکشن نموده و خارج می کند. اگر مدت بارداری تا 15 هفته باشد از این روش استفاده می شود.

تقلیل و تخلیه: همانند روش وکیوم، دکتر ابتدا بیمار را بیهوش نموده و سرویکس را باز می کند. سپس با استفاده از پنس محتویات جنینی را تخلیه می نماید. بافت های باقیمانده به وسیله یک لوله که داخل سرویکس فرستاده می شود، تخلیه می گردند. تقلیل و تخلیه معمولاً برای بارداری های بیشتر از 15 هفته کاربرد دارد.

انجام وکیوم حدود 10 دقیقه طول می کشد. تقلیل و تخلیه نیز حدود 30 دقیقه زمان می برد. پس از هردو عمل، مدتی به بیمار استراحت داده می شود تا سرویکس به حالت اول برگردد.

دقت داشته باشید در بسیاری از نواحی، قوانین ضد سقط با جراحی وجود دارند. در اکثر مناطق سقط پس از 20 تا 24 هفتگی (ثلث دوم بارداری) مجاز نیست.بعد از این زمان تنها در صورتی اجازه سقط داده می شود که سلامتی مادر در خطر باشد.اگر بارداری شما بیش از 24 هفته طول کشیده از روش های دیگر استفاده کنید.

از کدام نهاد می توان کمک گرفت؟

گزینه های مختلفی وجود دارند که می توانید برای سقط به آنها مراجعه کنید. این نهادها شامل بخش های مددکاری و کمک برای پوشش هزینه ها می باشند.

اطلاعات و خدمات

اگر نمی دانید چه کنید، تاثیر ویتامین C در سقط جنین را فراموش کنید با کلینیک عمومی درمانی تماس بگیرید.
کارکنان کلینیک ها می توانند شما را راهنمایی کنند تا بدانید چه گزینه هایی دارید. به علاوه از مزایا و معایب هر روش نیز آگاه خواهید شد.پس از تصمیم گیری می توانید از امکانات محرمانه و کم هزینه سقط (هم دارویی و هم جراحی) استفاده کنید.

آیا خرید آنلاین دارو ضرری دارد؟

طبق توصیه سازمان غذا و دارو (FDA)، بهتر است داروهای خود را آنلاین خریداری نکنید. البته گاهی این روش ایمن تر است.طبق تحقیقات، افرادی که برای سقط به مشکل برمی خورند معمولاً آمادگی مقابله با آن را کسب می کنند. اکثر کسانی که برای سقط مشکل پیدا می کنند نیز به نهادهای درمانی مراجعه می نمایند.

امن ترین گزینه این است که برای سقط به یک پزشک معتبر مراجعه نمایید. البته سقطی که به کمک دارو و از یک منبع قابل اطمینان انجام شود، بسیار امن تر از اقدام های خودسرانه در خانه خواهد بود.

سخن آخر در مورد تاثیر ویتامین C در سقط جنین

فرقی ندارد چه قوانینی برای ناحیه محل زندگی شما وضع شده باشد. در هر صورت شما حق دارید برای بدن خود تصمیم بگیرید.شاید حس کنید ویتامین C یا دیگر روش های خانگی تنها گزینه شما هستند. اما در حقیقت گزینه های زیادی وجود دارند که می توانید برای اطمینان از ایمنی و سلامتی خود به آنها نیز فکر کنید و تاثیر ویتامین C در سقط جنین را فراموش کنید.

اگر مایلید از مکمل های معتبر برای بالا بردن سطح ویتامین C بدنتان استفاده کنید. داروخانه اینترنتی ویتامین ث پیشنهاد های ویژه ای برای شما دارد:

مکمل های معتبر برای دریافت ویتامین C داروخانه اینترنتی ویتامین ث

 

داروخانه آنلاین ویتامین ث در خدمت شماست تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

0 0 رای ها
امتیاز به مقاله

به اشتراک بگذارید

guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها