ارسال رایگان برای سفارشات بالای 500 هزار تومان

ورود / ثبت نام

ارسال رایگان برای سفارشات بالای 500 هزار تومان

ارتباط ویتامین D و سرطان سینه

فهرست محتوا

ارتباط ویتامین D و سرطان سینه در یک مطالعه به صورت تخصصی بررسی شده است. در این مقاله ما تلاش کردم تا به سوالات شما در ارتباط با این موضوع پاسخ بدهیم.

ما در داروخانه آنلاین ویتامین ث افتخار آشنایی با شما را داریم. در این مقاله در تلاشیم به شما کمک کنیم قبل از خرید محصول مورد نیازتان با داشتن اطلاعات لازم و کافی درباره محصول، بتوانید انتخابی درست و رضایت بخش داشته باشید. در ادامه با ما همراه باشید:

در یک مطالعه جدید، محققان به بررسی سطح مولکولی پرداختند تا مشخص کنند که چرا ویتامین D احتمال ابتلا به سرطان سینه در زنان را کاهش می دهد. یک مطالعه جدید در مورد ارتباط ویتامین D و سرطان سینه نشان می دهد که غلظت بیشتر ریز مغذی ها می تواند خطر ابتلا به سرطان سینه را کاهش دهد.

چرا ویتامین D می تواند خطر ابتلا به سرطان سینه را کاهش دهد؟ ارتباط ویتامین D و سرطان سینه

تحقیقات در مورد ارتباط ویتامین D و سرطان سینه چیز جدیدی نیست. داده ها نشان داده اند که زنان با سطح پایین این ویتامین بیشتر در معرض خطر ابتلا به سرطان سینه هستند.

اما هنوز شواهد کافی برای ارتباط مستقیم سطح بالای ویتامین D با کاهش خطر ابتلا به سرطان سینه وجود ندارد.این مطالعه جدید ممکن است رابطه جدیدی را بین این دو نشان دهد و متخصصان نسبت به آن خوشبین هستند و آن را به “پیشرفت اطلاعاتی” در مورد ارتباط ویتامین D و سرطان سینه تشبیه کردند.

آنچه تحقیقات نشان داد

آنچه تحقیقات در مورد ارتباط ویتامین D و سرطان سینه نشان داد :

یافته ها بر اساس متاآنالیز آزمایشات بالینی انجام شده قبلی است.یکی از مطالعات بیش از 3300 شرکت کننده و دیگری بیش از 1700 شرکت کننده داشت. این مطالعات بین سال های 2002 تا 2017 انجام شده اند.

همه شرکت کنندگان زنان بالای 55 سال و در زمان ثبت نام بدون سرطان بودند. در طول آزمایشات، به آنها هم مکمل ویتامین D و هم مکمل کلسیم داده شد و به مدت چهار سال تحت پیگیری قرار گرفتند.

اساس مطالعه غلظت ویتامین D موجود در خون است. محققان از آن به عنوان سرم 25-هیدروکسی ویتامین D یا 25 (OH) D یاد کردند که نشانگر اصلی ویتامین D در خون است.

آنها به این نتیجه رسیدند که زنانی که غلظت بیشتری از ویتامین D در خون خود دارند، در مقایسه با زنانی که سطوح ویتامین D بالایی ندارند، کمتر در معرض ابتلا به سرطان سینه قرار دارند.

سدریک گارلند ، محقق و نویسنده اصلی مقاله ، در این باره می گوید: “شرکت کنندگان با سطح خونی 25 (OH) D که بیش از 60 نانوگرم در میلی لیتر بودند ، یک پنجم خطر داشتند … در مقایسه با افرادی که کمتر از 20 نانوگرم در میلی لیتر بودند.”

ویتامین D چه می کند

ویتامین D برای سلامت کلی شما حیاتی است.این به حرکت ماهیچه ها کمک می کند ، به اعصاب اجازه می دهد تا سیگنال ها را منتقل کنند و به سیستم ایمنی بدن شما در دفع بیماری ها کمک می کند.

دکتر ماریسا ویس ، مدیر ارشد پزشکی و بنیانگذار Breastcancer.org ، به Healthline می گوید: “ما می دانیم که ویتامین D استخوان ها را قوی نگه می دارد و نقش مهمی در رشد طبیعی سلول ها دارد.”

ویسی همچنین در مرکز پزشکی Lankenau در پنسیلوانیا تمرین می کند و به عنوان مدیر انکولوژی تشعشع سینه و اطلاع رسانی سلامت پستان عمل می کند.
میزان توصیه شده روزانه ویتامین D برای افراد 1 تا 70 سال 600 واحد بین المللی (IU) است. این مقدار شامل زنان باردار نیز می شود. از بدو تولد تا 12 ماهگی 400 IU است. بزرگسالان بالای 70 سال باید 800 IU داشته باشند.

دو راه اصلی برای دریافت ویتامین D کافی برای افراد وجود دارد – از طریق غذا و از طریق نور خورشید.ماهی های چرب مانند ماهی آزاد ، ساردین و صدف منابع خوبی از ویتامین D هستند. مکمل ها راه دیگری برای افزایش مصرف شما هستند.

ویتامین D نیز در بدن تولید می شود و به شکل غیر فعال خود ، عمدتا در پوست ذخیره می شود. هنگامی که افراد پوست خود را در معرض آفتاب قرار می دهند ، اشعه ها ویتامین را به شکل فعال آن تبدیل می کند.

کمبود ویتامین D

کمبود ویتامین D و ارتباط ویتامین D و سرطان سینه :

وایس و کریستنسن می گویند نگرانی از سرطان پوست به دلیل قرار گرفتن در معرض نور خورشید منجر به کمبود ویتامین D در بسیاری از جمعیت ها شده است.
به گفته ویس ، مطالعات در مورد ارتباط ویتامین D سرطان سینه نشان داده که ممکن است اندکی به هم مرتبط باشند، اما هیچ مطالعه ای ارتباط مستقیم را نشان نداده است.

سرطان سینه در حال افزایش است بنابراین آیا یکی از دلایل [کمبود] ویتامین D است؟ ” او گفت. “ممکن است.”ویس اضافه کرد: نکته جالب در مورد کمبود ویتامین D این است که هیچ علامتی وجود ندارد. این کمبود نامرئی است بنابراین تنها راه تشخیص آن آزمایش خون است که سطح ویتامین D را بررسی می کند.

وی خاطرنشان کرد که زنان به طور خاص باید سطح خود را تشخیص دهند تا بتوانند بفهمند که آیا نیاز به دریافت بیشتر ویتامین D از طریق غذا یا مکمل دارند.
ویس گفت: “مردم باید بدانند و باید در این مورد با پزشک خود مشورت کنند.”

فقط قسمتی از معادله

ارتباط ویتامین D و سرطان سینه فقط قسمتی از معادله است. کریستنسن هشدار داد که ویتامین D تنها عاملی نیست که می تواند بر پیشرفت سرطان سینه تأثیر بگذارد.

مانند همه سرطان ها ، سرطان پستان نیز ناشی از بسیاری از مسائل است. رژیم غذایی ، ورزش ، انتخاب شیوه زندگی و ژنتیک همه نقش دارند. ویتامین D تنها بخشی از این معادله است.

اما ، مطالعه خارج از U.C. سن دیگو مطمئناً خط تحقیقات در مورد ویتامین D و سرطان سینه را پیش می برد.گام های بعدی آزمایشات مهم تری خواهد بود ، مانند مواردی که هنگام ارزیابی ویتامین D و ارتباط با سرطان پستان ، افراد مسن یا افراد در معرض خطر را در نظر می گیرند.کریستنسن گفت: “هرچند ارزش تحقیق بیشتر را دارد ، زیرا مشخصا نشانه هایی وجود دارد.”

گر مایلید از مکمل های معتبر برای بالا بردن سطح ویتامین D بدنتان استفاده کنید. داروخانه اینترنتی ویتامین ث پیشنهاد های ویژه ای برای شما دارد:

مکمل های معتبر برای دریافت ویتامین D داروخانه اینترنتی ویتامین ث

 

داروخانه آنلاین ویتامین ث در خدمت شماست تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

0 0 رای ها
امتیاز به مقاله

به اشتراک بگذارید

guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها