ارسال رایگان برای سفارشات بالای 500 هزار تومان

ارسال رایگان برای سفارشات بالای 500 هزار تومان

درمان جوش های سر سیاه روی گونه ها

فهرست محتوا

درمان جوش های سر سیاه روی گونه ها 7 روش مؤثر و کاربردی دارد. فقط کافی است آن ها را امتحان کنید. 5 موردی که روی این جوش ها تأثیر می گذارند را نیز در این مقاله بخوانید.

ما در داروخانه اینترنتی ویتامین ث افتخار آشنایی با شما را داریم. در این مقاله در تلاشیم به شما کمک کنیم قبل از خرید محصول مورد نیازتان با داشتن اطلاعات لازم و کافی درباره محصول، بتوانید انتخابی درست و رضایت بخش داشته باشید. در ادامه با ما همراه باشید:

درمان جوش های سر سیاه روی گونه ها

جوش های سرسیاه، نوعی آکنه غیر التهابی، بسیار رایج است. این جوش ها در نتیجه سلول های مرده پوست و چربی اضافی ایجاد می شوند که در منافذ مسدود می شوند. منافذ آسیب دیده باز می مانند و باعث اکسیداسیون در سطح پوست می شوند.

با اینکه جوش های سرسیاه ممکن است در هر جای بدن ایجاد شوند، اما گونه ها مخصوصاً مستعد این نوع جوش ها هستند. اگر زمان زیادی را صرف سر و کله زدن با این جوش ها می کنید، برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد راه حل های احتمالی و اقدامات درمانی، ادامه مطلب را بخوانید.

 

7 روش برای درمان جوش های سر سیاه روی گونه ها

1. استفاده از اسید سالیسیلیک

  • اولین روش برای درمان جوش های سر سیاه روی گونه ها

اسید سالیسیلیک با خشک کردن سبوم و سلول های مرده پوست کار می کند. این ماده نه تنها به شکستن منافذ مسدود شده کمک می کند، بلکه مانع ایجاد جوش های سرسیاه می شود.

اسید سالیسیلیک در پاک کننده ها، تونرها و مواد قابض موجود است. برخی از مرطوب کننده ها و سرم ها نیز حاوی اسید سالیسیلیک هستند. به عنوان یک قاعده کلی، فقط از یک محصول حاوی اسید سالیسیلیک استفاده کنید. مقدار زیاد این ماده ممکن است گونه های شما را خشک کرده و باعث ایجاد منافذ بیشتر شود.

 

2. استفاده از محصولات لایه بردار مناسب

  • دومین روش برای درمان جوش های سر سیاه روی گونه ها

لایه برداری فرآیندی است که سلول های مرده پوست را از سطح پوست شما پاک می کند. اگرچه فرآیند لایه برداری ممکن است آکنه های التهابی را تشدید کند، اما برای جوش های غیر التهابی مانند جوش های سرسیاه و جوش های سر سفید ضروری است. لایه برداری هفتگی می تواند باعث از بین رفتن سلول های مرده پوست شود و در عین حال بقایای منافذ پوست را نیز از بین ببرد.

لایه بردارها می توانند به صورت زیر باشند:

  • اسید سالیسیلیک، بتا هیدروکسی اسید (BHA)نیز نامیده می شود
  • اسیدهای آلفا هیدروکسی (AHA) (اسیدهای سیتریک، گلیکولیک، لاکتیک)
  • آنزیم های میوه

نکته خیلی مهمی که در زمان لایه برداری باید در نظر بگیرید این است که با صورت خود با ملایمت رفتار کرده و مالش دهید. مالش بیش از حد منجر به تحریک و قرمزی پوست می شود.

 

3. از ماسک های مرطوب کننده یا مات کننده صورت استفاده کنید

  • سومین روش برای درمان جوش های سر سیاه روی گونه ها

علاوه بر لایه برداری هفتگی، استفاده از ماسک دو الی سه بار در هفته باعث تمیز شدن منافذ پوست می شود. ماسک های خاک رس برای پوست های چرب بهتر جواب می دهند. این ماسک ها به دلیل توانایی از بین بردن چربی و آلودگی اضافی و در عین حال از بین بردن جوش های سرسیاه، اثرات مات کننده ای دارند. با استفاده منظم، منافذ روی گونه های شما نیز ممکن است کوچکتر به نظر برسند.

 

4. از محصولات موضعی ویتامین A استفاده کنید

  • چهارمین روش برای درمان جوش های سر سیاه روی گونه ها

رتینوئیدها به طور گسترده ای در محصولات ضد پیری استفاده می شود، همچنین ممکن است در درمان جوش های سر سیاه گونه ها نیز مفید باشند. این مشتقات ویتامین A با پاکسازی فولیکول های مو در منافذ پوست عمل می کنند و در عین حال بافت پوستی یکنواخت تری ایجاد می کنند. چنین محصولاتی احتمالاً برای اسکارهای آکنه و منافذ کشیده شده نیز مفید باشند.

 

5. از لایه بردارهای شیمیایی استفاده کنید

  • پنجمین روش برای درمان جوش های سر سیاه روی گونه ها

لایه بردارهای شیمیایی با از بین بردن لایه خارجی پوست عمل می کنند. در صورت استفاده منظم ممکن است بعد از چند هفته پوستی تمیزتر و شاداب تری داشته باشید.

این لایه بردار ها با از بین بردن سلول های مرده پوست و کاهش منافذ بزرگ پوست، به رفع جوش های سرسیاه گونه کمک می کنند. ممکن است یک لایه برداری شیمیایی بدون نسخه برای این روش کافی باشد، اما برای گزینه های قویتر بهتر است با یک متخصص پوست مشورت کنید.

 

6. پوست خود را مرطوب نگه دارید

  • ششمین روش برای درمان جوش های سر سیاه روی گونه ها

پوست خود را دهیدراته نکنید، حتی اگر با جوش های سرسیاه مکرر مبارزه می کنید. تعادل مناسب رطوبت می تواند به کاهش سلول های مرده پوست، که از نقاط مهم تشکیل جوش های سیاه است، کمک کند. نکته اصلی این است که آب زیادی بنوشید. سپس یک مرطوب کننده بر پایه آب پیدا کنید تا از آن برای صورت خود استفاده کنید.

 

7. تخلیه جوش ها به صورت حرفه ای

  • هفتمین روش برای درمان جوش های سر سیاه روی گونه ها

احتمالاً در مورد نحوه استفاده از ابزارهای تخلیه جوش خانگی برای از بین بردن منافذ پوست چیزهایی شنیده باشید. گرچه استفاده از این ابزارها به ظاهر بی ضرر است، اما درصورت استفاده نادرست ممکن است به پوست شما آسیب برسانند. این کار باعث می شود گونه های شما قرمز و پوستتان تحریک شود؛ این نتایج نسبت به جوش های سر سیاهی که آنها را تخلیه کرده اید بیشتر به چشم می آیند.

اگر می خواهید جوش های سر سیاه را با این روش از بین ببرید بهتر است به یک متخصص زیبایی یا یک متخصص پوست مراجعه کنید که می تواند به صورت حرفه ای این کار را برای شما انجام دهد.

 

5 موردی که روی درمان جوش های سر سیاه روی گونه ها تأثیر می گذارد

جوش های سرسیاه در نتیجه مسدود شدن منافذ پوست است. هنوز هم عوامل دیگری وجود دارند که گونه ها را از وجود این گونه جوش ها پر می کنند.

 

1. ژنتیک

متأسفانه، اگر والدین شما پوستی چرب دارند، احتمالاً شما نیز پوست چرب به ارث می برید. سبوم اضافی موجود در منافذ پوست، شما را در معرض جوش های سرسیاه قرار می دهد. اگر منافذ بزرگی در این ناحیه از صورت داشته باشید، ممکن است جوش های سرسیاه بیشتری بر روی گونه های خود داشته باشید. عادت های مناسب مراقبت از پوست می توانند به شما کمک کنند تا این حالت های ژنتیکی را متعادل کنید تا به این ترتیب جوش های سرسیاه نداشته باشید.

 

2. ور رفتن با پوست

با اینکه می دانیم این کار مضر است، اما فشردن جوش های سرسخت بسیار وسوسه انگیز است اگرچه این امر برای خلاص شدن از جوش های سر سیاه که عمیقا جاسازی شده اند، کار چندانی نخواهد کرد. حتی اگر با موفقیت یک یا دو جوش سرسیاه از گونه های خود بیرون بکشید، اما ممکن است به منافذ پوست آسیب برساند.

این امر منجر به بزرگ شدن منافذ پوستی به دلیل کشیدگی و التهاب می شود که به طور بالقوه منجر به تشدید جوش های سرسیاه می شود.

 

3. استفاده از محصولات مسدود کننده منافذ

پاک کننده ها، لایه بردارها، ماسک ها و مرطوب کننده ها برای بسیاری از انواع پوست مفید هستند. با این حال، وقتی صحبت از جلوگیری از جوش های سرسیاه می شود، هر محصولی این کار را نمی کند.

حداقل از محصولات فاقد چربی استفاده کنید. از نظر عامیانه، این بدان معنی است که این محصولات چربی بیشتری اضافه نمی کنند و منافذ پوست شما را مسدود نمی کنند. استفاده از کرم های آرایشی غلیظ و روغنی باعث مسدود شدن منافذ پوست می شود و خطر ایجاد جوش های سرسیاه روی گونه ها و مناطق اطراف آن را افزایش می دهد.

 

4. استفاده از محصولات بیش از حد خشن

با محدودیت محصولات روغنی، ممکن است تمایل داشته باشید از محصولاتی استفاده کنید که چربی های شما را کاملاً از روی پوست پاک کنند. با این حال، ضرر این محصولات بیشتر از فایده آنهاست. مواد خشن مانند بنزوئیل پروکساید برای آکنه های التهابی – جوش های چرکی و کیست – و نه جوش های سرسیاه، طراحی شده اند.

استفاده از این نوع مواد باعث خشک شدن پوست شما می شود و در نتیجه برای جبران این خشکی منجر به تولید چربی بیشتر می شود. به نوبه خود، گونه های شما ممکن است حتی جوش های سرسیاه بیشتری داشته باشند. نکته اصلی این است که به جای خشک کردن پوست صورت، اطمینان حاصل کنید که پوست از تعادل رطوبت مناسبی برخوردار است.

 

5. خوابیدن با آرایش

هنگام برخورد با جوش های سرسیاه، یکی از بدترین کارهایی که می توانید انجام دهید این است که شب با آرایشتان بخوابید. گونه های شما نسبت به بقیه صورت ممکن است در برابر اثرات آرایش باقیمانده آسیب پذیر باشند. نه تنها آثار کرم پودر وجود دارد، بلکه می تواند رژگونه، هایلایتر ، برنزر و پودر تنظیم کننده نیز وجود داشته باشد.

در پایان هر روز و قبل از به بستر رفتن، تمیز کردن صورت خود را در اولویت قرار دهید – گونه های شما برای خواب باید تمیز باشند.

 

برای درمان جوش های سر سیاه روی گونه ها، روتین مراقبت از پوست را به یک عادت تبدیل کنید

درمان و پیشگیری از جوش های سرسیاه روی گونه های شما می تواند وقت گیر باشد. اما با استفاده از یک رژیم مناسب مراقبت از پوست، می توانید ضمن جلوگیری از منافذ پوست، از بروز آنها جلوگیری کنید.

اگر بعد از چندین هفته استفاده از روتین مراقبت از پوست، همچنان جوش های سرسیاه را روی گونه های خود مشاهده کردید. به یک متخصص پوست مراجعه کنید. آنها ممکن است برای خلاص شدن از شر جوش های سرسیاه مزاحم، محصولات یا روش های درمانی حرفه ای مانند لایه برداری شیمیایی و میکرودرم را توصیه کنند.

 

آیا می خواهید اطلاعات بیشتری درباره آکنه و روش درمان آن داشته باشید؟ پیشنهاد می کنیم که خواندن مقاله زیر را از دست ندهید:

14 راهکار برای کاهش و کنترل جوش به همراه خرید محصولات ضد جوش

 

داروخانه اینترنتی ویتامین ث در خدمت شماست تا بهترین انتخاب را داشته باشید. لیست خرید محصولات ضد جوش آکنه را در لینک زیر می توانید مشاهده کنید:

خرید محصولات ضد جوش و آکنه

دیگر محصولات داروخانه اینترنتی ویتامین ث برای مراقبت از پوست و مو

0 0 رای ها
امتیاز به مقاله

به اشتراک بگذارید

guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها