ارسال رایگان برای سفارشات بالای 500 هزار تومان

ورود / ثبت نام

ارسال رایگان برای سفارشات بالای 500 هزار تومان

پودر ویتامین C و سلامتی پوست

فهرست محتوا

آیا پودر ویتامین C برای سلامتی پوست صورت مفید است؟ پاسخ این پرسش و سایر پرسش های شما را در این مقاله به دقیق ترین شکل ممکن شرح داده ایم.

ما در داروخانه آنلاین ویتامین ث افتخار آشنایی با شما را داریم. در این مقاله در تلاشیم به شما کمک کنیم قبل از خرید محصول مورد نیازتان با داشتن اطلاعات لازم و کافی درباره محصول، بتوانید انتخابی درست و رضایت بخش داشته باشید. در ادامه با ما همراه باشید:

ویتامین C یک ماده مغذی ضروری است که نقش های فراوانی در بدن دارد. انسان برخلاف حیوانات دیگر نمی تواند خود ویتامین C ترشح کند. باید با مصرف غذاهایی مانند انواع مرکبات، فلفل دلمه و سبزیجات برگدار ویتامین C موردنیاز خود را تأمین نمایید.

پودر ویتامین C در سلامتی پوست چه نقشی دارد؟

ویتامین C برای سلامت پوست نیز ضروری می باشد. این ویتامین از سلول ها در مقابل آلودگی، دخانیات و اشعه های UV حفاظت می کند. به علاوه پوست برای تولید کلاژن به ویتامین C نیاز دارد. کلاژن نوعی پروئین است که بیش از 70 درصد وزن خشک پوست را تشکیل می دهد.

ویتامین C پودری یک محصول نسبتاً جدید می باشد که اخیراً از محبوبیت روزافزونی برخوردار شده است. می توانید این پودر را با انواع سرم یا مرطوب کننده ترکیب کنید تا از سلامت پوست صورت مراقبت و از پیری پوست جلوگیری نمایید.اگر می خواهید بدانید پودر ویتامین C چه تأثیری برای بهبود سلامت پوست صورت دارد، ادامه مقاله را بخوانید.

فواید پودر ویتامین C برای پوست صورت

همه انواع ویتامین C قدرت نفوذ به پوست را ندارند. این ویتامین باید به شکل آسکوربیک اسید روی پوست استفاده شود تا جذب گردد. البته آسکوربیک اسید یک ماده ناپایدار بوده و اگر در معرض اکسیژن، نور یا گرما قرار بگیرد تجزیه می شود.

اسید آسکوربیک موجود در پودر ویتامین C نسبتاً مقاوم تر است. تصور می شود مزایای این محصول از اشکال سرمی یا لوسیونی حاوی ویتامین C بیشتر باشد.
برخی مزایای استفاده از پودر ویتامین C عبارتند از:

نقش آنتی اکسیدانی

ویتامین C فراوان ترین آنتی اکسیدان پوست می باشد. سلول های پوست برای مقاومت در برابر عوامل محیطی به این ویتامین نیاز دارند. اشعه های UV، آلودگی و سیگار کشیدن، مواد مضری به نام رادیکال های آزاد تولید می کنند که به پوست آسیب می رسانند. رادیکال های آزاد مولکول های ناپایداری هستند که الکترون ها را از سلول ها خارج می کنند و باعث آسیب دیدگی می شوند.

تقویت تولید کلاژن

بخش اعظم وزن خشک پوست را کلاژن تشکیل می دهد. بدن برای تولید این پروتئین به ویتامین C نیاز دارد. بسیاری از علائم کمبود ویتامین C (آسکوروی) در اثر تولید ناقص کلاژن ایجاد می شوند.

طی یک پژوهش، 60 خانم سالم که روزانه از محلول صورت حاوی ویتامین C استفاده می کردند بررسی شدند. پس از 60 روز مشاهده گردید محلول ویتامین C برای تولید کلاژن بسیار مفید است.

روشن سازی پوست

ویتامین C یک آنزیم به نام تیروزیناز را غیرفعال می کند. این آنزیم آمینواسید تیروزین را به ملانین (رنگدانه پوست) تبدیل کرده و باعث تیرگی می شود.
طبق تحقیقات سال 2019، اثر استعمال ویتامین C بر لکه های ناشی از آفتاب سوختگی بررسی شد.

31 مورد بالینی از کشور چین و ناحیه قفقاز که بین سنین 18 تا 50 سال بودند بررسی شدند. مشاهده گردید استفاده از ویتامین C می تواند برای رفع مشکلات ناشی از آفتاب سوختگی مفید باشد.

تقویت سطح ویتامین  E

ویتامین E یک آنتی اکسیدان مهم دیگر است که از پوست در مقابل آسیب اکسیداتیو حفاظت می کند. وقتی پوست به مدت زیادی در معرض نور آفتاب قرار بگیرد سطح این ویتامین کاهش می یابد. طبق تحقیقات، ویتامین C به حفظ ویتامین E بدن در معرض آفتاب کمک می کند.

کاربردهای پودر ویتامین C برای پوست صورت

تحقیقات محدودی در زمینه تأثیر پودر ویتامین C بر پوست صورت انجام شده است. البته طبق تحقیقاتی که بر روی اشکال دیگر این ویتامین صورت گرفته اند می توان مزایای زیر را برای استعمال ویتامین C نام برد:

کمک به درمان آفتاب سوختگی

با استعمال ویتامین C روی پوست صورت می توانید لکه های تیره ناشی از آفتاب سوختگی را از بین ببرید. استعمال موضعی ویتامین C جلوی تولید ملانین را می گیرد و از تیره شدن پوست جلوگیری می کند.

جلوگیری از افتادگی پوست

به طور طبیعی، با افزایش سن میزان تولید کلاژن پوست کمتر می شود. کاهش کلاژن باعث افتادگی پوست می گردد. با استعمال ویتامین C روی پوست صورت می توانید سطح تولید کلاژن را بهبود ببخشید.

خصوصاً اگر مقدار ویتامین C که از مواد غذایی دریافت می کنید کم باشد یا زمان زیادی در معرض نور آفتاب هستید، می توانید از خواص پودر این ویتامین بهره ببرید.

رفع چین و چروک

با افزایش سن، به تدریج انعطاف پذیری پوست کاهش می یابد و پوست نازک تر می شود. در نتیجه چین و چروک به وجود می آید. ایجاد چروک تا حد زیادی به ژنتیک، میزان قرارگیری در معرض اشعه های UV و افزایش سن بستگی دارد.

اشعه های UV باعث تجزیه کلاژن و الاستین می شوند و موجب پیری پوست می گردند. با استفاده از پودر ویتامین C می توانید از آسیب دیدن آن جلوگیری کنید.

کمک به ترمیم زخم ها

بدن شما در همه مراحل ترمیم زخم به ویتامین C نیاز دارد. با استفاده از ویتامین C می توانید سرعت ترمیم زخم را افزایش دهید.

حفاظت در مقابل آسیب ناشی از آفتاب و آلودگی

پوست انسان مدام در معرض آفتاب و آلودگی موجود در اتمسفر قرار دارد. این عوامل موجب بروز استرس اکسیداتیو می شوند. ویتامین C به عنوان یک آنتی اکسیدان از پوست در مقابل این استرس حفاظت می کند. می توانید با استفاده از پودر ویتامین C، میزان این ویتامین را در سلول های خود افزایش دهید.

ادعاهای اثبات نشده درباره تأثیر ویتامین C برای پوست

برخی افراد ادعا می کنند که پودر ویتامین C آثار دیگری هم دارند. البته شواهد محکمی برای تأیید این ادعاها در دست نمی باشد.

درمان تیرگی زیر چشم

برخی افراد ادعا می کنند ویتامین C برای درمان تیرگی زیر چشم مفید است. ممکن است با مصرف ویتامین C و افزایش تولید کلاژن، این تیرگی از بین برود.

لایه برداری

با استفاده از ترکیب مرطوب کننده (یا لوسیون) یک مخلوط دانه دانه به دست می آید. می توان از این مخلوط برای لایه برداری استفاده کرد.

نحوه استعمال پودر ویتامین C روی صورت

هنگام استفاده از پودر ویتامین C برای صورت خود، مطمئن شوید پودر مخصوص مصارف موضعی باشد. محصولاتی که با هدف مصرف خوراکی تولید می شوند چندان مفید نخواهند بود.برای استفاده باید به این ترتیب عمل کنید:

1. مقدار اندکی پودر کف دست خود بریزید. احتمالاً روی بسته محصول توضیحات و مقدار لازم قید شده است.
2. پودر ویتامین C را با لوسیون سرم کف دست خود مخلوط کنید. طبق تحقیقات، ویتامین C برای اینکه مفید واقع شود بایستی حداقل 8 درصد از مخلوط را تشکیل دهد. اگر این مقدار بیش از 20 درصد شود ممکن است باعث تحریک پوست گردد.
3. مخلوط را روی تمام پوست صورت خود بمالید.

هنگام مصرف هرنوع محصول پوستی بهتر است ابتدا مقدار اندکی از محصول را در محلی از پوست که در معرض دید نیست، امتحان کنید. سپس 24 ساعت صبر کنید و اگر واکنش نامطلوبی ایجاد نشد، می توانید از محصول برای صورت خود استفاده کنید. به این ترتیب از خطر بروز آلرژی جلوگیری خواهد شد.

پودر ویتامین C را از کجا تهیه کنیم؟

می توانید پودر ویتامین C را از فروشگاه های آنلاین، داروخانه ها و فروشگاه لوازم آرایشی بهداشتی تهیه نمایید.

سخن آخر در مورد پودر ویتامین C

پودر ویتامین C پایدارتر از انواع دیگر محصولات حاوی این ویتامین می باشد. می توانید پودر را با سرم یا لوسیون پوست مخلوط نمایید و از آن برای تقویت سلامت پوست خود استفاده کنید. برای کسب بهترین نتیجه توصیه می کنیم نسبت پودر به لوسیون یا سرم، کمتر از 4 به 1 باشد.

اگر مایلید از مکمل های معتبر برای بالا بردن سطح ویتامین C بدنتان استفاده کنید. داروخانه اینترنتی ویتامین ث پیشنهاد های ویژه ای برای شما دارد:

مکمل های معتبر برای دریافت ویتامین C داروخانه اینترنتی ویتامین ث

 

داروخانه آنلاین ویتامین ث در خدمت شماست تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

0 0 رای ها
امتیاز به مقاله

به اشتراک بگذارید

guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها