ارسال رایگان برای سفارشات بالای 500 هزار تومان

ورود / ثبت نام

ارسال رایگان برای سفارشات بالای 500 هزار تومان

2 تاثیر ویتامین D در زنان مسن؛ پاسخ به سوالات شما

فهرست محتوا

محققان می گویند ویتامین D در زنان مسن باعث تقویت ماهیچه ها می شود، این ادعا چقدر درست است؟ پاسخ این پرسش خود را در مقاله ی پیش رو دریافت کنید.

ما در داروخانه آنلاین ویتامین ث افتخار آشنایی با شما را داریم. در این مقاله در تلاشیم به شما کمک کنیم قبل از خرید محصول مورد نیازتان با داشتن اطلاعات لازم و کافی درباره محصول، بتوانید انتخابی درست و رضایت بخش داشته باشید. در ادامه با ما همراه باشید:

ویتامین D در زنان مسن از دیرباز به عنوان راهی برای مقابله با کاهش توده عضلانی که با افزایش سن همراه است، توصیه می شود.

تأثیر ویتامین D در تقویت ماهیچه های زنان مسن

در حال حاضر، یک مطالعه جدید در برزیل شواهدی را ارائه می دهد که نشان می دهد مصرف ویتامین D در زنان مسن می تواند قدرت عضلات را به میزان قابل توجهی افزایش داده و از دست دادن توده عضلانی در زنان را بیش از یک دهه پس از یائسگی کاهش دهد.

محققان در پایان مطالعه نه ماهه و دوسوکور دریافتند که زنانی که مکمل های ویتامین D دریافت کرده اند، قدرت عضلانی بیش از 25 درصد را گزارش کرده اند.
افراد گروه کنترل که دارونما دریافت کردند به طور متوسط 6.8 درصد از توده عضلانی خود را از دست دادند. احتمال افتادن های مکرر زنان در آن گروه نیز تقریباً دو برابر بود.

اگر نتایج ثابت ماند، در واقع این بدان معناست که حتی زنان جوانی که دچار یائسگی هستند، همچنان می توانند از ویتامین D استفاده کنند.هدف از این مطالعه اثبات اثر پیشگیرانه استفاده از ویتامین D برای عوارض اسکلتی عضلانی در زنان جوان یائسه بود. انجمن با مطالعه تشویق می شود.نتایج مطالعه توسط NAMS نیز مورد استقبال قرار گرفت.

این مطالعه تلاش کرد تا مشخص کند که آیا مصرف ویتامین D در زنان مسن و یائسه که سابقه افتادن دارند، دارای اثر محافظتی و تقویت کننده عضلات است یا خیر.
ارزش این امر با کاهش قدرت عضلانی کاهش می یابد. این یک سوال بسیار مهم است زیرا سقوط در زنان مسن با شکستگی استخوان همراه است و این به نوبه خود احتمال مرگ زودتر را افزایش می دهد.

هرچند بعید است این مطالعه بحث بر سر ویتامین D را تعیین کند، اما شواهد بیشتری را برای استفاده از مکمل های ویتامین D توسط زنان یائسه در جهت کاهش ضعف و افزایش خطر افتادن ارائه می دهد.

در مطالعه ، محققان حجم ماهیچه ها را با استفاده از DXA کل بدن (اسکن سنجش تراکم استخوان) و قدرت ماهیچه ها را با گرفتن دست و آزمایش بلند کردن صندلی اندازه گیری کردند.محققان بر این باورند، مکمل ویتامین D به تنهایی محافظت قابل توجهی در برابر بروز سارکوپنی، که از بین رفتن عضلات اسکلتی است، ایجاد می کند. ویتامین D در زنان مسن نقش بسیار سازنده ای ایفا می کند.

چرا ویتامین D مهم است؟

هیپرویتامینوز D در زنان یائسه در سراسر جهان شایع است. این وضعیت باعث ضعف عضلانی و احتمال افتادن بیشتر می شود.به گفته یکی از متخصصان، ثابت شده که ویتامین D به جذب کلسیم، که برای سلامت استخوان ها مهم است، کمک می کند.

با این حال، ویتامین D در زنان مسن به اندازه افراد جوان پردازش نمی شود.بسیاری از افراد کمبود ویتامین D دارند. از این جهت اکثر متخصصان تأکید می کنند زنان به پزشک خود مراجعه کرده و با انجام آزمایش خون سطح ویتامین D خود را بسنجند. سنجش سطح ویتامین D در زنان مسن از اهمیت بیشتری نیز برخوردار است.

بدن دارای دو نوع فیبر ماهیچه ای است: کند و سریع. فیبرهای کند در عضله عمیق قرار دارند. این فیبرها همان چیزی هستند که ما را در تمام طول روز ثابت نگه می دارند.

وقتی بدن نیاز به واکنش سریع دارد، به فیبرهای سریع نیاز داریم. ویتامین D به آن فیبرهای سریع متصل می شود. که افتادن را کاهش می دهد.برای جلوگیری از افتادن، باید سریع واکنش نشان دهید.نتایج مطالعه جدید به احتمال زیاد به توصیه های قوی تری برای بیماران منجر می شود.

اگر مایلید از مکمل های معتبر برای بالا بردن سطح ویتامین D بدنتان استفاده کنید. داروخانه اینترنتی ویتامین ث پیشنهاد های ویژه ای برای شما دارد:

مکمل های معتبر برای دریافت ویتامین D داروخانه اینترنتی ویتامین ث

 

داروخانه آنلاین ویتامین ث در خدمت شماست تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

دیگر مکمل های غذایی داروخانه اینترنتی ویتامین ث برای رفع کمبود ویتامین های بدن

0 0 رای ها
امتیاز به مقاله

به اشتراک بگذارید

guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها