دسته‌بندی نشده

آیا مکمل های کاهش وزن خوب عمل می کنند؟ پاسخ به تمام سوالات شما در این زمینه

مکمل های کاهش وزن

مکمل های کاهش وزن خوب عمل می کنند؟ در این مقاله در داروخانه اینترنتی ویتامین ث به تمام سوالات شما در این زمینه پاسخ دادیم.

ما در داروخانه اینترنتی ویتامین ث افتخار آشنایی با شما را داریم. در این مقاله در تلاشیم به شما کمک کنیم قبل از خرید محصول مورد نیازتان با داشتن اطلاعات لازم و کافی درباره محصول، بتوانید انتخابی درست و رضایت بخش داشته باشید. در ادامه با ما همراه باشید:

مکمل های کاهش وزن در اشکال مختلفی از جمله قرص، آدامس، پودر و مایعات مانند چای در دسترس هستند.برخی از شرکت های سازنده اغلب ادعا می کنند که بدون نیاز به داشتن یک رژیم غذایی متعادل یا ورزش منظم، به وزن ایده آل خود می رسید.

 

آیا مکمل های کاهش وزن واقعاً مؤثرند؟

یک مطالعه جدید نشان داد که مکمل های غذایی آنطور که ادعا می شود، منجر به کاهش چشمگیر وزن نمی شود. در واقع، به ندرت دیده می شد که افراد مصرف کننده به نتیجه دلخواه خود رسیده باشند.  در این مطالعه، محققان 315 آزمایش بالینی موجود در مورد مکمل های کاهش وزن و درمان های جایگزین را به عنوان بخشی از مطالعه مورد بررسی قرار دادند. آنها دریافتند که اکثر مطالعات مغرضانه هستند و تنها 16 مطالعه نشان داد که مصرف این مکمل ها وزن شرکت کنندگان را 1 الی 5 کیلوگرم کاهش می دهد.

در این مطالعات، محققان به بررسی 12 ماده زیر پرداختند:

 • کلسیم و ویتامین D
 • کیتوزان
 • شکلات/کاکائو
 • کروم
 • افدرا یا کافئین
 • گارسینیا یا هیدروکسی سیترات
 • چای سبز
 • آدامس گوار
 • اسید لینولئیک مزدوج (CLA)
 • فازولوس
 • فنیل پروپیل آمین
 • پیروات

سایر درمان های غیر مکمل

که مورد مطالعه قرار گرفتند شامل طب سوزنی و مداخلات ذهن و بدن مانند مایندفولنس و مدیتیشن بود.

به گفته یکی از محققان، یکی از دلایل عمده ی این بررسی تعیین کیفیت شواهد برای راهنمایی عضویت [انجمن چاقی] بود. نتایج نشان می دهد که قبل از ارائه توصیه های قوی، شواهد علمی بیشتری مورد نیاز است. زیرا چاقی یک بیماری بسیار پیچیده است و هیچ دارویی برای درمان قطعی آن وجود نخواهد داشت.

حتی اگر مکمل، ترکیبات شیمیایی، گیاهی، تنتور و غیره وجود داشته باشد، مکمل ها تحت نظارت FDA قرار نمی گیرند. درک شیوه های تولید، میزان مواد تشکیل دهنده فعال در برابر فیلرها، دوز، کیفیت و اثربخشی آن غیرممکن است.

تنها راه کنترل وزن

تغییر شیوه زندگی به احتمال زیاد تنها راه کنترل وزن است. اگر شیوه زندگی خود را تغییر ندهید، خوردن قرص کاکائو یا مکمل جینسینگ هرگز کارساز نخواهد بود زیرا بدن همیشه از شما در برابر کاهش وزن دفاع می کند و شما باید مشارکت فعال در زندگی سالم داشته باشید تا از آن جلوگیری کنید – حتی با وجود عمل جراحی.

این مطالعه به تحقیقات دیگری می پردازد که اثربخشی و ایمنی این مکمل ها را زیر سوال می برند. محققان استرالیایی همچنین یک بررسی جهانی از مکمل های گیاهی و رژیمی انجام دادند و 121 کارآزمایی را بررسی کردند که شامل حدود 10 هزار شرکت کننده بود. آنها دریافتند که مصرف این قرص ها منجر به کاهش چشمگیر وزن یا به عبارتی بیش از 2.5 کیلوگرم نمی شود.

آنها همچنین خاطرنشان کردند که تحقیقات بیشتری در مورد ایمنی طولانی مدت مکمل ها مورد نیاز است.

 

عوارض ناشی از مصرف مکمل های کاهش وزن

علاوه بر شواهدی که ادعاهای این قرص ها مبنی بر کاهش وزن آسان را پشتیبانی نمی کند، برخی از این مکمل ها با خطرات قابل توجهی برای سلامتی مرتبط هستند. مطالعه ای که در سال 2019 در مجله سلامت نوجوانان منتشر شد، نشان داد که حدود 1000 نفر از افراد 25 ساله و جوانتر، بین سال های 2004 تا 2015 مشکلات سلامتی مرتبط با مکمل های غذایی را تجربه کرده اند.

از این تعداد، 166 نفر در بیمارستان بستری شدند و 22 نفر فوت کردند.

 

آنچه که باید درباره مکمل های کاهش وزن بدانید

بازار ویتامین ها، گیاهان و مکمل ها توسط سازمان غذا و دارو (FDA) تنظیم نمی شود. با عدم نظارت، تشخیص اینکه کدام مارک ها و محصولات با کیفیت بالا هستند و کدام یک می تواند به طور بالقوه سلامت انسان را به خطر بیندازد، دشوار است.

سازمان غذا و دارو مکمل های غذایی را به عنوان غذا نامگذاری می کند، نه به عنوان دارو. بنابراین، اثربخشی، ایمنی یا کیفیت آنها را ارزیابی نمی کند. مکمل ها در دسته داروهای تجویزی نیستند، داروهای ضد چاقی مورد تأیید FDA، که شامل موارد زیر است:

 • اورلیستات
 • نالترکسون-بوپروپیون
 • فنترمین-توپیرامات
 • لیراگلوتید
 • سماگلوتید

 

چالش های سلامتی برای افرادی که می خواهند وزن خود را کاهش دهند

همه کسانی که دارای اضافه وزن یا چاقی هستند نمی خواهند وزن خود را کاهش دهند. اما برای افرادی که این کار را می کنند، دریافت مراقبت های پزشکی می تواند مشکل باشد. کارشناسان می گویند این مطالعه جدید نشان می دهد که چرا مردم به دسترسی بهتر به رویکردهای کنترل وزن آزمایش شده مانند رفتار درمانی، تغییر رژیم غذایی و جراحی نیاز دارند.

هنوز داده های بیشتری برای درک چگونگی تأثیر چاقی بر سلامت کلی فرد و نحوه تأثیر درمان های مختلف بر کاهش وزن طولانی مدت مورد نیاز است. حتی اگر یک درمان اثبات شده وجود داشته باشد که می تواند برای بسیاری از افراد مفید باشد، همیشه تحت پوشش بیمه درمانی نیست، که می تواند دسترسی افراد را دشوار کند.

مانند همه درمان های پزشکی، مکمل های لاغری برای همه افراد خوب عمل نمی کنند. برخی افراد که از روش های درمانی تایید شده برای کاهش وزن استفاده می کنند، ممکن است در واقع وزن خود را کاهش ندهند. این امر ممکن است آنها را وادار کند تا به دنبال جایگزین هایی مانند مکمل های غذایی باشند.

به گفته یکی از متخصصین، صنعت تغذیه و مکمل ها پر از ادعاهای تایید نشده است و وقتی صحبت از کاهش وزن می شود، هیچ روش یا دارویی جبران رژیم غذایی نامناسب را نمی کند. کاهش وزن طولانی مدت یک چالش سخت است و هیچ راه حل سریعی برای کاهش وزن وجود ندارد. هر روشی را که انتخاب می کنید باید همیشگی باشد، در غیر این صورت افزایش وزن اجتناب ناپذیر است.

 

کلام آخر درباره مکمل های کاهش وزن

یک مطالعه جدید نشان داد که مکمل های غذایی آنطور که ادعا می شود منجر به کاهش چشمگیر وزن نمی شود. در واقع، به ندرت اتفاق می افتد که افرادی که از این مکمل ها استفاده می کنند با کاهش چشمگیر وزن روبرو می شوند.

در ایالات متحده، مکمل ها به عنوان غذا طبقه بندی می شوند نه بر حسب دارو، بنابراین توسط FDA تنظیم نمی شوند. مطالعات گذشته نشان داده است که مکمل های کاهش وزن می تواند برای افرادی که از آنها استفاده می کنند مشکلات سلامتی ایجاد کند و آنها جایگزین سایر استراتژی های اثبات شده کاهش وزن از جمله رژیم غذایی، ورزش و داروهای مورد تأیید FDA یا جراحی کاهش وزن نیستند.

 

اگر تمایل دارید از مکمل های معتبر برای کاهش وزن استفاده کنید، داروخانه ویتامین ث محصولات متنوعی را به شما پیشنهاد می کند:

لیست محصولات متنوع از مکمل های کاهش وزن از برندهای معتبر در داروخانه اینترنتی ویتامین ث

 

 

داروخانه اینترنتی ویتامین ث در خدمت شماست تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

دیگر مکمل های غذایی داروخانه اینترنتی ویتامین ث برای رفع کمبود ویتامین های بدن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *