ارسال رایگان برای سفارشات بالای 500 هزار تومان

ورود / ثبت نام

ارسال رایگان برای سفارشات بالای 500 هزار تومان

داروی ستروتاید برای درمان ناباروری در زنان

داروی ستروتاید برای درمان ناباروری در زنان

فهرست محتوا

مشکلات ناباروری در زنان و در برخی افراد شایع است و به عدم تنظیم هورمون ها و سر انجام عدم تخمک گذاری صحیح منجر می شود. بسیاری از زنان در اوج سنین باروری خود با این اختلال مواجه شده و تحت درمان های مختلف دارویی قرار می گیرند که محتویات این داروها بیشتر برای تنظیم هورمون ها و منظم کردن زمان تخمک گذاری است. داروی ستروتاید یک داروی مخصوص برای درمان ناباروی است و برای بیشتر اشخاص با نا متعادلی هورمون تجویز می گردد. در این متن از مطالب داروخانه آنلاین ویتامین ث می خواهیم در مورد داروی ستروتاید صحبت کنیم.

نام تجاری داروی ستروتاید

این داروی مختص به ناباروی در زنان، با نام تجاری Cetrotide شناخته می شود.

کاربرد داروی ستروتاید

این دارو مناسب درمان نا باروی در زنان و درمان آن است.

اشکال دارویی

داروی ستروتاید به صورت تزریقی و زیر جلدی (زیر پوستی) صورت می گیرد. این دارو به شکل آمپول عرضه می گردد.

اطلاعات دارویی سترورلیکس (ستروتاید، ستروناکس)

ستروتاید نام تجاری برند داروی سترورلیکس است و ستروناکس نام برند ایرانی این دارو است. این آمپول برای درمان اختلالات ناباروری در زنان مورد استفاده قرار می گیرد. این دارو به همراه هورمون هایی نظیر FSH و Hcg می تواند هورمون لوتئینه کننده را که از غده هیپوفیز آزاد می شود و از جنس هورمون گلیکوپروتئین است را کنترل و از ترشح آن جلوگیری کند. برخی مواقع به علت آزاد سازی تخمک در زمانی زودتر از موعد نمی توان زمان مشخصی برای باروری در نظر گرفت که داروی ستروتاید از این عارضه جلوگیری کرده و زمان مقرری را برای به وجود آمدن تخمک مقرر می کند.

اطلاعات دارویی سترورلیکس (ستروتاید، ستروناکس)

آمپول ستروتاید چیست؟

ستروتاید نام یکی از برندهای داروی سترورلیکس است. داروی ستروتاید در درمان ناباروی در خانم ها و به صورت تزریقی (آمپول) مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از داروهای محرک تخمک گذاری برای درمان این عارضه ممکن است باعث آزادسازی تخمک های زودرس شود این دارو به وسیله مهار هورمون های جنسی از مبدا مغز، مانع از آزاد شدن تخمک های ناقص و نارس می شود و به این ترتیب تخمک به درستی رشد کرده و در زمان مناسب و منظمی در هر ماه آزاد می شود و به این طریق می توان یک لقاح به موقع و موفق داشت.

آمپول ستروناکس 250 برای چیست؟

یک بارداری طبیعی بستگی به یک چرخه تخمک گذاری سالم در رحم دارد. با طبیعی شدن چرخه رشد تخمک یک بارداری موفق اتفاق خواهد افتاد و تخمک، نارس و ضعیف نخواهد بود. امروزه به علت دلالیل مختلفی برخی زنان تخمک گذاری های به موقع و سالمی ندارند از این رو در سنین باروری خود با مشکلات بارداری و ناباروری رو به رو می شوند. علم پزشکی داروهای مختلفی را برای درمان عدم تخمک گذاری شناسایی و تولید کرده است که همگی دارای تعدادی هورمون و موادی است که بر روی هیپوفیز تاثیر گذاشته و به تولید فولیکول تخمک می پردازد. داروی ستروناکس نام برند ایرانی داروی سترورلیکس است.

آمپول ستروناکس 250 برای چیست؟

مقدار و نحوه تزریق آمپول ستروتاید

 • برای اطلاع از نحوه و تزریق داروی ستروتاید می توانید پس از تهیه دارو راهنمای داخل جعبه را مطالعه کرده و مطابق آن عمل کنید. معمولا در راهنمای دارو به طور دقیق نحوه تزریق ذکر شده است.
 • در صورتی که مطالعه راهنما برای شما پیچیده بود می توانید از یک پزشک داروساز کمک بگیرید.
 • داروی ستروناکس باید یک بار در روز و چند روز در هفته مصرف گردد اما میزان دوز مصرفی در افراد مختلف خواهد بود برای همین این دارو تنها در صورتی که پزشک تجویز کرده باشد قابل استفاده است.
 • مقدار مصرف داروی ستروتاید بستگی به تجویز پزشک دارد و باید اصولی مصرف گردد. در صورت مصرف صحیح نتایج مطلوب حاصل می گردد.
 • در صورت فراموش کردن تزریق یک دوز بهتر است از پزشک در رابطه با آن اطلاعات کسب کنید و دوز از یاد رفته را همراه با دوز بعدی در یک بار تزریق مصرف نکنید.
 • برای اطلاع از نحوه آماده سازی آمپول داروی ستروتاید تمامی موارد و مراحل را از پزشک و یا دکتر داروساز سوال بفرمایید.
 • اگر محصول دچار تغییر رنگ شده و یا مخدوش است از مصرف آن خودداری کنید. ضمن اینکه قبل از مصرف از سالم بودن آن اطمینان حاصل شود.
 • معمولا داروی ستروتاید با تجویز پزشک به صورت زیر پوستی تزریق می شود.
 • داروی ستروتاید باید در نواحی معده و یک اینچ با فاصله از ناف تزریق گردد.
 • برای اینکه از آسیب پوستی در امان باشید محل تزریق را عوض کنید.
 • برای اطلاع از چگونگی عملکرد دارو در بدن بهتر است تا حتما به صورت دوره ای تحت نظر پزشک باشید و چک شوید. بررسی هایی نظیر سونوگرافی و آزمایش های سطوح هورمون در خون اجباری است.

مقدار و نحوه تزریق آمپول ستروتاید

موارد منع مصرف داروی ستروتاید

 • در صورت تغییر حالت ماده تزریقی داروی ستروتاید حتما از مصرف آن خودداری کنید.
 • به تاریخ انقضای دارو دقت کرده و اگر تاریخ مصرف آن گذشته است مصرف نگردد.
 • افراد حتی با شرایط مشابه نمی توانند بدون تجویز پزشک از این دارو استفاده کنند.
 • در صورت حساسیت به این دارو و هورمون های آزاد کننده گنادوتروپین پزشک خود را در جریان بگذارید.
 • دوران بارداری
 • دوران شیردهی
 • اختلال در کلیه ها

تداخل دارویی سترورلیکس

استفاده از داروی سترورلیکس می تواند باعث بروز عوارض جانبی دیگر داروهایی شود که در حال استفاده از آنها هستید. به همین منظور لازم است در صورتی که از هر دارویی اعم از گیاهی، مکمل غذایی و داروهای درمانی دیگری استفاده می کنید تمامی آنها را به پزشک خود اطلاع دهید. تداخل این دارو با داروهای هرچند ساده تجویز شده و یا تجویز نشده می تواند باعث عوارض فیزیکی گردد.

تداخل دارویی سترورلیکس

شرایط نگهداری داروی ستروتاید

داروی ستروتاید یک داروی هورمونی است و نباید در دسترس کودکان قرار بگیرد پس جایی دور از دسترس کودکان قرار دهید. به علت تنوع برند داروی سترورلیکس که ستروتاید هم یکی از آنهاست نحوه نگهداری در هر شرکت تولید کننده دارو متفاوت خواهد بود که در راهنمای دارو مطالعه کرده و یا از دکتر داروساز اطلاعات کسب کنید.

کلام پایانی

مشکلات ناباروری در زنان نیاز به استفاده داروهای پزشکی دارد که نباید خودسرانه آنها را مصرف نمود. زیرا پزشک با بررسی سطح هورمون ها در خود فرد می تواند تشخیص دهد که در حال حاضر بدن برای تخمک گذاری به چه هورمونی نیازمند است و کدام یک از داروهای تحریک کننده تخمک گذاری را باید مصرف نمود. از این رو برای مصرف داروی ایرانی ستروناکس و یا هر نوع از شرکت های تولید کننده سترورلیکس حتما با پزشک مشورت کرده و تحت نظر باشید. خرید این داروها را هرگز از سایت ها و مراکز متفرقه انجام نداده و تنها از داروخانه های معتبر تهیه کنید.

0 0 رای ها
امتیاز به مقاله

به اشتراک بگذارید

guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها