ارسال رایگان برای سفارشات بالای 500 هزار تومان

ورود / ثبت نام

ارسال رایگان برای سفارشات بالای 500 هزار تومان

داروی پروستات

آیا پروستات با دارو درمان می شود؟

فهرست محتوا

پروستات در ساخت هورمون های مردانه و تولید مثل بسیار موثر و نقش مهمی در باروری اسپرم ایفا می کند. معمولا در مردان پروستات یک غده حساس و در زنان تخمدان ها اینگونه به حساب می آیند. که هر دو نقش مهمی در فعالیت های جنسی و باروری مردان و زنان دارد. پروستات یک غده کوچک است که با افزایش سن اندازه و سایز آن هم تغییر کرده و در مقطعی از بزرگسالی رشد آن متوقف شده و به عنوان عضوی بالغ به کار خود در بدن ادامه می دهد.

در صورتی که اختلال های متفاوتی اعم از بزرگ شده آن یا تورم در این عضو پیش آید بیماری های جسمی و درد را در مردان به همراه خواهد داشت که پزشک معمولا در این بین، داروی پروستات برای فرد تجویز می کند. قرص پروستات انواع مختلفی دارد یعنی طیف وسیعی از داروها را می توان برای این عارضه مصرف نمود. از این رو تصمیم داریم تا در داروخانه آنلاین ویتامین ث به بررسی تعدادی از داروی پروستات بپردازیم.

انواع قرص و داروی پروستات

هایپرپلازی خوش خیم پروستات یک عارضه در سیستم تناسلی مردانه است. این بیماری در افراد بزرگسال رخ می دهد و معمولا از سن 30 سالگی به بعد بروز پیدا خواهد کرد. اما خوشبختانه چه در درمان بیماری پروستات بدخیم و چه خوش خیم داروها و مکمل های فراوانی را در گستره داروسازی تولید کرده اند. نکته قابل توجه در این طیف وسیع از داروسازی برای مشکل پروستات مردان این است که در کنار ترکیبات شیمیایی اما از بستری گیاهی برای ترکیبات موثر قرص و مکمل ها استفاده می گردد. دو دسته بندی برای داروهای پوستات وجود دارد که در ادامه آنها را شرح می دهیم.

انواع قرص و داروی پروستات

  1. داروهای ضد اسپاسم و شل کننده مجراها (پرازوسین، ترازوسین، تامسولوسین)
  2. داروهای کوچک کننده پروستات (فیناستراید، دوتاستراید)

این داروها معمولا در مکمل ها و قرص ها با ترکیبات دیگر عرضه می شوند و در برخی مواقع امکان دارد ترکیبی از هر دو دسته باشند.

انواع داروی پروستات خوش خیم یا هایپرپلازی خوش خیم

پروستات غده ای است که گردنه دیواره مثانه و قسمت ابتدایی پیشابراه را پوشانده است. بنابراین هر اختلالی که در غده پروستات پیش آید بر روی چندین عملکرد حیاتی که دفع ادرار مهم ترین آنهاست اثر می گذارد و دفع ادرار معمولا با درد همراه خواهد بود. با افزایش سن در مردان امکان دارد هایپرپلازی خوش خیم برای غده پروستات اتفاق افتد که علت آن اختلال در رشد طبیعی و معمول پروستات است.

اختلال و بیماری در این غده می تواند اثرات منفی بر روی باروری و دفع ادرار داشته باشد که در مطالعات اخیر نشان داده شده است که مکمل و داروی پروستات حاوی ترکیبات گیاهی در درمان نوع خوش خیم این بیماری موثر واقع می شود. با توجه به این نکته در ادامه به معرفی داروی پروستات از انواع موثر آن بر روی پروستات خوش خیم یا هایپرپلازی می پردازیم.

انواع داروی پروستات خوش خیم یا هایپرپلازی خوش خیم

کپسول پروستافیت یوروویتال

این دارو برای کاهش بزرگی پروستات ناشی از هایپرپلازی خوش خیم و کاهش التهاب مثانه و حفظ سلامتی مجاری ادراری تجویز می گردد. کپسول پروستافیت یک داروی پروستات و درمان آن محسوب می گردد علاوه بر آن مکملی مناسب در کنار داروهای تخصصی و شیمیایی است.

این کپسول حاوی روغن کدو تنبل و ویتامین E می باشد. دانه کدو تنبل دارای زینک و منیزیم و ترکیبات آنتی اکسیدانی است که برای التهاب و جلوگیری از سرطان پروستات و بهبود بیماری های این غده مفید است. برای اثر بخشی بهتر هر روز یک عدد از این کپسول را در یک زمان مشخص، همراه با غذا و یک لیوان آب میل کنید.

قرص پروستاتان گل دارو

امروزه در سراسر جهان از مکمل و داروهای گیاهی برای درمان بسیاری از بیماری ها کمک می گیرند، چرا که ترکیبات برخی از گیاهان دارویی می تواند زمینه ساخت مواد شیمیایی بهتری در لابراتوارها باشد. در ترکیبات قرص پروستاتان از عصاره گیاهان گزنه، تخم کدو، بابونه، خارخاسک و انیسون استفاه شده است که موجب مهار آنزیم 5-آلفاردوکتاز، کاهش حجم پروستات، جلوگیری از انتقال پیام رشد از گیرنده به عضو، کاهش التهاب در مثانه و پروستات، شل کردن اسفکنسر مثانه و ریلکس نمودن بافت و جلوگیری از سرطان های بدخیم پروستات می شود. این قرص را می توانید روزی 3 بار و هر مرتبه 1 الی 2 قرص مصرف نمایید. درمان عارضه پروستات به وسیله قرص پروستاتان باید بین 6 تا 12 ماه باشد. در صورت آلرژی به هریک از ترکیبات این دارو با پزشک خود مشورت کنید.

کپسول پروستا باریج

یکی از ترکیبات موثر این دارو روغن بذر کدو است که بر درمان پروستات خوش خیم و یا BPH و ریزش موی اندروژنیک و مثانه بیش فعال بسیار موثر واقع می شود. از این رو اکثر پزشکان برای درمان این 3 اختلال چه جدگانه و چه باهم از این کپسول کمک می گیرند. ترکیبات موثر در این دارو: روغن بذر کدو، ویتامین E، لینولئیک اسید، فیتواسترول‌ها، توکوفرول‌ها هستند.

در صورت مصرف وارفارین و یا داروهای ضد انعقاد خون بهتر است قبل از دریافت دوز پروستا باریج با پزشک خود مشورت کنید و در غیر این صورت می توانید روزانه 1 عدد کپسول در زمانی معین با یک لیوان آب میل فرمایید. برای موثر واقع شدن درمان هایپرپلازی خوش خیم با کپسول پروستا باریج که داروی پروستات است بهتر خواهد بود تا 3 ماه مصرف آن را قطع نکنید.

قرص اولترا لیکوپن ویتابیوتیکس

آنتی اکسیدان برای مردان و علی الخصوص پروستات بسیار مهم و ضروری است زیرا ساختار و عملکرد صحیح آن را تنظیم کرده و در سلامت آن تاثیر گذار است. گوجه فرنگی یک منبع غنی از آنتی اکسیدان لیکوپن محسوب می گردد که در قرص اولترا ویتابیوتیکس که یک قرص پروستات است به کار برده شده است.

این قرص برای بهبود بزرگی پروستات و جلوگیری از سرطان غده پروستات موثر بوده و به بهبود باروری اسپرم نیز کمک می کند. از آنجایی که بدن انسان قادر به ساخت لیکوپن نیست باید آن را از مکمل ها دریافت نمود که این قرص یکی از منابع مفید لیکوپن است. لیکوپن به مهار رادیکال های آزاد در بدن کمک کرده و از بروز سرطان جلوگیری می کند. برای مصرف این قرص بهتر خواهد بود روزانه 1 الی 2 قرص با وعده غذایی در زمانی مشخص میل کنید.

کپسول پروستاویتال هلث اید

این کپسول یک داروی پروستات شناخته شده و موثر است که ترکیبی از املاح و اسید آمینه برای سلامت مردان و سیستم تناسلی آنها است. در درمان بزرگی پروستات از این مکمل استفاده می گردد. این کپسول برای درمان التهاب یا عفونت پروستات در مردان زیر 50 سال، هایپرپلازی خوش خیم، سرطان پروستات و مشکلات ادراری استفاده می شود. ترکیبات این کپسول کاملا طبیعی است و از رنگ مصنوعی در آن استفاده نشده است. حاوی ویتامین E،C و B6، سلنیوم و مس و گلوتامین است. مردان بالای 20 سال روزانه 1 عدد کپسول بعد از غذا میل کنند.

علائم بیماری های پروستات

در بیماری های مربوط به پروستات علائم زیر اتفاق می افتند.

✔ عدم کنترل ادرار و درد در مثانه

✔ تکرر ادرار و سوزش حین دفع ادرار

✔ فشار و التهاب مثانه

✔ آهستگی در خروج ادرار به دلیل التهاب و ورم مجاری

✔ درد آلت تناسلی مردانه و بیضه ها

✔ درد در ناحیه مقعد

✔ فشار و درد زیاد در شکم و پهلوها

✔ تب و لرز و بدن درد

علائم بیماری های پروستات

عفونت پروستات یا پروستاتیت چیست؟

بر اثر التهاب زیاد پروستات و اطراف آن عفونت پروستاتیت اتفاق می افتد. این عفونت می تواند در حین انزال با درد همراه باشد و یا در لگن دردهای مزمنی ایجاد کند. درد ممکن است مقطعی شکل گرفته و قطع شود و به صورت ممتد بروز نکند.

چرا از قرص پروستات استفاده می شود؟

علت انقباض و درد بیضه و عضلات آن تامسولوزین است که قرص پروستات مانع از این گرفتگی می گردد. التهابات ناشی از ورم پروستات باعث کوچک شدن میزراه و مجرای ادرار می گردد که داروی پروستات از بروز آن جلوگیری می کند. با کاهش مشکلات التهابی مثانه و پروستات بر اثر مصرف داروی پروستات این فشار و درد خروج ادرار و فشار مثانه و درد آلت تناسلی کم شده و فرد کمتر احساس درد را تجربه می کند.

چرا از قرص پروستات استفاده می شود؟

دارو درمان پروستات

داروی پروستات معمولا حاوی ترکیباتی چون آلفوزوسین، دوکسازوسین، تامسولوسین و سیلودوزین و آنتی اکسیدان ها و ضد التهاب ها و گاهی ویتامین ها و مواد معدنی هستند که بر روی عملکرد غده پروستات تاثیر مثبتی می گذارد. این دارو ها برای پیشگیری از سرطان و یا بزرگی خوش خیم غده پروستات تجویز و مصرف می شوند. این ترکیبات موجب جلوگیری از کوچک شدن و بزرگ شدن بیش از حد پروستات و عدم کاهش تستسترون در بدن مردان شده و حتی در باروری اسپرم کمک کننده هستند.

کلام پایانی

هایپرپلازی خوش خیم یکی از عارضه های تناسلی در مردان است که سلامتی جنسی و حیاتی آنها را تحت تاثیر قرار می دهند. اگر علائم درد پروستات و مثانه جدی گرفته نشود و یا متوجه مشکلات پروستات نباشید می تواند به سرطان های بدخیم پروستات منجر شود. در صورتی که هر یک از علائم درد و التهاب لگنی و یا سیستم تناسلی را تجربه کردید باید به سرعت با پزشک خود درمیان بگذارید. مکمل های داروی پروستات تا حد بسیاری از بروز بیماری های جدی این غده جلوگیری کرده و یا به بهبود آن کمک می کند. این مکمل ها را از داروخانه های معتبر و با تجویز پزشک تهیه کنید.

منبع 

0 0 رای ها
امتیاز به مقاله

به اشتراک بگذارید

guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها