ارسال رایگان برای سفارشات بالای 500 هزار تومان

ورود / ثبت نام

ارسال رایگان برای سفارشات بالای 500 هزار تومان

قرص پروستاتان

قرص پروستاتان چیست و چه عوارضی دارد؟

فهرست محتوا

یکی از قسمت های حساس بدن مردان سیستم تناسلی است. که پروستات نقش مهمی را در آن ایفا می کند. از آنجایی که این عضو بسیار حساس محسوب می گردد به سرعت هم امکان بروز بیماری های مختص پروستات در آن دیده می شود که می تواند درد آور باشد و سلامتی مردان را به خطر بیاندازد. بزرگ شدن بیش از حد پروستات و خارج شدن آن از حالت طبیعی یکی از مشکلات رایج این عضو است که داروهای بسیاری را برای کنترل و درمان آن تولید کرده اند، قرص پروستاتان یکی از همین قرص های درمانی برای مشکلات پروستات است که تصمیم داریم در این بخش از مطالب داروخانه آنلاین ویتامین ث به بررسی و عوارض رایج آن بپردازیم.

قرص پروستاتان چیست؟

یکی از قرص های درمانی برای بزرگ شدن غده پروستات و تکرر ادرار، سوزش و درد در هنگام دفع قرص پروستاتان است. این دارو ترکیبی است از عصاره گیاهان و انواع دانه ها و مواد معدنی و به نوعی مکمل دارویی محسوب می گردد و برای مردان با بیماری BPH بسیار مورد تجویز قرار می گیرد. این قرص موجب تخلیه سریع ادرار از مثانه می شود و تکرر ادرار را کم کرده و از درد بیمار می کاهد.

قرص پروستاتان چیست؟

قرص پروستاتان برای چی خوبه

این قرص برای متوقف کردن رشد غده پروستات یا هیپرپلازی پروستات ناشی از ترشح آندروژنی شدیدالاثر ۵- آلفا دی هیدروتستوسترون، بسیار موثر واقع می شود. علاوه بر آن باعث بهبود عوارض بزرگی پروستات می شود و درد هنگام ادار یا سوزش ادرار را برطرف می کند. در صورت وجود التهاب در پروستات به کاهش التهاب کمک خواهد کرد.

زمان مصرف قرص پروستاتان

برای تاثیر مثبت این مکمل دارویی بهتر خواهد بود قرص پروستاتان را حداقل در زمانی بین 6 تا 12 ماه مکرر استفاده کنید. زیرا در صورت استمرار در مصرف و دقت به زمان بندی مناسب می توان نتیجه موثری را از این قرص دریافت نمود.

قرص پروستاتان و فشار خون

قرص پروستاتان موجب کاهش قند و فشار خون می شود. از این رو اگر داروهای فشار و یا قند مصرف می کنید شاید لازم باشد قبل از آن با پزشک خود در اینباره مشورت کنید.

قرص پروستاتان و فشار خون

نظرات در مورد قرص پروستاتان

طی پژوهش های گسترده و تحقیقات به عمل آمده، کاربران قرص پروستاتان پس از مصرف مداوم و زیر نظر پزشک تا حد بسیاری درمان شده و یا بهبود علائم داشته اند. ضمن اینکه بسیاری از پزشکان برای نگهداشتن تستسترون در خون از این قرص استفاده کرده اند که به درمان ریزش موی شدید هم کمک کننده بوده است. بر اثر کمبود تستسترون امکان بزرگ شدن غده پروستات و همچنین ریزش مو امکان پذیر می شود. همچنین در کنار دیگر درمان های دارویی برای پروستات کاربران از قرص پروستاتان، به علت عوارض کم گوارشی بسیار راضی بوده اند.

نحوه مصرف قرص پروستاتان

این قرص را در صبح، ظهر و شب یعنی 3 مرتبه میل فرمایید. دقت کنید که باید این زمان را به طور مساوی تقسیم کنید تا مکانیسم اثر دارو فرصتی برای جذب و عملکرد درست را داشته باشد. بهترین حالت این است که هر کدام از قرص ها را پس از هر وعده غذایی با آب فراوان میل کنید.

میزان مصرف قرص پروستاتان

میزان و مقدار هر دارو یا مکملی را بهتر است با توصیه پزشک مصرف کنید اما به طور معمول قرص پروستاتان روزی 3 بار و در هر وعده 1 تا 2 قرص مصرف می گردد.

فواید قرص پروستاتان وکاربرد آن

قرص پروستاتان برای درمان هایپرپلازی خوش خیم پروستات یا BPH (بزرگ شدن پروستات) کاربرد دارد. که مردان را بین سنین 30 الی 50 سالگی درگیر خود می کند. این قرص حاوی عصاره گیاهانی است که موجب توقف رشد در پروستات شده و آن را درمان می کند. از فواید قرص پروستاتان می توان به موارد زیر اشاره کرد.

درمان سوزش ادرار

یکی از عارضه های مشکل بزرگ شدن پروستات سوزش ادرار در هنگام دفع است. قرص پروستاتان با تاثیر مثبت بر روی مثانه و اسفنکسر موجب درمان این عارضه می شود.

بهبود تکرر ادرار

در هر فرد تکرر ادرار و نیاز به تخلیه مثانه متفاوت است اما این هم یکی از مشکلات این بیماری است. قرص پروستاتان با کاهش التهاب در پروستات موجب درمان این مشکل می شود.

فواید قرص پروستاتان وکاربرد آن

ترکیبات پروستاتان

این دارو با تمرکز بر ترکیبات گیاهی تولید می شود و عوارض جانبی کمی متناسب با دیگر داروهای مشابه شیمیایی دارد. در هر دانه از قرص پروستاتان از عصاده گیاهان زیر استفاده شده است.

برگ و ریشه گزنه

گزنه دارای خاصیتی است که مایعات محبوس شده در بافت اندام ها را از آنها خارج می کند از این رو در درمان گیاهی از آن برای درمان دیابت، درمان دستگاه گوارشی و هیپرپلازی خوش خیم پروستات استفاده می کنند.

تخم کدو

کدوی طبی یکی از گیاهان دارویی است که برای بیماری های متعددی کاربرد دارد و در برخی از داروهای درمانی به کار برده می شود. تخم کدو یا کدوی طبی دارای کربوهیدرات، ویتامین K، منیزیم، زینک و مس است.

گل بابونه

اگر از گیاهان دارویی برای درمان برخی از بیماری ها استفاده کرده باشید حتما نام بابونه را به وفور شنیده اید. این گیاه ارزشمند در طب سنتی و حتی در طب نوین برای دارو سازی و درمان خانگی برخی بیماری ها استفاده می گردد که درمان پروستات یکی از درمان های اصلی این گیاه است. این گیاه دارای فلاوونوئید است که یک آنتی اکسیدان محسوب می گردد که خاصیت ضد سرطانی فراوانی را دارد.

میوه خارخاسک

خارخاسک از خانواده گیاه اسپند است و حاوی ساپونین، لیگنینامید، فلاونوئید، آلکالوئید و گلیکوزید می باشد که همگی در ترشح هورمون های جنسی و تنظیم آنها نقش دارند همچنین این گیاه فشار خون را تنظیم می کند.

میوه انیسون

گیاه انیسون دارای فلاونوئید، روغن فرار، آنتول، کولین، موسیلاژ، آلبومین، قند، اسیدهای آلی، استروژنین، لوتئولین، کومارین و فیتوسترول است که با خاصیت آنتی اکسیدانی خود برای درمان های مکمل و همچنین پروستات در مردان کاربرد دارد.

ترکیبات پروستاتان

نحوه نگهداری از قرص پروستاتان

این دارو را در دمایی مابین 15 تا 25 درجه نگهداری کنید. یعنی محل نگهداری خشک و خنک باشد و در مقابل تابش مستقیم نور خورشید قرار نگیرد. دقت کنید این دارو را در دسترس کودکان قرار ندهید زیرا مصرف این دارو برای کودک خطرناک خواهد بود. پس از مصرف درب بطری را به درستی ببندید.

نکات مهم در مصرف قرص پروستاتان

✖ افرادی که به ترکیبات این دارو حساسیت دارند باید قبل از مصرف با پزشک خود مشورت کنند و از مصرف خودسرانه بپرهیزند.

✖ تا به حال تداخلات جدی دارویی برای این قرص گزارش نشده است اما بهتر خواهد بود اگر از داروی درمانی خاصی استفاده می کنید قبل از آن با پزشک مشورت شود.

✖ اگر از داروهای کاهنده قند خون استفاده می کنید باید بدانید قرص پروستاتان قند خون را پایین می آورد. چنانچه از داروهای قند خون نیز استفاده می فرمایید قبل از مصرف قرص پروستاتان با دکتر داروساز مشورت کنید.

✖ این دارو بهتر است توسط پزشک تجویز گردد. زیرا تشخیص علت وخیم شدن پروستات پیچیده و تخصصی است و پزشک باید متناسب با شرایط فیزیکی هر فرد این قرص را تجویز کند.

کلام پایانی

مشکلات پروستات از سن سی سالگی به بعد معمولا برخی از مردان را درگیر می کند و در زندگی روزمره، سلامتی فیزیکی و همچنین روابط جنسی فرد تاثیر گذار است. تشخیص به موقع این عارضه می تواند به روند سریع بیماری کمک کننده باشد. از این رو چنانچه در قسمت تناسلی با مشکلی رو به رو شدید درمان آن را جدی بگیرید. قرص پروستاتان یک درمان منظم و همچنین تاثیر گذار برای پروستات خواهد بود و متناسب با هم ردیفان خود از عوارض کمتری برخوردار است. پیشنهاد می گردد در صورت تمایل مصرف داروهای گیاهی از قرص پروستاتان برای درمان اختلالت پروستات کمک بگیرید. این دارو نه از عطاری ها و نه از مراکز نا معتبر تهیه نگردد و حتما با مشورت پزشک دارو ساز و از داروخانه های معتبر خریداری شود.

0 0 رای ها
امتیاز به مقاله

به اشتراک بگذارید

guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها