ارسال رایگان برای سفارشات بالای 500 هزار تومان

ورود / ثبت نام

ارسال رایگان برای سفارشات بالای 500 هزار تومان

بهبود سلامت قلب و عروق و ویتامین D؛ پاسخ به سوالات شما در این زمینه

فهرست محتوا

بهبود سلامت قلب و عروق و ویتامین D ، یافته ی جدید دانشمندان در مورد نتایج شگفت انگیز ویتامین D است. برای دریافت پاسخ سوالاتتان با ما همراه باشید.

ما در داروخانه آنلاین ویتامین ث افتخار آشنایی با شما را داریم. در این مقاله در تلاشیم به شما کمک کنیم قبل از خرید محصول مورد نیازتان با داشتن اطلاعات لازم و کافی درباره محصول، بتوانید انتخابی درست و رضایت بخش داشته باشید. در ادامه با ما همراه باشید:

در یک مطالعه جدید که شامل نانوحسگرها می شود، دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که ویتامین D نه تنها استخوان ها را تقویت می کند، بلکه می تواند سلامت قلب و عروق را نیز بهبود بخشد.یعنی بین سلامت قلب و عروق و ویتامین D یک ارتباط پزشکی برقرار است.

ارتباط بین بهبود سلامت قلب و عروق و ویتامین D

ویتامین D3 با تبدیل نور UVB از نور خورشید به طور طبیعی در پوست سنتز می شود. این ویتامین همچنین به طور طبیعی در برخی از غذاها یافت می شود، به غذاهای دیگر اضافه می شود و به عنوان مکمل در دسترس است.

متخصصان معمولاً ویتامین D را برای سلامت استخوان ضروری می دانند. این ویتامین به بدن کمک می کند تا مواد مغذی را از استخوان بیرون نکشد و باعث ضعیف شدن آنها نشود. در حالی که مدتهاست ویتامین D به دلیل نقش آن در بهبود سلامت استخوان ها شناخته شده است.

محققان دانشگاه اوهایو مزیت جدیدی برای آن پیدا کرده اند و این همه به لطف کار آنها با نانوحسگرهای با تکنولوژی بالا است. این نقش، ارتباط بین سلامت قلب و عروق و ویتامین D است. این مطالعه توسط دکتر تادوش مالینسکی، استاد شیمی در دانشگاه اوهایو، به همراه دو دانشجوی تحصیلات تکمیلی انجام شد. این مقاله در مجله بین المللی پزشکی نانو منتشر شده است.

قطر نانوحسگرها 1000 برابر کوچکتر از موی انسان است. آنها توسط محققان برای اندازه گیری روش هایی که ویتامین D3 بر سلول های اندوتلیال فردی تأثیر می گذارد، استفاده می شود که نقش تنظیم کننده مهمی در سلامت قلب و عروق دارد.

این سنسورها به تیم محققان اجازه دادند تا نحوه تأثیر ویتامین D3 بر سلول ها را در زمان واقعی مشاهده کنند.از آنجا که این تیم ابزارهای منحصر به فرد را توسعه داده اند، دستگاه های نانوحسگر به آنها اجازه می دهند تا فرآیندهای in vitro یا in vivo را که در سلول های منفرد رخ می دهد، ببینید. آنها می توانند درجا، فرآیندهای زیستی مولکولی را در حال وقوع مشاهده کنند.

تیم مالینسکی دریافتند که ویتامین D3 بر روی سیستم قلبی عروقی اثر ترمیمی دارد و خطر حمله قلبی را کاهش داده و آسیب های ناشی از فشار خون بالا، تصلب شرایین و دیابت را ترمیم می کند. این یافته ها هم در شرکت کنندگان سفید پوست و هم در شرکت کنندگان آفریقایی-آمریکایی صادق بود.

مالینسکی در بیانیه مطبوعاتی خود گفت: “سیستم های شناخته شده زیادی وجود ندارد که بتوانند از آنها برای ترمیم سلول های اندوتلیال قلبی عروقی آسیب دیده استفاده کنند اما ویتامین D3 می تواند این کار را انجام دهد.”

برخی یافته های شگفت انگیز درباره بهبود سلامت قلب و عروق و ویتامین D

برخی یافته های شگفت انگیز در مورد ارتباط بین بهبود سلامت قلب و عروق و ویتامین D نشان می دهد که مطالعات جالبی در مورد ویتامین D در کلینیک لیپیدها در دانشگاه ایالتی اوهایو مشاهده شده است که مهم ترین نتیجه آن در رابطه با ارتباط بهبود سلامت قلب و عروق و ویتامین D است.

برخی متخصصان داروهای استاتین تجویز می کنند و برخی از مطالعات انجام شده نشان می دهد که تجویز ویتامین D در بیماران مبتلا به کمبود ویتامین D از عوارض جانبی این داروها جلوگیری می کند. بنابراین، اینها برخی از روش های قلبی عروقی است که پزشکان از ویتامین D استفاده می کنند.

مالینسکی گفت، به دلیل تحقیقات قبلی که پتانسیل ویتامین D3 را در سلامت قلب و عروق ثابت کرد، این ترکیب کاندید مناسبی برای دستگاه های نانوحسگر تیم او شد. او پیش بینی کرد که ویتامین D3 می تواند آزادسازی نیتریک اکسید را تحریک کند، که اگر بتوانند آن را اندازه گیری کنند، یافته مهمی خواهد بود. آنها دریافتند که ویتامین D3 در واقع باعث آزاد شدن نیتریک اکسید می شود، بنابراین برای آنها شگفتی بزرگی نبود.

شگفتی واقعی این بود که ویتامین D3 انتشار گونه های اکسیداتیو را واقعاً کاهش داد و این تأثیر بسیار بسیار چشمگیر است.به طور خلاصه، وجود ویتامین D3 در سیستم قلبی عروقی سطح استرس اکسیداتیو را به میزان قابل توجهی کاهش داده و به طور کلی سلامت قلب و عروق را بهبود می بخشد.

مزایای استفاده از ویتامین D جهت بهبود سلامت قلب و عروق

ارزان و در دسترس بودن ، یکی از مزایای استفاده از این ویتامین و دلیل اعتماد به ارتباط بهبود سلامت قلب و عروق و ویتامین D است. مالینسکی می گوید: “احتمالات هیجان انگیزتری نسبت به عروق وجود خواهد داشت، هر چند که عروق یک یافته بسیار مهم است. اما گام بعدی این است که نقش ویتامین D3 را در عملکرد سلول های عصبی بررسی کنیم.”

شاید بزرگترین نتیجه شواهدی باشد مبنی بر اینکه یک مکمل معمولی نقش مثبتی در سلامت قلب و عروق و همچنین سلامت استخوان ها دارد و ارتباط بهبود سلامت قلب و عروق و ویتامین D کاملا مشهود است. ویتامین D3 در فهرست داروهای ضروری سازمان بهداشت جهانی، مجموعه ای از مهمترین داروها برای پاسخگویی به نیازهای یک سیستم بهداشتی مؤثر و ایمن است.

حتی برای کسانی که به اندازه کافی ویتامین D3 از نور آفتاب دریافت نمی کنند، این مکمل در اکثر داروخانه ها و با قیمت ارزان در دسترس است.
مصرف ویتامین D یک راه حل بسیار ارزان برای ترمیم سیستم قلبی عروقی است. نیازی به تولید داروی جدیدی نیست چرا که این ویتامین به راحتی از نور آفتاب تولید می شود.

 

اگر مایلید از مکمل های معتبر برای بالا بردن سطح ویتامین D بدنتان استفاده کنید. داروخانه اینترنتی ویتامین ث پیشنهاد های ویژه ای برای شما دارد:

مکمل های معتبر برای دریافت ویتامین D داروخانه اینترنتی ویتامین ث

 

داروخانه آنلاین ویتامین ث در خدمت شماست تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

دیگر مکمل های غذایی داروخانه اینترنتی ویتامین ث برای رفع کمبود ویتامین های بدن

0 0 رای ها
امتیاز به مقاله

به اشتراک بگذارید

guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها