ارسال رایگان برای سفارشات بالای 500 هزار تومان

ورود / ثبت نام

ارسال رایگان برای سفارشات بالای 500 هزار تومان

انتخاب تشک مناسب برای خواب بهتر

فهرست محتوا

تشک مناسب برای خواب بهتر ، مسئله ی مورد بحث در این مقاله است. در مطلب پیش رو تلاش کردیم تا شما به پاسخ پرسش های اساسی در رابطه با کیفیت بهتر خواب برسید.

ما در داروخانه آنلاین ویتامین ث افتخار آشنایی با شما را داریم. در این مقاله در تلاشیم به شما کمک کنیم قبل از خرید محصول مورد نیازتان با داشتن اطلاعات لازم و کافی درباره محصول، بتوانید انتخابی درست و رضایت بخش داشته باشید. در ادامه با ما همراه باشید:

کیفیت تشک و رختخواب قطعاً روی کیفیت خواب شما تأثیر دارد.طبق گفته متخصصان، اگر کیفیت سطح رختخواب خود را افزایش دهید می توانید خواب بهتری داشته باشید و تشک مناسب برای خواب بهتر بسیار عالی عمل می کند.

آیا تشک مناسب برای خواب بهتر مؤثر است؟

خواب بخش مهمی از سلامت را تأمین می کند. به علاوه همه باید با توجه به ساختار بدنی خود، رختخواب مناسب انتخاب کنند.در ادامه می خوانید که نظر متخصصان و محققان درباره تشک مناسب برای خواب بهتر چیست.

ویژگی های تشک مناسب

ویژگی های تشک مناسب برای خواب بهتر چیست؟طبق تحقیقات، خوابیدن روی تشک نیمه سفت (به خصوص تشک های قابل تنظیم) به راحتی کمک می کنند، ستون فقرات را در وضعیت مناسبی قرار می دهند و در نتیجه بهتر می توان روی آنها خوابید.

اگر مشکل شما بدن درد باشد، توصیه می شود تشک خود را طوری تغییر دهید که بتوانید در وضعیت راحتی قرار داشته باشید. طبق یک پژوهش در سال 2015، افرادی که روی تشک هوشمند (مموری فوم) با سفتی متوسط می خوابند کمتر بدن درد می گیرند و سریعتر نیز به خواب می روند.

در دیگر پژوهش ها مشاهده شده که لاتکس نسبت به تشک هوشمند، فشار کمتری به بدن وارد می آورد. یعنی احساس فرورفتن که هنگام خوابیدن روی تشک هوشمند حس می شود دیگر وجود نخواهد داشت. در نتیجه می توان در وضعیت و دمای مناسب تری خوابید و تشک مناسب برای خواب بهتر داشت.

به علاوه تشک باید انحناهای طبیعی ستون فقرات را حفظ کند، باعث گرمای زیاد نشود و البته قیمت مناسبی نیز داشته باشد تا به عنوان تشک مناسب برای خواب بهتر در نظر گرفته شود.

انواع تشک و نکات مهم آن ها

انواع تشک مناسب برای خواب بهتر چه هستند؟انواع اصلی تشک شامل فنردار، فوم و هیبرید هستند که امروزه می توان در بازار پیدا کرد. انواع مختلفی از فوم نیز وجود دارد؛ از جمله فوم هوشمند پلی اورتن، لاتکس طبیعی و لاتکس مصنوعی.

به گفته متخصصان، با وجود وفور انواع تشک در بازار بایستی حتماً عمر مفید تشک ها را درنظر داشته باشید. تشک های فومی، هیبرید و فنردار عمرهای متفاوتی دارند.

تشک فنردار چقدر عمر می کند؟

اگر تشک فنردار را یک تشک مناسب برای خواب بهتر در نظر بگیریم، چقدر عمر می کند؟همه تشک های تمام فوم معمولاً 8 تا 10 سال سالم می مانند. فوم ژلی می تواند عمر تشک فومی را افزایش بدهد.تشک های ژلی به پراکنش میزان فشار کمک می کنند. همین عامل توزیع، عمر تشک را بیشتر خواهد کرد.

تشک لاتکس چقدر عمر می کند؟

اگر تشک لاتکس را یک تشک مناسب برای خواب بهتر در نظر بگیریم، چقدر عمر می کند؟به عقیده محققان، تشک های فوم لاتکسی از همه انواع دیگر ماندگارتر هستند.

تشک هایی که صددرصد از جنس لاتکس طبیعی خالص هستند ماندگاری بسیار بیشتری دارند. این تشک ها تا 25 سال نیز سالم می مانند. لاتکس صددرصد طبیعی در مقایسه با مواد دیگری که برای ساخت تشک به کار می روند، بسیار ماندگارتر است.

عمر تشک هیبرید چقدر است؟

اگر تشک هیبرید را یک تشک مناسب برای خواب بهتر در نظر بگیریم، چقدر عمر می کند؟تشک های هیبرید مانند تشک های لاتکس عمری طولانی دارند و از نظر ساختار بهترین نوع تشک هستند. داخل این تشک ها فنرهای فولادی همراه چندین لایه فوم و پارچه وجود دارد.

در نتیجه می توان به راحتی روی این تشک ها خوابید.به عبارت دیگر، تشک های هیبرید می توانند به مدت چندین سال استفاده شوند. این تشک ها به آسانی خراب یا فرورفته نمی شوند.

تشک های فنر دار معمولی چقدر عمر می کنند؟

اگر تشک فنر دار معمولی را یک تشک مناسب برای خواب بهتر در نظر بگیریم، چقدر عمر می کند؟به گفته محققان، تشک های فنرداری که تعداد یا کیفیت فنرهای آنها پایین باشد حدود 5 سال عمر می کنند.البته به این معنی نیست که تشک فنردار بد باشد. فنرهای باکیفیتی که از کروم و نیکل ساخته می شوند، بسیار بیشتر از پنج سال عمر خواهند کرد.

چطور باید تشک مناسب را انتخاب کنیم؟

چطور تشک مناسب برای خواب بهتر را باید پیدا کنیم؟مشورت کنید و تشک ها را امتحان کنید. هیچ چیز مانند امتحان حضوری تشک نمی شود. به این ترتیب سریع به نتیجه می رسید و می توانید به راحتی بدانید که چه جنسی برای شما مناسب است. به علاوه می توانید از دوستان، اعضای خانواده یا همکاران نیز بپرسید که چه جنس تشکی را توصیه می کنند.

عجله نکنید. متخصصان توصیه می کنند قبل از انتخاب یک تشک، حداقل 15 دقیقه روی آن بخوابید. اگر حرکت کردن تشک شما را بیدار می کند از یک دوست بخواهید روی تشک بنشیند. دقت کنید آیا حرکت او به قسمتی که شما خوابیده اید منتقل می شود یا خیر.

در آزمایش های طولانی خواب شرکت کنید. اگر می خواهید تشک خاصی بخرید، سعی کنید سراغ برندهایی بروید که 90 روز برای امتحان تشک مهلت می دهند. قوانین مرجوعی تشک را رعایت کنید و مطمئن شوید که با آنها مشکلی ندارید.

قوانین مرجوعی را بدانید. در برخی موارد، مشتری باید تصمیم بگیرد که تشک را اهدا کند یا مرجوع کند. سپس می تواند با ارائه مدرک، مبلغ پرداخت شده را استرداد نماید. در دیگر موارد ممکن است شرکت سازنده به جای پول، یک تشک دیگر به شما بدهد. ببینید چه انتظاراتی دارید و حتماً نظرات مشتریان را نیز جویا شوید.

چه چیزی بر یک خواب خوب اثر دارد؟

علاوه بر تشک مناسب برای خواب بهتر، چه چیزی بر یک خواب خوب اثر دارد؟متخصصان معتقدند که خواب خوب، ورزش و تغذیه مناسب سه ستون اصلی سبک زندگی سالم هستند.

میزان خواب موردنیاز افراد مختلف با یکدیگر متفاوت است. اما به طور کلی توصیه می شود بزرگسالان شبانه 7 ساعت کامل بخوابند. به این ترتیب سطح مناسب سلامتی، عملکرد مناسب و هوشیاری روزانه تأمین خواهد شد.

توصیه انتخاب تشک برای افراد مبتلا به درد مزمن

وضعیت خواب خیلی مهم است. طبق تحقیقات، 50 تا 60 درصد افراد مبتلا به بی خوابی از گردن درد یا کمردرد مزمن رنج می برند. در نتیجه سخت تر به خواب می روند و مدام بیدار می شوند.

اگر هنگام بیدار شدن بدن درد دارید، احتمالاً در وضعیت نامناسبی خوابیده اید که بر گردن یا کمر شما فشار آورده است.بنابراین توصیه می کنیم علاوه بر تشک، وضعیت خواب و بالش خود را هم تنظیم کنید.

نکات دیگری برای خواب مناسب

تشک مناسب برای خواب بهتر مهم است اما دیگر چه نکاتی مهم است؟فرقی نمی کند جنس تشک شما چه باشد؛ با رعایت نکته های زیر می توانید خواب بهتری داشته باشید:

  • حداقل یک ساعت قبل از خواب، دستگاه های الکترونیک را کنار بگذارید و تلویزیون تماشا نکنید.
  • اتاق را خنک نگه دارید؛ پنجره باز کنید، دما را تنظیم نمایید یا یک پنکه روشن کنید.
  • اگر سروصدای بیرون یا درون خانه خواب شما را برهم می زند می توانید از دستگاه ها یا اپلیکیشن های وایت نویز (White Noise) استفاده کنید. این نویز جلوی صداهای مزاحم را می گیرد.
  • با برنامه بخوابید. اگر روزانه ساعت مشخصی بیدار شوید و سر ساعت مشخص هم به خواب بروید، بدن شما به این چرخه خواب عادت می کند.
    برخی افراد از ملاتونین استفاده می کنند. این مکمل هورمونی می تواند چرخه خواب را تنظیم کند و کیفیت خواب را بهبود ببخشد.

داروخانه آنلاین ویتامین ث در خدمت شماست تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

0 0 رای ها
امتیاز به مقاله

به اشتراک بگذارید

guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها