ارسال رایگان برای سفارشات بالای 500 هزار تومان

ورود / ثبت نام

ارسال رایگان برای سفارشات بالای 500 هزار تومان

آمپول ملیتاید

آمپول ملیتاید چیست و چه کاربردی دارد؟

فهرست محتوا

تحرک و رژیم غذایی مناسب افراد را از بسیاری بیماری ها در امان نگاه می دارد. دیابت نوع دو بیماری شایعی است که با خود عوارض دیابت و چاقی را به همراه دارد. این بیماری به دلیل سوخت و ساز کم بدن اتفاق می افتد و بزرگترین علت آن ورزش نکردن و یا بالا نبردن ضربان قلب به وسیله تحرک کردن است. در هر صورت بسیاری از افراد با این عارضه مواجه هستند.

برخی داروها برای درمان چاقی ناشی از دیابت نوع 2 و یا عوارض این بیماری ساخته شده است. یکی از این داروها ملیتاید است که با کنترل قند خون در طولانی مدت به کاهش وزن کمک می کند. در این قسمت از مطالب داروخانه آنلاین ویتامین ث می خواهیم درباره آمپول ملیتاید برای لاغری صحبت کرده و جوانب آن را به درستی بررسی کنیم.

معرفی آمپول ملیتاید

در دنیای امروز افراد بسیاری با بیماری دیابت دست و پنجه نرم می کنند. که علم پزشکی درمانهای مختلفی را برای این بیماری و عوارض آن در نظر گرفته است. داروی ملیتاید علاوه بر درمان دیابت به کاهش وزن نیز کمک می کند البته کاهش وزنی که به تحت شرایطی یا به وسیله بیماری های خاصی اتفاق افتاده باشد. ملیتاید نام تجاری داروی لیراگلوتاید و تولید شده توسط شرکت سیناژن است. این دارو به شکل قلم هایی عرضه می شوند که آماده تزریق هستند و روش استفاده از آن در کاتالوگ درج گردیده است.

آمپول ملیتاید (لیراگلوتاید)

آمپول ملیتاید یا لیراگلوتاید به درمان و کنترل قند خون کمک می کند و باعث لاغری در افراد با شرایط خاص می گردد. با دو روش ممکن است این آمپول ها به لاغر شدن افراد کمک کنند.

 1. کاهش اشتها (میل به غذا خوردن و یا پرخوری کم می شود)
 2. تاخیر در تخلیه معده (غذا دیرتر از معده و مسیر گوارشی تهی می شود)

ملیتاید یا لیراگلوتاید با تاثیر بر روی اشتها باعث کمتر غذا خوردن فرد و تاخیر حرکت غذا به سمت معده کوچک می شود، از این رو به مدت طولانی تری احساس سیری کرده و میل به غذا خوردن در او از بین می رود. در درمان دیابت نوع دو که به علت عدم تحرک و سوخت ساز پایین بدن اتفاق می افتد این دارو بسیار موثر واقع شده است.

آمپول ملیتاید,آمپول ملیتاید برای لاغری,آمپول لاغری ملیتاید آمپول ملیتاید چیست و چه کاربردی دارد؟

تفاوت آمپول ویکتوزا، ساکسندا و ملیتاید در چیست؟

در واقع این سه شکل از دارو کابردهای مشابهی دارند اما در موارد خاص می توانند بر روی دیگر عوامل هم تاثیر گذار باشند که در ادامه روشن و واضح توضیح می دهیم.

لیراگلوتاید: اینکرتین یک هورمون طبیعی در بدن است که لیراگلوتاید مشابه همان در کنترل قند خون، میزان انسلین در خون و هضم و جذب کاربرد دارد.

ویکتوزا: نام یک برند تجاری از لیراگلوتاید است که در درمان دیابت از نوع 2 البته با کمک تغذیه مناسب و ورزش در جهت بالا بردن متابولیسم بدن کارکرد دارد. ویکتوزا را برای مشکلات قلبی نظیر حمله های قلبی یا سکته های مغزی در افراد بزرگسالی که به دیابت نوع 2 مبتلا هستند هم تجویز می کنند و برای درمان دیابت های دیگر یعنی نوع 1 هیچ تاثیری ندارد.

ملیتاید: این نوع از دارو یک برند ایرانی است که همان داروی لیراگلوتاید نام دارد و ملیتاید تنها نام تجاری آن است که در ایران توسط شرکت داروسازی سیناژن تولید می شود. یعنی تنها همان کاربرد را بر روی دیابت نوع 2 دارد.

تفاوت ویکتوزا، ساکسندا و ملیتاید تنها در مقدار و دوز آنها است و تقریبا یک کاربرد مشابه دارند که البته دوز یک دارو می تواند بر روی خیلی متغییرها تاثیر گذار باشد.

نکاتی که باید درباره ی آمپول ملیتاید بدانیم

داروی ملیتاید یک مکمل غذایی نیست و نباید آن را بی رویه مصرف کنید. این دارو بر روی سطح انسولین در بدن تاثیر می گذارد و برای تهیه آن باید حتما توصیه پزشک را داشته باشید و یا توسط پزشک تجویز گردد. مشابه به تمامی داروها اگر تاریخ انقضای درج شده بر روی دارو مخدوش و یا تاریخ آن گذشته است از مصرف آن صرف نظر کنید.

داروهای ملیتاید که تاریخ مصرف ندارند را اصلا به منظور لاغری یا درمان دیابت خود استفاده نکنید. آمپول ملیتاید برای لاغری های طبیعی متداول نیست، در واقع تنها برای افراد خاصی توصیه می گردد. حتی اگر فردی با شرایط مشابه شما از این دارو استفاده می کند شما نباید همان رویه را در پیش بگیرید و تجویز پزشک اولین رکن استفاده خواهد بود.

نکاتی که باید درباره ی آمپول ملیتاید بدانیم

عوارض استفاده از ملیتاید

همانطور که می دانید همه داروها ممکن است عارضه مصرف داشته باشند چه آمپول ملیتاید برای لاغری و چه درمان انسلین مصرف شود می تواند برخی علائم را در شما ایجاد کند. به یاد داشته باشید عارضه داروی ملیتاید همیشگی نیست و ممکن است پس از مصرف چند بار از آن به کلی بهبود پیدا کنند و یا برخی افراد ممکن است عوارض دارو را نشان دهند. در صورت مشاهده هر عوارضی آن را با پرشک خود در میان بگذارید.

عوارض شایع ملیتاید:

 • یبوست
 • تهوع
 • بی حالی و خستگی
 • سیاهی رفتن چشم و سرگیجه
 • سردرد شدید
 • راش پوستی
 • افت قند خون
 • بی اشتهایی نگران کننده
 • استفراغ
 • معده درد
 • اسهال

عوارض استفاده از ملیتاید

عوارض که در پی آن باید مصرف را قطع و به پزشک مراجعه کنید:

 • بالا رفتن ضربان قلب
 • افکار مخدوش نظیر خودکشی
 • تغییر ناگهانی خلق
 • تشنگی بیش از حد ناشی از کم آبی بدن
 • عدم توانایی در ادرار کردن
 • احساس گرما و تعریق شدید
 • پوست داغ و خشک
 • قند خون بسیار پایین
 • درد فوقانی در معده که به صورت ناگهانی و شدید بروز پیدا می کند
 • یرقان و زردی پوست
 • تورم یا توده در گردن
 • مشکل بلع
 • تنگی نفس

در صورت مشاهده کهیر، ضربان قلب بالا و تنگی نفس سریعا با اورژانس تماس بگیرید.

مقدار کاهش وزن با مصرف قلم ملیتاید

به خاطر داشته باشید بدن افراد واکنش دقیق و مشابه هم را ندارند و متفاوت به این دارو پاسخ می دهند. اما در زمانی حدود 6 تا 12 ماه آمپول لاغری ملیتاید کاهش وزن 10 تا 15 درصدی داشته است که در اکثر افراد بین 15 تا 20 کیلوگرم کاهش وزن هم مشاهده شده است. اما ممکن است با کاهش وزن کم یعنی 2 تا 5 کیلو گرم هم رو به رو باشید.

مقدار کاهش وزن با مصرف قلم ملیتاید

مقدار مصرف ملیتاید برای کاهش وزن

افرادی که از چاقی و اضافه وزن رنج می برند معمولا پزشک با توجه به شرایط فیزیکی فرد داروی ملیتاید را برای او تجویز می کند. دقت داشته باشید که میزان دوز مصرفی آمپول لاغری ملیتاید در همه افراد یکسان نیست و عوامل و فاکتورهایی چون سن، میزان توده بدنی و عوامل هورمونی نیز دخیل هستند. این دارو نباید توسط افراد عادی مصرف گردد با افت قند خون امکان دارد که مشکلات جدی در سلامتی برای فرد رخ بدهد.

 • هفته اول: 0.6 میلی گرم – یکبار در روز- زیرجلدی
 • هفته دوم: 1.2 میلی گرم – یکبار در روز- زیرجلدی
 • هفته سوم: 1.8 میلی گرم – -یکبار در روز- زیرجلدی
 • هفته چهارم: 2.4 میلی گرم – یکبار در روز- زیر جلدی
 • هفته پنجم: 3 میلی گرم – یکبار در روز- زیر جلدی

مقدار مصرف ملیتاید برای دیابت نوع 2

قبل از مصرف آمپول ملیتاید حتما راهنمای داخل جعبه را مطالعه کنید و مطابق با همان پیش بروید. در این نوع عارضه قند خون هم باز تشخیص پزشک رکن اول و اساسی است.

 • دوز ابتدایی: 0.6 میلی گرم – به مدت یک هفته – یکبار در روز
 • مقدار نگهدارنده و ثابت: 1.2 میلی گرم – یکبار در روز
 • میزان حداکثر دوز مجاز در روز: 1.8 میلی گرم – یکبار در روز

خرید اینترنتی آمپول ملیتاید

با توجه به اینکه آمپول لاغری ملیتاید و یا درمان دیابت نوع 2 باید تحت نظر پزشک تجویز گردد برای خرید اینترنتی آمپول ملیتاید ابتدا تاییده پزشک مهم خواهد بود. پس از آنکه پزشک با بررسی وضعیت جسمانی فرد این دارو را تجویز نمود خرید اینترنتی آمپول ملیتاید در تمامی داروخانه های آنلاین امکان پذیر است. دقت کنید که باید این دارو را تنها از داروخانه ها تهیه کنید و از سایت های متفرقه و نا معتبر بپرهیزید. زیرا امکان تقلبی بودن دارو و یا گذشتن تاریخ مصرف آن وجود دارد. خرید اینترنتی آمپول ملیتاید تنها از داروخانه های آنلاین ایمن و قابل اعتماد خواهد بود.

ملیتاید چگونه باعث لاغری می شود؟

این دارو با به تعادل رساندن سطح هورمون گلوکاگون باعث تنظیم قند خون و لاغری در افراد می شود. این هورمون مشابه انسلین در بدن عمل نکرده و کاملا برعکس عمل می کند. همچنین با کاهش پروتئین لپتین که هورمونی است که در بافت چربی بدن تولید می شود به کاهش اشتها و کنترل اشتها کمک می کند. در نهایت مقاومت افراد به انسولین را کم کرده و به درمان دیابت نوع 2 هم می انجامد.

در افرادی که از چاقی های مفرط رنج می برند معمولا عدم تعادل در هورمون های گلوکاگون و لپتین وجود دارد که موجب افزایش وزن می شود و مقاومت بدن آنها را در برابر انسولین بالا می برد که در افراد با تیروئید کم کار به طور جدی دیده می شود. ملیتاید با متعادل کردن هورمون ها در بدن موجب لاغری در افراد می شود.

ملیتاید چگونه باعث لاغری می شود؟

کلام پایانی

چاقی هایی با اضافه وزن بالا این امکان را به وجود می آورند که افراد از ادامه دادن به مسیر درمان های طولانی اجتناب کنند. در صورتی که چاقی های مفرط نوعی بیماری فیزیکی تلقی می شود و باید عواملی چون قند خون و دیابت را در آن بررسی کرد. آمپول ملیتاید برای لاغری و کنترل دیابت نوع 2 ساخته شده است و مصرف آن با تجویز پزشک در کنار دیگر داروهای دیابت، رژیم غذایی و ورزش کافی به کاهش وزن منجر خواهد شد. حتما برای خرید اینترنتی آمپول ملیتاید از داروخانه های آنلاین تهیه کرده و از سایت های متفرقه بپرهیزید.

0 0 رای ها
امتیاز به مقاله

به اشتراک بگذارید

guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها